Arkham Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Edge Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Nexus
Autoři: Kevin Wilson
Richard Launius
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Problem s Českou verziou originalnej hry a rozsireni

Som jediny kto ma problem s nekompatibilitou kariet? ... Nie ze by boli chyby v prekladoch ale problem je v inom formate ... Sice rozdiel je len miletrik ale vďaka nemu sa nedobre miešajú a pritom sa skupinkujú... Takže su zamiešané nerovnomerne ... Vlastnim cesky original (su vacsie karty), a ceske rozsirenia: Kletba Temneho faraona (mensie karty ako AH) a Dunwich horror (karty tiez mensie ako AH ale rovnake ako KTF).
3.3.2015 22:57:04

Karty
Ano, ty karty trochu jiné jsou. Podobné je to ale s anglickou verzí, tam se ty karty taky trochu liší rozšíření od rozšíření velikostí, barvou i tvarem (třeba karty z mého českého Faraóna jsou tak podivně vypouklé, anglický Kingsport má zas trochu jiné odstíny, hlavně na rubech itemů to jde vidět).

Po rozbalení rozšíření to je znatelný rozdíl, ale ty karty časem "lehnou" a už to není takový problém, třeba zůstanou po zamíchání dvě tři karty z jednoho rozšíření za sebou. Chce to často hrát a balíčky skladovat na těsno, aby se vzájemně trochu přizpůsobily. Taky by asi mohly pomoct obaly, ale ty osobně nepoužívám.

4.3.2015 06:33:40

velikost karet
Při prvotním míchání bych doporučil rozmíchat karty "na komínky", tj. rozhazovat je postupně na třeba deset oddělených hromádek a pak dát dohromady. Dělám to proto, aby se právě pokud možno dokonale rozmíchala jednotlivá rozšíření mezi sebou.

Jinak mám také všechna tebou popsaná rozšíření, ale karty mám obalené, a tím tenhle problém (o kterém jsem doteď nevěděl) odpadá.

4.3.2015 07:31:20

Dakujem
Dakujem za rychlu odpoved :) ... Obaly skusim pohladat ale myslim ze to nebude najlacnejsie pri tolkych kartach ...na kominky som miesal ale potom som este premiesaval rukou a skoncilo to tak ze Prvych 6 kariet mytov bolo z Faraona :) ale uz asi viem ako to nabuduce zmiesam :) kazdopadne dakujem obom :)

4.3.2015 08:35:32

obaly
Na obaly používám tu nejlacinější variantu (Ultra-Pro), ale bojím se je doporučovat, protože je to samozřejmě ta nejnižší kvalita a hodně lidí na ně nadává. Mně osobně na Arkham vyhovují a na obalení vybavení mi je není líto přestřihnout :) Balit to do nějakých kvalitních, ale drahých obalů, opravdu nemá cenu, to už si můžeš radši koupit další rozšíření.

4.3.2015 11:05:40

Vybíráme z Bazaru

Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Siegestorm - 5 frakcí - coop mód - ENG
Akt. cena: 599 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas