Vláčková hra

Ahoj, zvažuji nákup "vláčkové" deskovky. Zatím sem si prošel jen TOP list na BGG https://boardgamegeek.com/geeklist/53498/best-train-games
Co vím, co nechci je Ticket to Ride (nevyhovovala nám jednoduchost).
Zvažuji :
Ruské železnice
Railways of the World
Steam
Chicago Express

Ideálně, hratelnost do 120min v plném počtu hráčů a přeložená pravidla / materiál (což by měli snad splňovat všechny).

Můžete se prosím poděli o názory z hraní některé z výše uvedených her, případně něco doporučit ? Díky"
10.8.2017 15:31:51

trains
u mě vede

10.8.2017 15:44:29

doplním
Railroad Revolution - výborné mírně složitější euro o budování železnice v USA
Colt Express - hodinový filler o loupení ve vlaku :)
18-cokoli - tady je delší herní doba, jsou to akciovky, víc detailů o nich nemám, jen vím, je jsou mezi nimi jak hry pro více hráčů, tak čisté dvojkovky.

Ruské železnice - jednu dobu hodně bavilo, ale přijde mi, že tím, že tam není moc náhody má hra sklony k repetivitnosti (nehrál jsem pravda s žádným rozšířením)
Railways of the World - příjemná rodinná hra, jen mi přišlo, že konec se tak nějak vlekl, ale zahráno pouze jednou

10.8.2017 16:12:28 | Upraveno autorem (porovnej)

BladeBrown
Ten Ticket to Ride chápu. O 18CZ si neuvažoval?

10.8.2017 16:12:40

...
Colt Express mám, ale to není úplně to co hledám...
18XX mi už příjde nad rámec časově a pravidlově náročný....
Trains se mi líbí, ale přijde mi to spíš jako Dominion naroubovaný na vláčkové téma.

Railroad Revolution - musím blíže prozkoumat, vypadá to zajímavě.

10.8.2017 16:33:54

Trains...
to proto, že je to Dominion naroubovaný na vláčkové téma. Dle mého ale zábavnější, zejména díky tomu, že (alespoň v základu) naprosto nabourává koncepci DB, a to komba.

10.8.2017 16:39:03

Pelly
Muzes prosim trochu rozvest jak nabourava komba? Jakoze tam nejsou?

10.8.2017 23:21:11

komba
jednat neexistují karty na "trash" ostatních karet (takže musíš hrát s tím co máš - včetně počátečních karet, které však nejsou tak ostře slabší, jak například v Dominionu) a dále díky kartám odpadu, které se ti dostávají do balíku prakticky na každém kroku. Balík tak nekřesťansky bobtná a tím je v podstatě zaručeno, že jakékoliv kombo si vymyslíš, tak ti nepřijde do ruky :-) Musíš tak daleko více plánovat a i improvizovat.

10.8.2017 23:46:45 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Ruské železnice
Ruské železnice mám veľmi rád (online), ale skús si ich pred kúpou (napr. na yucate), lebo to "vláčková hra" určite nie je. Teda aspoň nie vláčková v zmysle ako tie ostatné. To je z hľadiska témy potom už aj Trains oveľa lepší výber, lebo tam máš mapu, na ktorej vzniká železničná sieť.

edit: z tých, ktoré si menoval, určite odporúčam Railways of the World aj s rozšírením Railways of Europe, resp. možno samostatný Railways of Nippon, ktorý ešte nevyšiel. Myslím, že všetky hry zo série čaká reprint, keďže pred pár mesiacmi bola kampaň na kickstarteri.
Steam ani Ch. E. som nehral. Steam je ale vraj komplexnejší ako RotW.

11.8.2017 00:13:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Aj. Tak to me trosku odradilo :(. Uz jsem trains skoro kupoval prave s vidinou, ze to bude dominion s hernim planem se vsim vsudy ( tedy vcetne kombeni a trashovani, ktere zoufale v ostatnich hrach chybi).

Kouknu jeste na trains rising sun, jestli tam nahodou ten trash nebribyl.

11.8.2017 05:05:29

Trains - trash
Hmm, koukam do pravidel a je tam termin trash. Navic se muzes rozhodnout ve svem kole nic nenakupovat a nehrat a jako kompenzaci trashnout veskery waste co mas prave na ruce.

11.8.2017 06:47:37

trash
ano, ale právě jen a pouze na karty odpadu. Ostatní karty (počáteční balíček, to co jednou koupíš) z balíku nedostaneš, takže musíš hrát s tím, co ti hra nabízí.

11.8.2017 08:27:27

Railroad revolution
Za mne určitě Railroad revolution

11.8.2017 09:54:42

Vybíráme z Bazaru

TOMB Cryptmaster
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas