Alien vs Predator: The Hunt Begins

xxxxxxxxoo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Alien vs Predator: The Hunt Begins - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 18 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Prodos Games, Ltd
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

K 2. edici a charakteru hry

AVP se mi na pohled líbí (tím spíše, že klesla cena bedny 2. edice :) ), ale přece jen bych nerad kupoval zajíce napůl v pytli. Podotýkám, že hra mě zajímá v charakteru deskovky a její druhá větev rozvinutá do wargame není mým cílem.
Pročítal jsem si tady informace a diskuse o AVP, ale v některých věcech nemám úplně jasno a původní recenze od ManlyGuy a Deskofobie jsou na 1. edici. Rád bych se tedy zeptal na pár věcí, pokud mi někdo znalý věci může odpovědět:

1) Podařilo se tedy 2. edici vychytat všechny kritizované nedostatky edice první? Myslím kritizované nejasnosti v pravidlech, jednotvárné grafické zpracování lokací, karet atd.?

2) Hra je psaná pro 1-4 hráče. Frakce jsou zde 3 – jak hraje čtvrtý hráč? Jako support některé ze stran s dalším týmem (lidé, predátoři) či hejnem (vetřelci)? Zkusil už někdo hru v jednom proti hře?

3) Přikoupitelné miniatury – nakladač, commandos, královna, predalien etc. – mají mít podle popisu u sebe karty se staty pro hru. Je tedy možné jejich použití už v deskovce (=počítají s jejich nasazením nějaké mise)? Nebo jsou určeny jen pro wargame na otevřeném bojišti?

Díky.
27.6.2017 15:03:38

...
Mám iba 1 edíciu a pravidlá druhej som podrobne neštudoval, takže zodpoviem iba čiastočne :

1. Prvý pohľad na komponenty 2. ed. dáva jasne najavo, že tajly sú podstatne detailnejšie a rôznorodejšie spracované. Grafická úprava kariet je v podstate nezmenená, ale tie ani nebolo treba graficky meniť. Pre hráčov, ktorí si chcú zahrať hru rovno po vybalení bude iste najdôležitejšie, že modely sú kompletné odliatky a netreba ich pomaly zliepať.

2. Tu je uvedené 1-4 hráčov, ale manuál 2. ed tvrdí, že je to pre "jedného a viac hráčov" čo v praxi znamená maximálne troch, za každú frakciu jeden.

3. Pokiaľ viem dodatočné modely pre 2. edíciu sa ešte nepredávajú. Prodos vo svojom e-shope stále ponúka modely pre 1. edíciu, čo znamená že aj so starými štatistickými kartičkami. Modely z 1. ed sú ale perfektne kompatibilné s 2. ed (ak sa ti ich teda chce zliepať), pretože štatistiky aj dodatočných modelov sú v 2. ed. manuále. Iba je to trochu otrava, čekovať tabuľky v manuále namiesto praktickej kartičky na stole. Manuál má 10 scenárov, ktoré využívajú iba modely v krabici (3x Pred, 5x Marine, 10x Alien Infant Warrior, 5x Alien Stalker). Pre dokúpiteľné modely si už musia hráči vymyslieť scenáre sami.

28.6.2017 10:47:16 | Upraveno autorem (porovnej)

OPRAVA
Proč nejde text smazat?

28.6.2017 20:49:08 | Upraveno autorem (porovnej)

ok
Díky oběma za info.

29.6.2017 08:53:51 | Upraveno autorem (porovnej)

mapové dílky
Mě osobně proti první edici přijdou mapový dílky "fórovější" ... jsou tenčí a cca po 14 dnech se začali kroutit. Tak hraju na dílcích z první edice

29.6.2017 09:33:27

Vybíráme z Bazaru

MOURNEQUEST -ENG - Nové , ve folii
MOURNEQUEST -ENG - Nové , ve folii
Akt. cena: 699 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas