Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nová edice Agricoly

Na internetu jsem se dočetl, že se chystá nová edice Agricoly (pro 1-4 hráče, bude obsahovat některé karty že všech rozšíření,...). Jelikož se chystám ke koupi Agricoly, nevím, jestli má cenu si počkat na české vydání nové edice (pokud vůbec vyjde), nebo si koupit klasiku (a doufám, že jí "nevylepší" grafiku jako Carcassonne).
p.s. nevím, jaké i/y se píše u slova "Agricoly", vím, že to v latině znamená sedlák, ale říkám tomu "ta Agricola".
3.3.2016 08:47:43

Agricola
Teraz je Agricola pre 5 hráčov. Ak bude v češtine, kto vie kedy. Ak ju plánuješ kúpiť tak si ju kúp tu v bazáre. Máš ju tu aj s rozšíreniami za dobrú cenu.
Agricolu mám, ale keby vyšlo v češtine to čo hovoríš, asi by som si to kúpil. Je to u nás najhranejšia hra :-)

3.3.2016 09:55:58

psal jsem dotaz na MindOK a řekli mi, že o vydání pouze uvažují, takže ještě neví. jinak anglická verze má vyjít v květnu.

3.3.2016 10:35:59 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Majú vydať spolu 3 verzie. Dve pre 1-4 hráčov a rozšírenie pre 5-6 hráčov.
http://www.dicetowernews.com/new-agricola-versions-coming-in-2016/22893

3.3.2016 11:55:36

"There are plans to make the new, revised cards available separately for those players of the existing versions.". To zní dobře :)

3.3.2016 13:37:58

Jazykové okénko
Ať tak či onak píše se "Agricoly". Správně sice jen ten Agricola (podle vzoru předseda), ale taky říkám ta Agricola (vzor žena). Každopádně 2. pád jednotného čísla je v obou případech shodný.

4.3.2016 13:29:20

Česká verze
Ptal jsem se Mindoku, zda mají v plánu vydávat v češtině novou verzi Agricoly a bylo mi řečeno, že mají skladem ještě starou verzi a novou neplánují.

9.3.2017 14:43:11

:-)
Stará Agricola je už všade vypredaná a nedostupná, nemáte nejaké info či predsa len nevydá Mindok tu novú edíciu?

23.11.2018 22:19:55

...
Naozaj sa neuvažuje o znovuvydaní Agricoly? Tá revidovaná verzia z 2016teho vyzerá nádherne a má jednoznačne najvyššie hodnotenia.
Neviete niekto niečo?

22.8.2019 18:54:12

Jen tak znovu nevyjde

Psal jsem na mindok a prý o reprintu neuvažují, napsali mi toto: "...hra je bohužel vyprodaná již velmi dlouhou dobu. Reprint není aktuální a ani do budoucna firma neuvažuje o znovu vydání." Když by jim ale napsal každý, kdo o ní má zájem, tak si myslím, že by se to mohlo hnout:)

26.8.2019 16:10:44

A vy to ještě hrajete?

Popravdě, dvakrát jsem to letos vytáhnul (naposleey včera, českou verzi, čili tu verzi z roku 2007, ne 2016) a po 15ti minutách pokusu o setup a prokousávání se (znovuprokousávání se) pravidly jsem to zase zabalil, ačkoliv jsem měl jistou touhu to představit přítelkyni. Nehrál jsem to tak 7 let a přesto ve mně zůstala ta podivná pachuť z pocitu tlaku (až neúměrného) hry na hráče a pocit frustrace, že nic nestíhám. Podobně to mám s LeHavre - přinesu, začnu setup, sbalím a odnesu. Asi já a Uwe nejsme na jedné lodi (v LeHavru) a ani jsme spolu kozy nepásli (v Agricole).

2.9.2019 06:25:55

My to hrajeme
..a navždy budeme, je to klasika klasik :) (P.S. když to hráváš pravidelně alespoň tak jednou měsíčně, tak se nemusíš prokousávat pravidlama :D)

2.9.2019 07:29:28

Acer1968
My to občas hrajeme s dětmi. Prodloužili jsme si ale poslední 2 fáze o další akci (takže má roční období 3 akce), takhle je to víc na pohodu.

2.9.2019 08:01:47

Fakt jsem ji chtel dat sanci :-)
Moje prvni setkani s AGCLou bylo tusim v Plzni na setkani autoru stolnich her od CBG. Pogo (dneska v Mindoku, tusim, tenkrat nevim) to tam pritahnul asi jeste v ENG verzi a hralo se to tam hodne (a hodne v seru, proste tam bylo malo svetla a o to hur se to hralo). Uz tenkrat jsem ziskal pocit, ze jsem pod tlakem a ze hraju spis to, co musim, nez to co bych rad. Presto jsem si ji pak na Deskohrani koupil a trpelive hral, dokud jsem neztratil ochotu meho okoli to se mnou hrat. Prece jen Doba kamenna jim byla prijemnejsi. Tak jsem ji na roky odlozil a ted zkusil oprasit. Ale jak rikam, nedockala se ani plneho setupu :-(
Kazdopadne verim, ze ji nekdo "obcas" jeste zahraje, ale dozvedet se, ze ji nekdo vyndava pravidelne a dokonce s tak rychlou frekvenci jako je mesic, to jsem necekal.

3.9.2019 13:02:07

Acer1968
Pravidelně jsme ji hráli se ženou, když byly děti malé. To jsme ji hráli i 3x týdně! Nyní ji hrajeme tak dvakrát za rok. Při setupu nám celkem rychle "naskočí" pozapomenutá pravidla a pak už to jede. Ano, tlak od hry tam je, ale to je asi na té hře dobře. Dnes je spousta her, kde ten tlak není znát a možná je to škoda. Tato hra je velmi povedená na to, jak je stará. Mimochodem, hrajete to s rozšířením Sedláci z blat nebo bez něho? S nimi je to úplně jiný level a dá se toho i více stihnout (takže ten tlak na stíhání a nestíhání není takový).

3.9.2019 13:15:38

Acer1968
Už jsem ji dlouho nehrál, ale klidně bych ji zase oprášil. Je pravda, že jednu dobu jsme ji hráli celkem dost (byla to jedna z mých prvních deskovek vůbec), ale nedokážu si představit, že bych si musel nějak připomínat pravidla - ta hra je prostě pravidlově tak čistá a intuitivní... :)

3.9.2019 13:33:29

Přesně
Moje asi nejoblíbenější hra. shodou okolností jsme ji teď vytáhli po dlouhé době (já, bratr, mamka - 65 let) a že bychom museli oprašovat pravidla?!?

3.9.2019 13:43:47

bejvávalo...
Pamatuju si, že to svého času byla naše nejhranější hra a že jsme to pařili furt. Pak ale přišly jiný hry a Agricola se posouvala pořád víc naspod herní poličky... a teď si už vlastně ani neumím představit, že bych ji v záplavě jiných her někdy znova vytáhl na stůl a měl někomu vysvětlovat pravidla.
Přijde mi, že buď na můj vkus trochu zastarala, nebo jsem prostě odvykl hardcore euro hraní.
(a když vidím, za kolik se teď draží v bazaru, svrbí mě prsty ji tam poslat taky)

11.9.2019 13:10:14

agricola
Stále ju máme, a neviem si predstaviť že by som ju nemal :)
Ten stres a tlak podľa mňa práve to dobré, núti to optimalizovať :). Každý to ma asi ináč.
Pre mňa to je stále jedno z najlepších euro hier. Už ju síce nevyťahujeme často, ale zhodou okolností pred pár mesiacmi sme ju hrali po dlhej dobe a pravidlá sme nemuseli ani otvárať. Asi ich už máme pod kožou. Moderné eurá sa na Agricolu nechytajú. Nehrávame to už len preto, že moja žena musí byť na hru psychicky pripravená (práve kvôli tomu tlaku). Ja by som to kľudne hrával aj teraz.

11.9.2019 13:27:18 | Upraveno autorem (porovnej)

obsluha
Agricola na pár zahrání fajn, ale co mi vadilo tak ta zoufalá koridorovost (pro vítězství musíš udělat od každého něco), takže všichni hráči budovali víceméně to stejné a dále mi vadila ta obsluha hry, kdy se po každém kole nasypávaly suroviny a zvířátka na karty, uff...

O Le Havru ani nehovořím to bylo pro obsluhu peklo na zemi.

11.9.2019 14:11:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Úderník
Svätá pravda, to je naotravnejšie, ale tu existuje niečo ako deľba práce ;)

11.9.2019 15:21:58

po letech
Taky se přidávám k názoru, že Agricola je asi furt nejlepší euro, co jsem zkusil (nahráno cca 150 partii :D ), jediný mínus ta obsluha - v tom je to takový zastaralý.

11.9.2019 15:36:41

nevím jak vy,
ale my si pro doplňování surovin vytvořili systém - po straně máme vyskládané komínky surovin, které se mají na konci kola přidávat jako mustr a v průběhu kola ve volných chvílích vedle tohoto mustru vyskládáme stejné suroviny (3 dřeva, 2 dřeva, 1 jíl, 1 jíl ...) a na konci kola prostě přeneseme druhý vytvořený řádek surovin na hrací plán a je to. Jednak na nic nezapomeneme a dále je to ve vteřině sfouknutý. Když přijde nová akce se surovinou (ovečka), tak prostě do mustru přiložíme na konec příslušnou surovinu a je to. Když jsem to ukázal Jarkovi z MindOku, tak z toho měl druhé Vánoce :-)

11.9.2019 15:43:22

Pelly
Tak to je pecka, škoda že to vravíš/píšeš až teraz :D

11.9.2019 16:01:12

Agricola
je stále, aj po rokoch jedna z najlepších eurohier. Sem tam ju vytiahneme. Ako bolo napísané nižšie, je potrebné, správne psychické rozpoloženie :-)
Ten tlak je tam cítiť. Že by to ľudia nechceli hrať preto, že stále viac tlaku cítia v reálnom živote a nemusia si ho ešte pridávať do hry?

11.9.2019 16:02:28

Joe

Za mňa
Za mňa skôr Le Havre ako Agricola, hlavne kvôli tým "obmedzeniam" v Agricole vs. "palete možností" v Le Havre. Nehral som napríklad Cavernu, ale podľa toho, čo som videl a čítal, by sa mi tá páčila omnoho viac, ako Agricola (možno aj ako Le Havre).
---------------
Prekladateľ Joe

11.9.2019 16:02:50

Vybíráme z Bazaru

Sidereal Confluence - Bifurcation
Sidereal Confluence - Bifurcation
Akt. cena: 1400 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas