Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Užší výber kariet

Všetkých kariet malých vybavení a profesií je obrovské množstvo (myslím tým aj karty z rozšírení). Tí, ktorí to hrávate máte urobený nejaký užší výber? Alebo hráte so všetkým kartami, ktoré sú k dispozícii?

Najmä, ak by ste mi vedeli poradiť, ktoré karty malých vybavení a profesií sú najlepšie k rozšíreniu "Sedláci z blat". Prípadne, ktoré vyradiť a vôbec s nimi nehrať? (Ide mi o karty, ktoré sú v balení rozšírenia Sedláci z blat).

dik
14.9.2016 10:39:47

a pri hre kolika hracu?
Nektere vybaveni se hodi pri hre dvou lidi, jine pri vice.

14.9.2016 11:01:55

Naopak
Ted se ti tech karet zda mozna hodne. Ale v tom je prave kouzlo Agricoly - v tom ze zadna hra nemusi byt stejna.

Takze jestli neco vyradit tak presilene karty (např. Milovník). Proste karty co maji vice-mene oficialne "BAN". Zde je myslim jeden takovy seznam
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/agricola-203/diskuse/doporuceni-na-vyrazeni-nekterych-profesi-5498/

Jinak nevyrazuji nic a balicky micham podle poctu hracu (karty 3+, 4+), podle obecneho doporuceni v pravidlech (3+4 základ a rozšíření) a podle pripadne chute (jestli hrat E, I, K nebo nejake rozsireni Z,Č... popř. F se sedlakama).

14.9.2016 11:14:05

...
Hrávame väčšinou vo dvojici. Niektoré karty malého vybavenia zo Sedliakov sa nám zdali trochu mätúce - hlavne tie, ktoré pridávajú kartičky močiarov alebo lesov. Možno pri pravidelnejšom hraní by nám sadli aj tieto, ale zatiaľ (nie sme ešte v Agricole veľmi ohraní) sa nám zdali trochu komplikované.

Z malých packov máme kúpené X, a Z, ale ešte sme ich nepoužili. Inak máme ešte veľké kartové rozšírenie a samozrejme základ a Sedliaakov.

14.9.2016 11:24:41

Vybíráme z Bazaru

Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Duna Tajemství rodu + bonusový balíček
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas