3 Musketeers, The

xxxxxxxxoo hodnoceno 98x (Seznam vlastníků)

3 Musketeers, The - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Renesance
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Sirius Products
Autoři: Pascal Bernard
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

o čom to akože je?

Teda ten plánik je zaujímavý aj figúrky, ale o čom vlastne tá hra je?
Hráči predstavujúci jednotlivé postavy hrajú akože každý sám za seba, či ako?
9.11.2009 18:14:39

rbx

MatN
Je to super :-) Je to o to, ze 1-4 hraci predstavuji musketyry a dalsi hrac ma na starosti pohunky kardinala Richelieu. Musketyri maji za ukol dostat se pres Louvre ke kralovne na druhem konci hraciho planu a kardinal se jim v tom snazi zabranit.

Musketyri totiz nesou kralovne nahrdelnik, ktery si musi vzit na ples, aby nebyla odhalena jeji nevera s vevodou z Buckinghamu a vtip je v tom, ze zeton nahrdelniku ma kazdy z musketyru, ale pravy je jen jeden. Tudiz kardinal a jeho vojaci nevi, ktery z musketyru nese nahrdelnik a do jeho kapes se dostanou jen tak, ze ho zapichnou a prohledaji. Musketyr je sice pichnuty, ale po jednokolovem distancu se zvedne a uzdravi se, takze to neni prilis frustrujici. Pokud tedy kardinal najde v kapsach musketyra nahrdelnik, vyhrava. Jenze musketyri jsou zdatni a lstivi chlapi, kteri si nahrdelnik tajne prehazuji a jednou ho nese ten, podruhe onen a kardinal je namydlen. Nastesti ma postavu mylady, ktera nejde pichnout a ktera umi pri hodu 4-6 na kostce svest jednoho z musketyru ve stejne mistnosti a pokud uspeje, zasatra mu v kapsach ona :-) Sice mu ho nemuze vzit, ale ukaze prstikem, kdo ho ma. Kardinal pak musi rychle prispechat, nez si ho onen svedeny nestastnik staci nahrdelnik s nekym vymenit.

Skvely je system urcovani poradi v jednotlivych kolech. Kazde kolo se tahne karta, kde je presne dano, kdo kdy hraje. Nelze se tedy spolehnout na to, ze v pristim kole bude hrat jako prvni treba musketyr a diky tomu tam neni nouze o prvek prekvapeni. Je to tu i v obrazcich.

Prislo nam to skvele vybalancovane, protoze kardinal ma spoustu vojaku, ktere muze v ramci sveho tahu nasadit (co vojak, to jedna akce), ale jsou vcelku slabi, takze muz proti muzi nema sanci. Ale ani ve vice muzich nemaji vyhrano, protoze treba specialni vlastnost D'Artagnana je ta, ze haze pri souboji tolika kostkami, kolik ma v mistnosti protivniku. Musi se proto hrat chytre.

Vetsinou musketyri vymysli taktiku a kardinal se tomu snazi pohybem a rozmistovanim svych vojaku po komnatach Louvru prizpusobit. Uz jsme zkouseli to, ze musketyri sli sami za sebe a v klicovych momentech se setkali, nebo sli po dvojicich atp. Nastesti nemuzou jit vsichni ctyri, protoze je stridani tahu na karte rozdeli, jinak by byli neporazitelni.

My jsme se se Sydem moc hezky bavili a kdyz si k tomu jeste nalejes vinko a zacnes mluvit francouzsky jako Sydo, tak je to ohromna prca :-)) Apropos... Milady se nepicha!:-) Touché!!

9.11.2009 19:07:20

rbx

MatN
Jeste jsem zapomnel na dulezitou vec... na kartach, ktere urcuji poradi pohybu v konkretnim kole, je obcas povel k pohybu kralovny. Kralovna ma totiz svoji vlastni figurku a jde po polickach smerem ke krali a pokud tam dojde driv, nez ji musketyri prinesou nahrdelnik, tak vyhral kardinal. Dalsi zpusob, jak pohnout kralovnou o jedno pole smerem ku krali je pichnout musketyra. Takze je to i takto omezeno, aby si tam musketyri nemusketyrovali prilis dlouho :-)

9.11.2009 22:38:30

jazyková náročnost
Ahoj, vypadá t zajímavě, Jen se zeptám ja je to cizojazycnou náročností? Na obrázcích je vidět jednoduchý text na kartách postav. Ještě jou další texty? Manželka se mnou vangličtině nechce hrát.

10.11.2009 07:33:12

rbx

Tomas
Ne, nic jiného tam není. Musketyri mají jen tyto svoje a kardinál ma to co tu vidíš plus další ve stejném stylu.

10.11.2009 08:27:39

ďakujem
no teda, ten opis je báječný...
mám Dumasove knihy velice rád a takáto hra ma prirodzene lákala, po tomto perfektnom opise čo si my poskytol mám po nej túžbu ešte väčšiu - teda si na ňu začnem odkladať penízky.

10.11.2009 22:07:17

rbx

MatN
Jestli jsi třeba v Praze, tak se zítra zastav, hrajeme ji v artboxu. Viz hledáme spoluhráče.

10.11.2009 22:49:57

Touche!!!
Takze konecne mam sve musketyry a byla moznost je s pritelkyni vyzkouset :)
Ad pravidla: Trochu me mrzelo, ze jsem je nemohl ani v aj najit nikde na netu, jsem je chtel predem nastudovat a nic.
Kazdopadne pravidla jsou vcelku jednoducha a psana prehledne, vzdy dvojstrana venovana jedne oblasti (priprava hry, co mohou musketyri, co muze kardinal, duel, popsani univerza a charakteru z novely, coz me prekvapilo, ze jsem nasel v pravidlech :) )
Ad samotna hra: Ja to koulel za musketyra a moja za Richelieuho bandu. Zkusil jsem taktiku jit po dvojicich po krajich, coz melo dostatecne rozdelit obrance a pritom jeste zustat dostatecne silny. Leve kridlo Dartagnan + Athos s amuletem , prave potom Porthos s Aramisem, kteri byly ucelne aktivnejsi, aby na sebe prilakali obranu. Vsechno vyslo jak melo, pritelkyne mi na to skocila, zacla horentne branit P-A kridlo a pritom se pripravoval velky vypad vlevo pres zahrady, ten se taky povedl a navic v kole, kdy chybely uz jen dva kroky za kralovnou mohl Athos jet pred kardinalem, krasa, prvni krok, druhy a hrdinne ukazuji pritelkyni falesny amulet :D vul jsem si to nejak asi na startu popletl a dal ho Aramisovi. No a vzhledem k tomu, ze jsem si byl jisty kdo ho ma, tak pri michani amuletu mezi Porthosem (ktereho milady jednou kontrolovala) a Aramisem jsem nemel potrebu na ne koukat. Tudiz celou dobu byl pravy amulet v sekci volavek :))
Nastesti jak jsem zjistil jak je to spravne, tak uz stejne nemel kardinal moc sanci zabranit vyhre :) No a to byla kralovna teprve na 7 poli :) Dneska pojedu za kardinala ja, tak jsem zvedavy :)

Kazdopadne hru hodnotim urcite pozitivne, dost jsme se nasmali u hry. Hlavne kdyz jsem rikal pritelkyni tady drive zminenou vetu, ze do Milady se nepicha :))

21.11.2009 09:11:04

Bajn
Nepíchat Milady je základ :D

21.11.2009 12:23:40

hry
Takze jsme s pritelkyni nakonec dali nekolik her pres vikend, no a musim rict, ze tahle hra nas chytla :)
Bal jsem se, ze jednotlive hry budu dost podobne, ale je to pokazde jine, jednu hru me teda drsne zarizly kostky, kdy Milady vzdy ocarovala musketyra a ja nebyl na 15 kostek hodit vice nez 1x vice nez trojku. Dneska se mi povedlo dobre se usadit pred baletnim salem a rikam si, ze milacek nema sanci, ze nema kde nasadit, takze v klidu vyrazim s Dartagnanem dopredu s tim, ze bude chybet jedno kolo a je to tam. Chyba lavky jsem lama a krasne jsem timto odkryl respawn a milacek se do me drsne obul, nastesti na 12 kostek zranila jenom jednou, takze jsem nakonec s poslednim zivotem naramek donesl :)

22.11.2009 22:32:41

U nas zatim vede Kardinal
Minuly a tento vikend jsme s prateli Tri Musketyry hrali priblizne 10krat a pokazde vyhral Kardinal. At uz zkouseli pomaly postup jednou skupinou s nekonecnym predavanim amuletu, hru po dvojicich nebo absolutni rozptyl, obratne pouziti Milady a strazu jako zatarasu fungovalo pokazde. V rolich Kardinala jsme se stridali a jenom jednou byla jeho pozice skutecne ohrozena. Klicem ke vsemu byla Milady a spravny hod 4+. Zel se nam zda, ze dokud milost pani se prochazi pokoji, jeji velicenstvo se privesku nedocka.

31.1.2010 02:37:41

První dojem
Tak první dojmy jsou určitě pozitivní.
Grafika hry se mi moc líbí (Karty, kostky, žetony, Louvre), co mě trochu zklamalo jsou figurky, čekal jsem hold asi tvrdší plast - už sem moc zmlsaný FFGčkem.
Zatím mám oderhané dvě hry tak z herního hlediska to ještě moc hodnotit nechci. Nejvíc mě ale zaujaly karty kol, které určují pořadí hráčů. Celkem velkou roli hraje náhoda - kostky, předměty a karty - ale určitě to je přijatelné. Naprosto skvělá je krátká herní doba, konečně zase jednou něco co nehraju celou noc :D

26.4.2010 11:07:07

Seils
Jsi mi pripomnel, ze uz jsem dlouho nehral a ze to chce urcite v blizke dobe vytahnout z regalu :)

26.4.2010 15:49:02

trochu obavy
ale nakonec docela spokojenost. Vsechny nejasnosti jsem si objasnil ve foru pravidla a jsem z uvodni hry vcelku potesen! Sice je to misty MEGA DICE FEST, ale je to fajnova oddychovka. Akorat me stve, ze ty mece gardistu nic nevydrzi. Po prvni otevreni krabice jsem mel 3 zlomene, tak cekam kdy odejdou dalsi :(

31.5.2011 22:41:18

andik007
měl jsem stejný problém, tak jsem napsal němcům (měl jsem to z Pegasus spiele - alespoň pokud si dobře vzpomínám) a poslali mi náhradní:) takže spokojenost

31.5.2011 23:14:14

www.ihrysko.sk
Akciova cena 10eur.

16.6.2011 18:01:52

ujde to
Za tu akciovou cenu je to hrich si to nekoupit i kdyby to melo lezet v policce. Vcera jsme dali s kamosem jednu hru a docela drsne me osalil kdo ten amulet nese. Kazdopadne prvni hra neni to prave, porad jsme koukali do pravidel a strategii jsem pouzil naprosto zadnou, cili musketyri ve skupince si me podali i kdyz to malem na konci zachranil Rochefort. Hodnotit zatim nebudu.

24.9.2011 11:20:03

mrcha Milady
No zatiaľ 6 hier a 6 výhier kardinála, z toho 5 vďaka Milady. Ak to takto pôjde ďalej, asi znížime jej šance na úspech pri zvádzaní na 5+ (nie 4+) :).

3.1.2012 10:09:44

acedrac
To je zajímavé. U nás je to úplně naopak. Hraji s malými dětmi - já za kardinála. Vždy mě rozdrtí. Neustále chodí blízko u sebe a pořád, prakticky v každém tahu, šaší s přívěsky. Mylady nemylady, pořád abych začínal znovu pátrat, a to se nedá stíhat. V souboji jsou mušketýři výrazně silnější. Takže u nás je to spíš na to zkrátit královně výběh (zatím hrajeme na plných 15 polí).

3.1.2012 11:06:08

karel
Ten pohyb kráľovnej je podľa mňa dosť pomalý. Na to aby kardinál vyhral na jej pohyb, sa musia odohrať všetky karty (12) a ešte musí asi 5x omráčiť mušketiera, aby ju popohnal.

V hre sa s manželkou striedame a každý skúšal za mušketierov hrať iné taktiky, ale vždy nás skrátka vymákne milady :).

3.1.2012 11:09:43

acedrac
Nejspíš tedy hraji jak ponocný.... Upřímně, ani mě to nepřekvapuje.

3.1.2012 11:13:32

ad karel
Čo znamená "ponocný"? :)
--
EDIT: Dík za vysvetlenie :).

3.1.2012 11:15:45 | Upraveno autorem (porovnej)

ponocný
To je taková historická postavička obecního zřízence, který troubením na roh ohlašoval čas, myslím, že jen v noci (proto ponocný), mimo jiné hlavně kontroloval, jestli někde nehoří. Najdeme ho zejména na obrázcích Josefa Lady. Existuje takové karbanické rčení, že ten, kdo hraje strašně špatně, hraje jako ponocný. Nevím proč.

EDIT: Není zač. Ale teď mě ještě napadá jedna věc - hrajete to tak, že mylady nestačí jen zjistit, kdo nese přívěsky, je potřeba je tomuto mušketýrovi ještě sebrat? To už je výrazně těžší a právě častým měněním mezi sebou se mušketýrům dost daří i případné úspěšné myladino svedení zase napravit. Takže si darebáci užijí a ještě vše stihnou s prstem v nose. Aspoň tedy u nás to tak probíhá (Ano. Při hře s malými dětmi je to naprostá Sodoma Gomora!)

3.1.2012 11:24:09 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac & karel
Mne by taky zajímala nějaké finta, jak to hrát s kardinálem, protože stejně jako u Karla, u nás chodí mušketýři ve skupině, neustále si prohazují přívěsky, pak chytře blokují strategické vstupy a prakticky kardinálovi nedávají šanci. A to hrajeme i s úpravou, že v truhlách je pouze 1 předmět, je tam více pastí, truhlu smějí prohledávat až na konci tahu nikoli v průběhu a královna má zkrácený "výběh". Stejně většinou mušketýři kardinála porazí. Přiznám se, že jediné co snad zafungovalo, je zdržovat, zdržovat, zdržovat - tzn. rozpustit síť gardistů a donutit mušketýry k častým bojům a přerušování pohybu - nedej bůh, pak vytvoření skupiny.

3.1.2012 12:31:10

karel
No hráme to tak, že ak Milady zvedie mušketiera a ten má pravý náhrdelník, kardinál vyhráva.

--EDIT:
Takže takto sa to teda nehrá som zistil :).

3.1.2012 12:42:17 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac
Tak to se nedivim, ze musketyri dostavaji cocku, kdyz staci jen nahrdlenik zjistit a ne sebrat :)

3.1.2012 12:49:52

Vybíráme z Bazaru

Spring Meadow EN/DE
Spring Meadow EN/DE
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas