Priprava grafiky pro pocesteni

Ahoj na youtube sem nahral jednoduchy navod jak z naskenovanych obrazku odstranit originalni texty. Snad to nekomu pomuze a treba i motivuje k tomu, aby pro nas ostatni taky udelal nejaky preklad :D

http://www.youtube.com/watch?v=XXzeaZ_5UTQ
17.12.2011 17:03:53

Příprava grafiky
Nešlo by to ukázat v nějakém freewarovém nástroji?

17.12.2011 17:12:33

Zruda
To vis, ze by to slo. Problem je v tom, ze freewarove nastroje nemaji takovou vychytavku jako je Fill v Photoshopu. Nebo aspon zadny takovy neznam. Pokud nekdo takovy nastroj znate dejte vedet. Rad se priucim.

Ve freewarovych softwarech je povetsinou maximalne klonovaci razitko a jeho pouzi myslim neni treba vysvetlovat - naberu si obrazovy podklad z okoli a prekreslim jim text. Ale popravde je to strasny ose*. Delal sem to tak dlouhou dobu, nez sem presel prave na Photoshop CS5

17.12.2011 18:46:13

Kubis
Hezkej návod ;) použitá metoda má ale jednu takovou nevýhodu, kterou lze mimo jiné vidět i tam na videu: Pokud bude na pozadí nějaký znak, tak mu tahle metoda rozbije hrany a "rozplizne" ho. Tudíž je lepší to kombinovat s ruční retuší, kde se kritická místa ručně vyretušují, aby zůstaly tvary (hrany) na pozadí zachovány, a poté se místa s plynulými přechody nebo barevné plochy proženou přes Content Aware Fill.

Zruda: Obávám se, že u freeware nezbývá něž pečlivá práce s klonovacím razítkem.

17.12.2011 19:04:16

Morthe
Mas pravdu, nejlepsi je kombinace obou postupu, ale kolikrat i to automaticky retusovani dopadne dobre. Takze jeste upresneni, ktere ve videu nenzaznelo. Zkusete nejprv postup z videjka a kdyz to rozhodi vzor pozadi, udelejte timto postupem jen cast a zbytek rucne doretusujte :D

18.12.2011 03:47:32

Kubis
Dik za navod ;-)pomohol...

11.5.2012 23:09:22

pomoc s retušom
Ahoj,
mohol by som niekoho poprosiť o retuš textu v dvoch obrázkoch? Photoshop nemám, neviem v tom robiť a môj amatérsky pokus dopadol katastrofálne. Bol by niekto ochotný mi s tým pomôcť, keby som mu poslal obrázky na mail ??? Podľa videa to je hračka pre niekoho, kto ovláda photoshop. Akurát tam mám toho textu trošku viac.
Ďakujem.

15.11.2015 22:08:06

Zmena veľkosti z JPG do PDF
Nazdar,
objavil som jeden problém ktorý síce nepasuje do tejto témy ale súvisí s ňou. Jedná sa o zmenu veľkosti. Naskenujem karty, upravím a vytlačím si ich. Všetko OK. Som spokojný. Idem to poslať na Zatrolky, prehodím do PDF (aby sa to dalo pohodlne listovať). A nastane chyba. Veľkosť karty sa mi scvrkla. Nevie mi niekto poradiť? Objavil som to len nedávno a chcel by som si opraviť takto postihnuté súbory.
Vopred ďakujem

29.4.2016 07:50:47

Nekro
A určitě se to zmenšilo, není to jen tím, že u tisku z pdf nemáš nastavenou skutečnou velikost?

29.4.2016 08:23:15

Froggery
Skôr mi tam hodí okraj a tým to scvrkne cca o 30%. Hral som sa s nastavením tlačiarne a nič to neprinieslo. Ale neviem, konvertujem to cez jednú stránku(keďže nemám PDF creator) a vždy je tam ten okraj. Premýšlal som že to hodím do Wordu ale tam nedokážem odhadnúť veľkosť obrázku. Ide mi hlavne aby to bolo použiteľné, a nepridával sem nepoužitelné súbory ku ktorých treba návod :)

29.4.2016 09:11:35

He?
V tom případě doporučuji creator stáhnout a máš po problému... Je to freeware

29.4.2016 09:20:38

Pelly
Asi jedine tak. Snáď mám všetky podklady ešte v počítači. Škoda že som to nezistil skôr.
Ďakujem

29.4.2016 09:40:14

software
... konvertujem to cez jednú stránku ...
Pak se nediv, že ti to něco udělá a ty nevíš co. Pravděpodobně je to určeno jen k nějaké standardní konverzi textových dokumentů do pdf a ne prvořadě ke zpracování grafických objektů. Takže jen jedna obecná rada: Používej nástroj (software) o kterém víš co dělá.

30.4.2016 10:58:22 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Moja zásada znie načo inštalovať/kupovať niečo čo nevyužívam pravidelne. Popravde konvertujem do PDF iba na tento účel, inak to vôbec nepoužívam. Ale plne chápem tvoje rozhorčenie. Nechcel som nič inštalovať, kedže mám notebook a harddisk je omedzení. Moje povedomie o softwaroch je na úrovni užívateľ. Teraz som rozlúskol ako funguje PDF Creator, tým pádom by mal byť problém vyriešení. :)

4.5.2016 07:25:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Proroctví + obě rozšíření
Proroctví + obě rozšíření
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas