Alchymisté - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Matúš Kotry
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

První dojmy

Hrál už někdo?
A vyjde to česky ještě letos?
14.11.2014 14:26:46

testovací verze
Dvakrát jsem se nachomýtl k testovací verzi, to druhé bylo letos v srpnu, takže nepředpokládám mnoho změn co do pravidel.

A líbilo se mi to dost. Patrně i proto, že mám zkušenosti s akademickým prostředím, které hra nepokrytě paroduje. Nedokážu posoudit nakolik tu parodii uvidí i lidé mimo vědu a nakolik jim přijde humorná. Mě baví velmi.
Primárně se jedná o deduktivní hru, ale není to jediný nosný prvek. Akce provádíš prostřednictvím zajímavé modifikace worker-placementu. Pro lidi, kteří dedukci nemusí, to rozhodně není, ale od Clueda je to tak daleko, jak jen může, takže ano, svěží vánek v tom nepochybně je.
Čeho se trochu bojím je znovuhratelnost. Ano, jistě kombinací alchymikálií je bezpočet, ale nejsem si jistý nakolik nebude strategicky výhodné opakovat neustále stejný sled akcí v dalších a dalších partiích, což je po dvou hrách (navíc s různými verzemi prototypu) těžko soudit.

14.11.2014 15:59:25

grrr
Neměl jsem chuť to testovat, teď díky ukecám někoho a zahraju to online na cge.

14.11.2014 18:21:21

Skúsnosti
Tiež som zahral dve hry (včera a mi.týden).... a som nadšený. Ak ste navyše partia extrovetnejších kecálkov, čo je za každú srandu, dokážete zo svojich "pohybov" vytvoriť fakt smiešne príbehy a príhody. Tá hra má dušu! Krásne vizuálne spracovaná. Ten istý sled pohybov nevidím perspektívne, preotže tvoje pohyby sa neodvíjajú od toho, čo je štatisticky najlepšie. Ale predovšetkým sa to odvíja od toho, čo namiešaš, aký hrdina je v meste, aké sú artefakty, aké ingrediancie máš na ruke, čo si už zistil a čo je publikované... a od ťahov tvojich sokov. Tvoje želania a akási optimálna schéma pohybu sa bije horko- ťažko o posledné miesto s potrebami tvojej asistentky ( :D ).
šak mrtknite si môj skromný zápis z hry. Budúci týždeň chcem pridať ďalší. Vravím, ja som fanda do fantasy a toto (hoci to neviem ešte dobre hrať a moja schopnosť dedukcie tých blbých elementov je na úrovni mojich znalostí z jadrovej fyziky- rozumej nulová- tak ma tá hra úžasne baví a nadchla ma. Je to pecka! ;o))-

13.3.2015 09:20:10

Vo dvojici?
Na BGG píšu, že je to najlepšie vo štvorici a potom ešte v trojici a vo dvojici až na poslednom mieste. Ale čo keď ja to chcem hrávať práve najviac vo dvojici?

2.7.2015 06:56:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra ve dvou
Hru jsem tedy hrál jen dvakrát, jednou ve dvou a jednou ve čtyřech a ve dvou mi to nepřišlo vůbec špatné.

2.7.2015 13:52:13

2 vs 4
Hrali sme to 2 x dvaja a 2 x štyria. Povedal by som, že už vo dvojici je to dobré a vo štvorici ešte lepšie.

2.7.2015 13:57:05

Vybíráme z Bazaru

Pan Prstenu LCG - Stretnuti na Skalbalu CZ
Pan Prstenu LCG - Stretnuti na Skalbalu CZ
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas