Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Otázky ke hře

Exter

Nekolik ujasneni.:)

Ahoj,s pritelkyni jsme si pujcili Agricolu na ozkouseni ale mam par dotazu ohledne hry.:-)

1)Kdyz mam profesy "vyrobce pluhu" Tak muzu zaplatit treba hned zaplatit 2 jidla a zorat o 2 pole navic?Nebo muzu zaplatit jen 1 jidlo a zorat 1 pole?

2)Pokud je na karte napriklad napsano :"muzete vymenit maximalne 2 obili za 4 jidla." tak to znamena ze muzu vymenit 1 nebo 2 obili?

Pokud by tam bylo napsano " muzete vymenit 1 obili maximalne za 2 jidla"
Tak muzu vymenit treba 2 obili za 4 jidla??

Proste jestli je to o tom slovicku "maximalne" a to urcuje kolik toho muzu vyhandlovat.:-)

Dekuji za zodpovezeni meho vycerpavajiciho dotazu!!:-)
28.1.2010 11:47:08

Joe

Maximálne
znamená "až toľko, alebo menej". To znamená, že máš napríklad "vymeň 1 obilie za 2 jedlá, maximálne 2 obilia za ťah - teda 1 za 2 alebo 2 za 4".

28.1.2010 12:09:57

exter

max
a toho "vyrobce pluhu jsem" taky dobre pochopil?:-)

A kdyby tam bylo "vymen 1 obili maximalne za 1 jidlo"
Tak muzu vymenit treba 3 obili za jidla??:-)

28.1.2010 13:02:39

Voloda

nemám u sebe pravidlá, ale jestli si dobře pamatuji
tak 1. - je tam tuším, že musíš orat pole /akce/ a k tomu za jedno jídlo můžeš ještě jedno pole /jen jednou v daném kole na dané akci, ale klidně xkrát za hru, resp. vždy když oreš pole /ale vžedy len jedon bonusové
2. přesně tak. jedno obilí nebo zelenina je vždy jedno jídlo /proměna na konci beze všeho/, jinak až "dva obilí za 4 jídla/
vždy je tam uvedeno kolik maximálně můžeš danou věc, funkci... použít a kolik zato čeho získáš.
snad jsem to moc nezamotal a je ti to teĎ jasný :)

28.1.2010 14:47:20

exter

max
Skoro:-DTakze pokud tam bude "MAXIMALNE 1 obili za 1 jidlo"Tak muzu jen v jednom kole premenit jen 1 jidlo.

Pokud by tam bylo "1 obili MAXIMALNE za 1 jidlo"

Tak muzu v jednom tahu smenit treba 3 obili za 3 jidla?:-)

To obili sem a jidlo sem si vymslel.:-)
Myslim to jako obecne.:-)

28.1.2010 14:58:00

ad maximálně a přesná formulace textu na kartě
Nevymýšlej si příklady, které tam vůbec nejsou a neformuluj svými slovy co je na kartě napsáno! Pokud chceš pomoct, tak vždy cituj naprosto PŘESNĚ co je na kartě kompletně napsáno. Pokud by ses ptal tak, jak ti doporučuju, tak by ti někdo odpověděl už dříve a přesněji, protože ne vždy má každý u sebe hned Agricolu, aby se mrknul jak to tam je přesně napsáno. Jsou tam stovky karet a textů a člověk si nemůže pamatovat všechno.

Pokud si pamatuju, tak tam nic takového jako X něco maximálně za Y něčeho není.

A například vím, že toho výrobce pluhu jsem hrál už několikrát a neměl jsem problém s pochopením. Takže kdybych měl u sebe hru, tak ti odpovím hned. Takhle ale z tvého dotazu vůbec nevím, ač jsem tu kartu už vícekrát hrál, protože tu kartu nemám před sebou a nevím, jak je to tam přesně napsáno.

28.1.2010 15:09:49

Voloda

Mecenáš trolíků

tak nic také tam nebude
protože jak píšu 1obilí nebo zelenina je vždy jedno jídlo :) a tak tam bude aspoŇ vyměŇ max. 1 obilí za 2+ jídla. tj. vždy jen jedno během té dané akce, která ti to dovoluje /né nutně za kolo.
ale jak píšeš, tak obecně to tak platí

28.1.2010 15:14:10

exter

Mecenáš trolíků

vyrobce pluhu
to Voloda:Tak jsem to myslel dobre.:-)Diky!!

to Kren: vyrobce pluhu: "Vzdy kdyz provedete akci zorat pole,muzete za 1 jidlo zorat maximalne jedno pole navic"

Slo mi o to,ze kdyz zoram a zaplatim 2 jidla jestli muzu zorat 2 pole navic.:-)

28.1.2010 16:25:58

to exter ad výrobce pluhu
No tam není co řešit. Z formulace je naprosto jasné, že ke své normální akci zorání jednoho pole můžeš zorat maximálně jedno navíc. A i kdyby to někdo nepochopil, tak selský rozum řekne jasně, že počet polí zoraných navíc nemůže být vázaný na množství jídla. To by potom byla ta karta, tak silná, že by jí vůbec ztrácelo smysl používat kdybys třeba za 6 jídel zoral 6 polí :).

28.1.2010 17:19:19

exter

Mecenáš trolíků

to kren
Diky.:-)Mozna v tom hledam nejakou vedu.:-)
Chtel jsem se zeptat.Na to ze sem hral jen 5her(vsechny ve 2 lidech) a nejvic jsem mel 24 bodu na konci.Jsem aspon v prumeru??:-)Nebo je to slaby??

28.1.2010 18:07:00

to exter
Průměr ve dvou je něco kolem 30-40

29.1.2010 19:18:25

dotazy
Mam na vas pár otázeček a prosím o odpověď.
1. Co je špatně na kartě dodavatel dřeva, našel jsem tu zmínky o tom, jestli bude opravena ve 2. vydání ale nenašel sem nikdy důvod.
2. Při stavbě nových místností se platí např. 5 dřeva a 2 rákosy. Znamená to tedy že když stavím 2 místnosti najednou platím 10 dřeva a 4 rákosy nebo 10 dřeva ale jen 2 rákosy (podobně jako u renovace) ?
3. Na jednom ze zde uveřejněných obrázků jsem viděl přelepky na žetonech surovin. Mohl by je sem autor uploadnout prosím?

15.4.2010 21:48:36

to machca
1)
Na kartě DODAVATEL DŘEVA prvního českého vydání Agricoly byl následující chybný text:
Na začátku fáze práce každého kola
smíte vzít všechna dřeva z akce 3 dřeva
a rovnoměrně je rozdělit na akce 1 jíl,
1 rákos a rybolov ležící pod touto akcí.
KDYŽ TOTO PROVEDETE dostanete ihned 2
dřeva ze společné zásoby.

U dalšího vydání je už správný následující text:
Na začátku fáze práce každého kola
smíte vzít všechna dřeva z akce 3 dřeva
a rovnoměrně je rozdělit na akce 1 jíl,
1 rákos a rybolov ležící pod touto akcí.
KDYŽ VYLOŽÍTE KARTU DODAVATEL DŘEVA,
dostanete ihned 2 dřeva ze společné
zásoby.

U toho nesprávného textu by karta byla strašně nevyvážená, protože by umožňovala hráči vzít si v každém kole 2 dřeva ze společné zásoby. U správného textu dostane hráč ty dvě dřeva jen jednorázově při vyložení karty DODAVATEL DŘEVA. Pokud máš kartu s chybným textem, tak ti ji z Mindoku na požádání bezplatně pošlou.

2)
Když se pozorně podíváš na text "Stavby místností" a text "Renovace", tak uvidíš ten rozdíl. U stavby místností platíš za KAŽDOU místnost 5 dřev (jílů, kamenů) a 2 rákosy. Takže u dvou místností to dělá 10 dřev (jílů, kamenů) a 4 rákosy. U renovace máš napsáno 1 (SPOLEČNÝ)rákos + tolik jílů (kamenů), kolik je místností. Takže když renovuješ dvě místnosti, platíš jen 1 rákos a 2 jíly (kameny).

3)
Najdi si to na BGG a tam si můžeš stáhnout soubor s těmi polepkami.

16.4.2010 00:01:56

to kren
diky za vycerpavajici odpoved
k bodu 3. na BGG sem nejak nenasel, asi spatne hledam, zkusim znovu

16.4.2010 20:21:51

@ machca
http://boardgame.geekdo.com/filepage/34399/agricola-resource-stickers

16.4.2010 22:19:03

To dilli
Děkuji

17.4.2010 08:16:57

chlev na pastvine
zdravim,
v pravidlach sa pise, ze kazdy chlev na pastvine zdvojnasobuje kapacitu danej pastviny. Nevidim v pravidlach (mozno som slepy) obmedzenie na pocet chlievov na pastvinu. Znamena to, ze mozem dat na jednu pastvinu aj 2,3,... chlievy a mat 4,8,... krat vacsiu kapacitu? Vdaka :)

7.6.2010 23:17:17

Joe

sa3xxx
Nie. Neviem presne, kde to najst, ale na kazdej oplotenej pastvine moze byt iba jeden chliev.

7.6.2010 23:28:42

1 chlév na 1 pastvinu
Str. 12 pravidel, DODATEK č. 2: MÍSTA AKCÍ, kapitola Místa akcí na herním plánu, odstavec "Stavba místností a/nebo chlévů", čtvrtá věta: Na každém políčku může stát pouze 1 chlév.

7.6.2010 23:34:11

otázka
Zdravím. Potreboval by som vysvetliť jeden (pre mňa) zádrhel s porcovaním zvieratok.
v pravidlách sa píše: Novo narodené mláďatá, ani zvieratá - rodičia, nesmú byť ihneď premenené na jedlo.

Neviem presne, čo znamená ihneď. Podľa mňa je "IHNEĎ" ešte v tom kole, ale to nedáva zmysel, lebo rozmnožovanie je posledná fáza kola a tak to na kŕmenie rodiny nemá žiaden účinok.
Alebo je to myslené tak, že nemôžem zabiť tie zvieratá ani celé ďalšie kolo?

26.12.2010 17:45:54

DC

jatka
Ne, znamená to skutečně to, ženesmí být přeměněny aktuálně. V dalším kole už je to možné.

26.12.2010 17:48:57

.
Diky za rýchlu odpoveď.
A niečo som v pravidlách nepostrehol? Resp. prečo je to zakázané na konci kola, keď to nemá žiaden účinok? Či autor z nás nechce robiť vraždiace monštrá?:)

26.12.2010 17:52:46

Barry
spis je to mysleno tak ze v pripade ze bys nemel misto na nove zviratko a mas moznost ho premenit na jidlo, tak by ses to pokusil obejit tak, ze nove narozene zviratko premenis na jidlo i v pripade ze na nej nemas misto.

26.12.2010 18:32:44

DC

Barry
Přesně tak :-)

26.12.2010 19:07:46

.
Jáj tak.
Ešte raz diky za odpovede.

26.12.2010 19:22:28

chlievy na pastvine (to Joe)
kde v pravidlach sa pise, ze nemoze byt viacej chlievov na pastvine? (nemoze byt ich viacej na jednom policku, ale pastvina sa moze skladat z viacerych policok)
Dochadzalo k tomu pri hrani malokedy, ale hravali sme to teda tak ze dva chlievy na pastvine naozaj 4nasobili kapacitu....

28.7.2011 11:08:23

Vybíráme z Bazaru

Space Station
Space Station
Akt. cena: 95 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas