Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Který rozšiřující balíček?

Který z rozšiřujících balíčků vyšlých v češtině byste doporučili?

Pokud se nepletu, tak vyšly Č, X, O, Z.

Č už mám, a protože Agricola je naše srdcovka a hrajem ji pouze ve dvou, každá profese navíc se hodí (tolik k motivaci).

Pokud máte někdo všechny, uvítám vaše postřehy, který z X, O, Z byste doporučili nebo zda to nestojí za to (tj. za cca 60Kč)
17.11.2014 22:03:20

Dle mého názoru žádný
Mě se ty balíčky vůbec nelíbí. Naopak bych doporučil "Sedláky z blat" , pokud už nemáš.

18.11.2014 01:00:37

Sedláky
už mám a stejně tak Č-pack. Ve hře dvou hráčů je hlavní problém omezený počet profesí - v tom by třeba mohly pomoci ty balíčky.

Jak jsem na to koukal detailněji, tak mi to vychází na O-pack, protoze Z-pack je jakési "party rozšíření" a Z-pack spíš "recese".

No počkám jestli se ještě někdo ozve...

18.11.2014 08:19:45

obmedzený počet profesií
Keď zmiešate profesie zo základu, rozšírenia a sedlákov, máte stále málo profesií? To hráte nejak často, veď toho je kvantum, nehovoriac o kombináciách... :).
--
Inak Z-pack máme, ale nehráme s ním. A pre 2 hráčov je tam 5 profesií, ktoré to nejak výrazne neobohatia.

Ale ak sa vám ohrali profesie pre 2 hráčov, vyskúšajte schizo hranie – každý po 2 farmy, nezávislé od seba. Takto dostanete do hry ďalšie karty profesií a hra je fakt zaujímavá. Pár krát sme to tak doma hrali, keď bolo viac času :).

18.11.2014 09:52:04 | Upraveno autorem (porovnej)

ace
jde o to, že hrajou ve dvou... takže používají profese pouze 1+ a těch je podstatně méně

18.11.2014 09:55:34

@ Pelly
Ja som to tak pochopil, veď aj my hráme vo dvojici, ale neohrali sa nám zďaleka :). Chápal by som keby hovorí o základe, tam je ich pre dvojicu 14, ale rozšírenie ich pridá kopu a sedláci ešte niečo naviac. (Oprava: tak v Sedlákoch nie sú profesie, zabudol som.)

18.11.2014 09:58:26 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
v Sedlácích je podle mě jen vybavení ;) což byl jeden z důvodů, proč jsem šel i do karetního rozšíření...

18.11.2014 10:50:10

@Kew
Aha, máš pravdu. Už som to dávno nehral. Ale stále si myslím, že tých 5 nových profesií v XY-packu cartasov problém nevyrieši a mohol by skúsiť to schizohranie :).

18.11.2014 11:18:41 | Upraveno autorem (porovnej)

x
Tiež hrávame najčastejšie vo dvojke. Z klasického "rozšírení" (K a ktoré to ešte??:) ) používame všetky karty a zatiaľ sa nám to neohralo. Tie čudné Packy Č, X, atď sa nám tiež nepáčia. Hlavne tie mimozemske WTF?

18.11.2014 12:26:15

Pro vysvetleni
v zakladu+karetnim rozsireni jsou "vestavene" tri balicky E=easy, I=interaktivní, K=komplexni". Pro hru dvou hracu je tam vzdy cca maximalne 20 profesi, tj. kdyz rozdam po sedmi, je jich nepouzivanych jen par. A protoze se balicky nedoporucuje michat mezi sebou, tak ve dvou opravdu neni tech profesi moc.

Ale i kdyz odhledneme od toho, ze mam problem s profesemi, tak me zajima nazor na balicky X, O, Z, ktere vysly v cestine.

Staci mi informace typu je to hovadina/ujde to/je to docela dobry.

(Agricola je srdcovka, proto kazda drobnost (nove vybaveni) potesi)

18.11.2014 15:03:35

Srdcovka
Keď je to srdcovka tak si to kúp aj keby to bola volovina. Tak som to urobil aj ja,hoci som s tými balíčkami ešte nehral. :-)
Milujem tú hru.
Mňa by zaujímalo či ste už miekto skúšali rozšírenie "ovoce", ktoré je tu na stiahnutie?
Dík

18.11.2014 15:23:32

@ cartas
Na to odporúčanie sa vykašli, cez 50 hier sme odohrali s miešaním kariet E+K+I v pomere 3+2+2 a variabilita bola obrovská. Toto by Ti mohlo pomôcť.
--
Čo sa týka tých XY-packov, tak si uváž, či si ochotný dať X korún za 5 profesií. Ak áno, kupuj, ak nie, nekupuj :). My sme hrali so Z-packom a celkom sa dalo, nebol to taký uletený balík ako napr. X, ale karty Máj a Rozzúrený býk sme vyradili, zbytok v pohode, ael to sú vlastne malé vybavenia, s profesiami sme hrali so všetkými.

19.11.2014 08:05:47 | Upraveno autorem (porovnej)

x
Jop, tiež miešame balíky E, I a K dokopy a nebol s tým žiadny problém.

Ak chceš vyjadrenie ku téme, túto hru zbožňujem, avšak ja by som si ani jeden z tých balíkov nekúpil- skúšal som, stačilo, čiže podľa tvojej klasifikácie - "je to hovadina" :)

19.11.2014 09:37:02

Díky všem
nějak si to už přeberu - pomohli jste mi.

19.11.2014 22:28:56

Vybíráme z Bazaru

Farmerama
Farmerama
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas