Agricola - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Uwe Rosenberg
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Agricola nebo Le Havre?

Mám problém. Co si mám pořídit? Agricolu nebo Le Havre? Myslím, že hry vypadají velmi stejně a jsou od stejného vývojáře. Kterou hru byste si koupili první Vy? A plánuje se pro Le Havre nějaký dodatek jak byl pro Agricolu: Sedláci z blat? Dík
28.2.2011 17:52:34

Vyber si dle tématu
Osobně bych doporučil aby sis vybral dle tématu, které je ti (A také tvým spoluhráčům) bližší.

Obě hry jsou celkem dost počítací, zaměřené na shánění zdrojů (budovy, suroviny) a jejich efektivní využití. U obou hrozí, že ti potřebnou budovu obsadí protihráč a máš smolíka.

Pro Agricolu je těch rozšíření více, čili pokud patříš k hráčům, které baví kompletovat si hru, pak je Agricola perspektivnější.

Obě hry jsem hrál jen párkrát (je to na mne příliš vážné a zdlouhavé) a nedokážu říci, která je mi bližší.

28.2.2011 17:59:19

Agricola
Obě hry mám velice rád a mám v nich nahráno opravdu hodně. Doporučil bych spíše Agricolu. Dle mě je o málo lepší, s manželkou ji hrajem s přehledem do hodiny, což u LeHavru je úspěch zahrát jej do hodiny a půl. Jinak obě jsou perfektní i ve dvou, ale s přibývajícím počtem hráčů se herní doba u Le Havre šíleně natahuje.

28.2.2011 18:09:27

Agricola x Le Havre
OK, děkuji za vaše názory. Pořád jsem na váškách. A to Le Havre bude mít nějaký dodatek? Nebo bude se rozšiřovat ještě dokonce i Agricola?

28.2.2011 18:12:55

Rozšíření
Myslím, že jsem někde četl, že Le Havre mít rozšíření nebude. Naopak rozšíření k Agricole - Sedláci z blat je naprosto skvělé.

28.2.2011 18:25:55

Agricola
A plánuje se ještě nějak rozšiřovat Agricolu?

28.2.2011 18:37:01

tomik23
Protože znám obě, tak se mohu vyjádřit k tvému dotazu a jednoznačně doporučuji Agricolu. Le Havre je rozvláčná, až zdlouhavá hra a určitě není tak zábavná jako Agricola.

K Agricole právě rozšíření Sedláci z blat doporučuji určitě stejně jako Skyfire.
Rozšíření k LeHavre v češtině očekávat zřejmě nemůžeš.

28.2.2011 19:44:12

tomik
Jeste mas ekonomicke kriterium. Spousta shopu by ted mela mit Le Havre slevnenej diky akci Mindoku;)

28.2.2011 20:28:51

Agricola
Jednoznačne Agricola!
Le Havre nás nenormálne nudilo, po 3. hre sme to predali. Ale kto si chce dať dvojhodinovú hodinu matematiky bez kalkulačky, prosím :).

23.3.2011 15:24:52 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Mám to přesně jako acedrac, zatímco mě Agricola relativně baví, Le Havre je naprosto nudná počítací hra...

23.3.2011 15:30:23

ad Le Havre
No nevím. Je fakt, že LeHavre jsme hráli vždycky se synátorem ve 2 hráčích a bavilo nás to a nemyslím si, že by tam bylo toho počítání oproti jiným hrám až tak přemrštěně. Je fakt, že je to hra hodně dlouhá a v plné verzi ve více hráčích bych to asi nehrál.

23.3.2011 15:43:02

Vybíráme z Bazaru

Karak 2 CZ (Karak II)
Karak 2 CZ (Karak II)
Akt. cena: 1838 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas