Volba prezidenta...

Jeste nez se tu rozjede glosar lapidarit na tema komunistu, nacku a dalsich, tak by me jen zajimalo, jestli nekdo neco zasadnejsiho od kandidatu precet, neco vice si o nich zjistil (a tim nemyslim dotaznik Jana Krause ci diskusi na novinkach), nebo jestli se pri volbe hodlaji ridit toliko prvnimi dojmy, pripadne vyvlict se z toho, v Cechach tolik popularni, maskou glosujiciho nihilisty a nejit volit vubec... ptam se jen ze zvedavosti, diky.
10.11.2012 00:55:10

proc nihilista?
Jde jen o to pochopit duvod. Proc volime prezidenta primo? Je nejaky duvod? Ano je! Musi se narodu zacpat pusa (znam i horsi vyraz), aby nemohli rict, ze o nicem nerozhoduji. Lidi budou mit "hry" a mohou se mezi sebou skorpit kvuli necemu jinemu nez sportu. Co na tom, ze prezident je v podstate jen vizazova loutka, ktera se ukazuje v zahranici. Nekteri si v ni dokonce utapi svoji potrebu "uspechu, moci a slavy".
A navic se alespon nebude hovorit o zmene volebniho systemu do parlamentu... Jo je to moc potrebny zvolit si prezidenta, ktery pro mne nedela nic, nic pro mne neovlivni a na ktereho se muzu obratit tak nanejvys kdybych byl odsouzen, aby me omilostnil. Ale o lidech, kteri budou kandidovat porad budou rozhodovat strany. A strany si taky nastavi kandidatku podle sveho. Vzdyt 70% lidi ta jmena nize stejne nezna... Jo v prezidentske demokracii, to uz je jina o volbe ....

10.11.2012 02:59:53

dodatek
nejak mi vypadlo "...lidech, lteri budou kandidovat do parlamentu..."

10.11.2012 03:01:36

Volby
I když s přímou volbou prezidenta vážně ze srdce nesouhlasím, volit půjdu. Před tím si ale o kandidátech něco pozjišťuju. Minimálně ale už teď vím o čtyřech kandidátech, které rozhodně volit nebudu.
Jen doufám, že když už nic, bude náš příští prezident alespoň reprezentativní, má totiž po Klausovi co vylepšovat. A teď bych byla ráda, kdyby se tu po tomto mém výroku nerozjela nějaká debata na téma "(ne)milujeme Klause".

10.11.2012 06:50:39

milujme se s klausem
je tak krasne modry

10.11.2012 07:10:39

Polylux
Sama jsem se zdráhala podobné téma založit, abych netahala na ZH politiku, protože politické debaty nesnáším, takže díky :)
O kandidátech zatím vím málo, ale určitě si něco zjistím, jestli půjdu volit ale ještě nevím.
Přesně mi mluví z duše Vixton, taky myslím na to, že prezident musí být reprezentativní a z toho důvodu už mám minimálně tři kandidáty, kteří jsou nepoužitelní. Protože toto je jeden z mála případů, kdy na vzhledu a vystupování ZÁLEŽÍ. Už proto, že prezident především právě reprezentuje a jinak nic moc nenadělá.

10.11.2012 07:59:45

Přímá volba poslanců
http://www.primavolbaposlancu.cz/

Omlouvám se za OT, ale lepší místo pro tento odkaz asi nenajdu. Pořádně jsem neprostudovala, ale mohlo by to být k něčemu. Abychom jen nenadávali.

10.11.2012 08:03:21

Doporučuji
aby jste si přečetli něco nejen o kandidátech, ale také o tom, co vůbec znamená být prezidentem a co vlastně dělá/dělat může. To, že je to jen reprezentující loutka mě pobavilo a ukázalo fundovanost názorů.

10.11.2012 09:06:02

Havelock
S tou loutkou je to třeba přehnané přirovnání, ale spíš si myslím, že jde o to, že by si lidi za ty prachy představovali pro sebe nějakou významnější volbu. Nevím, jestli narážíš na Blocka, ale píše, že "pro něj nic nedělá a neovlivní" - to může být pravda.
Na druhou stranu, můžeme si vybrat někoho, kdo to bude dělat jinak, než tomu bylo doposud. A to je důvod, proč bych tam ráda šla, aspoň to zkusit.
A že by někdo z diskutujících neznal pravomoci českého prezidenta, tomu se mi snad ani nechce věřit... ;)

EDIT: Já myslím, že ten postoj k volbě prezidenta je dán tím, že lidi jsou už vážně naštvaní skrz to, co se tu všechno odehrálo a chtěli by mít úplně jiná práva, než přímou volbu prezidenta (právo na defenestraci :-)... ). Protože jim ta možnost volby nepřijde dost zásadní. Takhle to chápu já.

10.11.2012 09:27:27 | Upraveno autorem (porovnej)

jen tak mimochodem
dvě věci, které mě pobavily:

Sejde se Čech, Žid, Rakušan, Japonec, Avatar a parta komunistů... Takhle nezačíná vtip, takhle začínají naše prezidentské volby...

Když už máme vládu šašků, ať je nejvejš ten počmáranej...

10.11.2012 11:59:14

Prezident
OK, prezident musi reprezentovat a bude videt.

Me myslenky se ubiraji smerem, ze politika v celem svete postupne (nekde vice, nekde mene) degeneruje, v tom se asi shodneme vsichni, a je proto nesmysl se ji vyberem prezidenta prizpusobovat. Prezident bude nejen videt, ale hlavne bude slyset, pokud bude mit co rict, a mnoho a mnoho beznych i mocnych lidi ve svete pak bude o jeho slovech premyslet. To je podle me obrovska zodpovednost a muze mit mnohem zasadnejsi vliv, nez nekolik jeho oficialnich systemovejch pravomoci v ramci CR...

Cili pro me je fakt mnohem dulezitejsi nez fotka a par televiznich debat precist si zivotopisy, nazory a clanky kandidatu, abych vedel kdo jsou, co se jim v hlave honi i jakymi slovy a myslenkami nas budou reprezentovat, a samozrejme i nas samotne ovlivnovat...

10.11.2012 12:49:01 | Upraveno autorem (porovnej)

ad degenerace politiky
Není tak úplně pravda, že ta která země má politiky, jaké si zaslouží, ale i stav společnosti je zrcadlem politiků, kteří ji řídí. To právě politici dávají tón veřejným diskuzím ve společnosti, a jsou-li oni sami, nezdvořilí, nemorální a bezzásadoví, pak i život ve společnosti se stává nemorálním, nezdvořilým a bezzásadovým...

10.11.2012 12:52:31

tajemna
Samozrejme, protoze kdyz vidis zpravy z politiky kazdej vecer ve zpravach tak te to co se tam deje proste osobne ovlivni. A i to ma podle me mnohem horsi vliv na spolecnost nez par spatne udelanejch zakonu... Prezident ti rekne, ze korupce je normalni a je vsude. A clovek si rekne "no jo, je vsude a je normalni" a zase je spolecnost o kousek vic v pr**li :)

10.11.2012 12:57:40

kohovolit.eu
Ač jsou to jen perly, hozené sviním, tak jsem taky už začal porovnávat jednotlivé kandidáty a z jedné stránky na mne skočil odkaz na 45 otázek a následné srovnání odpovědí s "hlavními" kandidáty. Tak jsem si to poctivě vyplnil a nejlepší shoda, čili kandidát, který v nejvíce otázkách odpověděl tak, jak jsem odpověděl já, činila 43%. Wtf? Nepřijdu si zas až tak extrémistický.

10.11.2012 18:07:45

Deathmers
Mne to taky vyslo podobne :) hlavne mi na druhem miste vyskocil fisher i kdyz jsem v doplnujici otazce uvedl, ze to nema byt komunista.

10.11.2012 18:25:12

DeathMERCS
Tak já jsem asi extremista par excellence. Shoda 22%. Můj favorit mezi nima ani nebyl...

10.11.2012 20:49:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
tak to seš lepší než já s 33%

10.11.2012 21:17:03

Havelock
několik 29% ani jendoho bych z nich nevolil a pak nejlepší -12%

10.11.2012 21:54:02

kohovolit
Tak jsem se taky otestoval a vyšel na mě Diensbier, ale je to hodně zkreslené, protože v tom jsou zahrnuti pouze někteří kandidáti, takže je to dost na prd. Určitě by bylo zajímavé srovnání, pokud by se povedly sehnat odpovědi i od ostatních kandidátů

10.11.2012 23:15:28

PJ

55%
Vyšel mně Sobotka. Dost překvapení...

11.11.2012 00:07:05

Havelock
Kdyz uz v tom mas tak jasno, ze muzes doporucovat, tak nas pouc v cem je ta dulezitost. V tom, ze vladne za parlament, kdyz je rozpusteny? V tom, ze jmenuje vladu? Ze odvolava ministry? Ze spolupodepisuje zakony? Prozrad nam to tajemstvi, ktere ukryvas za vseoobecne poznamky. A v cem bude ten PRAKTICKY !!! rozdil mezi volbou poslanci a primou??? Odhaduji tak na stovky milionu a nejaka pracovni mista, za reklamni cast voleb. Ale rad se necham poucit proc to nejsou jen chleb a hry pro plebs (tedy bez chleba a mysleno vlastne 99% volicu)

11.11.2012 01:24:01

doporuceni
Taky bych si dovolil doporucit prostudovani pravomoci v dalsich zemich kde je prima volba prezidenta (byt ani zde to neni 100%, asi i jine staty maji potrebu zabavit sve "ovecky" pri volbe osoby s rozhodovacimi minipravomocemi). Mozna by se hodila i Ustava CR s rozdelenim pravomoci :-)

11.11.2012 02:46:38

ajeste jednou - omlouvam se
Abych jen nehanel. Je pravda, ze silny (osobnosti) prezident muze zakulisne skutecne hybat politickymi soukolimi statu viz. Klausova volba koho poverit sestavenim vlady. Ale nejsem si jist, ze zrovna toto je vec, v ktere by prezident nemel dodrzovat uzus ci pravidla (bohuzel nepsana) at vyhral kdo chce-byt treba Sladek, je to volba. A pokud byly volby shledany regulernimi ma mit sanci prvni sestavovat vladu! Jinak prave zase toto je silna degradace voleb.
A timto koncim sve vyjadrovani k politice na ZH! Nemel jsem se tim uvodnim tematem nechat zlakat. Howgh

11.11.2012 03:02:18

o, jak emotivni
hledte, predvolebni projev!

11.11.2012 08:14:16

ndru
+++

11.11.2012 09:48:15

možná od věci ...
Přímá demokracie, čili přímá volba prezidenta nebo jakákoli referenda je naprosto iluzorní záležitost, protože je přímá demokracie velice lehce zmanipulovatelná médii. Většina lidí se bude rozhodovat podle toho, co si přečtou v Blesku nebo uslyší na Nově. Lidí, kteří se v takových případech rozhodují podle reálných skutečností, které si musí někde vyhledat, zjistit, nastudovat je naprosté minimum.

Pokud by se jednalo o přímou volbu poslanců, je to ještě naivnější představa, které bohužel podlehly i známé osobnosti, které toto propagují na svém webu. Tady by pak šlo jednoznačně o peníze. Kdo bude mít víc peněz, bude si moct dovolit být více vidět ať už na bilboardech nebo v novinách televizi a rádiu a to třeba i v regionech. A lidi volí ty, kteří jsou vidět. Kdo si myslí, že přímá demokracie spasí politickou kulturu je naivní prosťáček.

11.11.2012 18:10:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine
This War of Mine
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas