Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Agricola pc verze

Cus nevite jestli neni nahodou nejaka pc verze abych si to vyzkousel?
19.9.2011 12:49:07

re
Slyšel jsi o Googlu? Je to taková hrozně fajn vychatná internetová věcička :-)
Tady máš link na hru více (živých) hráčů online:
play-agricola.com
A tady na solitér verzi:
http://boardgamegeek.com/filepage/29447/agricola-solitaire

19.9.2011 12:52:41

to Eyron
A co je to ten Góglu? Kde se to dá koupit? :D

19.9.2011 12:58:30

kren
Normálně se to dá ukrást z těch internetů,ale musíš znát kód, kterej se tam napíše do těch internetů. Mám ho napsanej doma fixou na monitoru, ale z hlavy si ho nepamatuju, je to něco jako "gugl.kom" nebo tak nejak

19.9.2011 13:03:43

aháá
To bude asi nějakej německej výrobek ten Gogl, když se tam musí napsat ten ".kom", ja sem jednou viděl nějakej film tam mluvili německy a pořád říkali kom hír, tak to bude stopro německy.

A musím jezdit do německa abych to sehnal, nebo se to dá sehnat někde u nás? Já teda moc německy neumím su z vesnice a těm internetům moc nerozumím. Bude u toho nějaká brožura v češtině? Já slyšel, že u každé věci, co se dá sehnat u nás, že musejí dávat návody vytištěný v češtině.

Mě se líbil ten názor nějaké té paní tady co se menuje Sydo a co psala, že by ty internety všecky zakázala. Za mých mladých let to nebylo a taky sme byli živi.

19.9.2011 13:08:07 | Upraveno autorem (porovnej)

eyron s křenem
Tak mám pocit, že už se nás Mates s Pájou nikdy na nic nezeptají...

19.9.2011 13:18:40

Elenistar
Já myslím, že pokud mají smysl pro humor, tak zeptají, navíc když jsem jim ochotně pomohl ;-)

19.9.2011 13:21:34

Mates&Paja
Ještě jedno důležité info: Agricola je v češtině prakticky vyprodaná, má ji už jen pár míst, tak se radši rozhodujte rychle ;-)

EDIT: Tak jestli mě zrak nešálí, už je vyprodaná úplně.

19.9.2011 13:23:51 | Upraveno autorem (porovnej)

to Mates&Paja ad vyprodanost
Mám ze spolehlivého MindOKovského zdroje, že další reprint Agricoly už k nám putuje a že by měl být na pultech v nejbližších podzimních měsících. Přesný termín nevím.

19.9.2011 13:29:59

Eyron
To je ono akorat tet se do toho nejak dostat:D

19.9.2011 14:05:47

Mates
žádný problém. Oni vám ti dva vtipálci ochotně vysvětlí jak se to hraje přes skype.

19.9.2011 14:09:14

Elenistar
Ok:)vsude pisou ze to je docela tezky na pochopeni

19.9.2011 14:11:13

mates
To je pravda... a přitom taková blbost. A proč tě zajímá zrovna tohle? Nějaká chytrá doporučení od někoho?

19.9.2011 14:13:08

Elenistar
Tak sem o tom cetl a docela se me to libilo jak se tam stavet ty farmy muzou se mit deti a tak starani se o ty zvirata.Nekde bylo napsany ze se tam musi pripravit na zimu nebo co to

19.9.2011 14:17:58

to Mates&pája
Ale není to těžké na pochopení, Agricola je celkem logicky a intuitivně postavená hra.

19.9.2011 14:18:04

Mates&pája
Ano, na pochopení je těžká, pokud člověk jede podle pravidel, když nemá nikoho, kdo by to už hrál a uměl to, a naučil to nehráče.
Jinak jde o opravdu skvělou hru s jednoduchým, ale zajímavým herním mechanismem, kdy každá hra je jiná. Ať si Elenistar říká co chce :-).

19.9.2011 14:18:12

Deth
Ale vždyt já vám to neberu. Já to zkoušel jednou. Myslím. A někde v hloubi mé duše bych v tom jistě našel zalíbení. Ono kdybych si to s někým zase zahrál, tak věřím, že si tam najdu něco, co me na tom bude bavit. To že shazuju agricolu, je čistě ničím nepodložená image. :)

19.9.2011 14:21:52

Průběh Agricoly
V podstatě se průběh hry dá popsat pár slovy.

Mám několik rodinných příslušníků a během jednoho kola:
- pošlu příslušníka je na nějakou akci pracovat
- vytěžím, obdělám nebo postavím
- až to povedu se všemi členy domácnosti, tak se vrátí domů
- jednou za několik kol je musím nakrmit a narodí se zvířata
To provádím se všema rodinnýma příslušníkama každý kolo až do konce hry a pak spočítám co jsem vybudoval, vypěstoval a vychoval.

A to je celá Agricola. Nic složitého.

19.9.2011 14:32:50 | Upraveno autorem (porovnej)

mates
Jednoduší už jsou jenom hry od gmt na hexex. Jeden hráč zaútočí. Pak druhý. A takhle pořád dokola.

19.9.2011 14:34:42

Pochopeni:D
Tak to bych mohl pochopit:Dzatim nejtezsi hra byl asi dorn:D

19.9.2011 14:41:59

Agricola
Naucite me to pak teda nekdo prosim?

19.9.2011 15:05:27

Agricola
Naucite me to pak teda nekdo prosim?

19.9.2011 15:05:27

to Elenistar
V podstatě máš pravdu, ale na rozdíl od Agricoly, kde to máš všechno napsané na políčkách herního plánu a na kartách a tudíš tam máš vytelené, co máš dělat, tak u her na hexech to musíš hledat ve velkém nožství textu v pravidel. To je jeden rozdíl a druhý rozdíl je v tom, že u Agricoly nemáš prakticky téměř žádné omezení poslat na nějaké políčko akce žeton příslušníka, tak u hexových her, tam máš pro jeden pohyb desítky a desítky různých omezení, za jakých okolností se někam můžeš hnout, nebo nemůžeš a jaké to bude mít důsledky na soupeře, který na to musí reagovat. V Agricole si prakticky hrabeš na svém vlastním písečku a sem tam si musíš zapamatovat kolik dělá maximum prasátek v ohradě.

jen tak mimochodem. Nepsal jsem, že pravidla se dají popsat pár větami, ale, že se pochopení průběhu hry dá popsat pár větami. U každé hry je jedna věc pochopení základního mechanismu hry a druhá věc pravidla, která tento mechanismus popisují a omezují. Pokud člověk pochopí mechanismus, pak se mu pravidla studují snadněji.

19.9.2011 15:16:47

To Mates ad naučení se
Odkud jsi. Přes diskuzi těžko.

19.9.2011 15:40:32

kren
Liberec jsem myslel prez play-agricola.com+skype

19.9.2011 15:43:48

to Mates
Tak to se budeš muset obrátit na někoho, kdo holduje těmhle přesinternetovým deskovkám. Pro mne je to španělská vesnice.

19.9.2011 15:46:57

Vybíráme z Bazaru

Desítka Česko
Desítka Česko
Akt. cena: 330 Kč
Končí za: 6 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas