Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Využitelnost pecí (při hře dvou hráčů)

Agricolu hrajeme v zásadě ve dvou. Když tak o tom přemýšlím, pořád se nám nedaří nějak rozumně využít velké vybavení PEC. Je možné, že pece se více uplatní až při hře více hráčů, když už jsou ohniště a kamna rozebrány?
Nebo je pec plnohodnotné vybavení i při hře dvou hráčů? Párkrat jsem úmyslně šel do hry s tím, že to zkusím s pecí, ale furt mi přijde, že přes kamna to jde líp :)
3.4.2015 08:56:23

cartas
Nevím, jaké jsou ve hře pro dva profese, ale určitě pomůže, když máš nějakou profesi na obilí nebo pečení. Pece se vyplatí, když chceš krmit spíš obilím než dobytkem.
Další možnost je hrát se Sedláky z blat, kdy jsou pod pecemi další zajímavá vylepšení na topení...

3.4.2015 09:13:29

Wolfsen
takove profese pri hre dvou asi nejsou

no a protoze si pec nikdo nebere, nemuzu se dostat ani k tem vylepsenim ze Sedlaku, co jsou pod nima

3.4.2015 09:21:20 | Upraveno autorem (porovnej)

pec
Tiež hrajeme väčšinou dvaja a dopadne často to tak, že jeden sa orientuje na kŕmenie zvieratami a ten druhý obilím alebo zeleninou.
Máme rozšírenie a v balíku "E" je profesia "Pekař" ktorá umožňuje péci chléb vždy pri sklizni ak máš vybavenie so symbolom pečenia a práve pec umožňuje výhodne meniť obilie. Ak máš k tomu ešte profesiu "Sezónny delník" tá ti dáva obilie keď využiješ nádenníka je to ešte lepšie. Napríklad...

3.4.2015 09:57:56

andreasss
hm, tak tohle vyuziti sezonniho delnika me nenapadlo. Pokud se mi nekdy sejdou tyhle karty v ruce, tak to prubnu. Dik

3.4.2015 10:09:48

Uzenář
Ak máš profesiu "Uzenář" (rozšírenie, balík "E") nepotrebuješ ohnište, alebo kamna a pomocou PECE môžeš premeniť zvieratá na jedlo. Tak ti pec stačí na premenu obilia aj zvierat.

3.4.2015 11:31:22

já jsem
na to ve dvou hrával, když jsem měl vhodné karty a neměl jsem problém. Ono totiž obilí rychle přibývá, když má člověk třeba 3 pole. A vzhledem k tomu, že prvních pár sklizní se dá uživit i jinak, dá se mezitím nasbírat nějaké obilí a upéct ho přímo při nákupu pece.
A pokud soupeř jede na zvířata, dá se péct i průběžně pomocí akce.

3.4.2015 13:15:14

Vybíráme z Bazaru

Spící bohové
Spící bohové
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas