TOP 3 designéři

V návaznosti na nový díl Deskofobie a blížícímu se Essenu mě zajímá, kteří autoři her jsou vaši oblíbení? Máte autory, u jejichž každé nové hry si přečtete aspoň pravidla nebo vybíráte hry pouze podle témat a autora na krabici si ani nevšimnete? A pojďme to ještě rozšířit o TOP 3 autorů, kteří jsou uznávaní, ale jejichž styl her vám z nějakého důvodu nesedí.

Můj TOP:
Uwe Rosenberg - sice se dost opakuje, ale jeho hry považuju za nejlepší super vyladěná budovací solitérní eura
Friedemann Friese - moderní témata her: elektrárny, továrny, volební kampaň...jednoduchá pravidla, zábavné hry, vtipné ilustrace
Corey Konieczka - neuvěřitelné množství velkých kvalitních AT her

Na opačném konci:
Stefan Feld - hojně využívá mojí nejméně oblíbenou mechaniku ve hrát dice placement
Vlaada Chvátil - většinou zbytečně složité a překombinované hry (i když hezké) nebo párty hry, které nehraju
Eric M. Lang - předražené hry, které by bez parádních figurek byly jen podprůměrné

Většinou vybírám hry nezávisle na autorovi. U některých her ani nevím, kdo je navrhl. Přesto se přiznám, že pokud vyjde něco od výše zmíněných TOP 3 autorů, vždycky si něco o hře alespoň přečtu.
7.10.2017 09:10:00

dost podobný vkus
Sice je pravda, že jednu z mých nejoblíbenějších her (Notre Dame) udělal Feld, ale na Uwem, Fridemanovi a Vlaadovi se shodnem...

7.10.2017 09:43:28

autoři
Podle mne tu rozhodně chybí autor nejlepších rodinných her:
Klaus Teuber

Mimochodem naprosto souhlasím s Chvátilem, jeho her jsem zkusil dost, myslím si, že jsou to propracované hry, ale jeho styl mi prostě nevyhovuje.

7.10.2017 10:06:13

za mě asi
Faiduti
Knizia
Feld
Netvrdím, že v tomto pořadí. To asi nedokážu dát přesně.
Teober taky určitě patří mezi lidi jejichž hry rád zahraju, ale není v trojce.

7.10.2017 14:04:05

Má Top3
Vláďa Chvátil
Alexander Pfister
Stefan Feld

Na úplném konci mám Uweho Rosenberga :-)

7.10.2017 17:53:17

osobní top 3
Bruno Cathala
Vláďa Chvátil
Alexander Pfister

7.10.2017 18:26:53

3
Stefan Feld
Mac Gerdts
Nuno Sentieiro

7.10.2017 18:34:55

Top3
Lang
Stegmaier
Wilson

Musim zminit i Cathalu, Chvatila, Konieczku, Petersena, Garfielda, Vaccarina, Kniziu

7.10.2017 19:35:58

Top 3
Rosenberg
Simonitch
Konieczka

Dalsi hodni jmenovani: Lacerda, Boelinger, Herman, Chvatil.

8.10.2017 10:48:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Top3
Určite na 1. mieste:
Uwe Rosemberg (Agricola, Le Havre...)a potom
Mats Gerds (Antike, Navegador...)
Stefan Feld (Notre Dame, Trajan...)

A samozrejme, že sme radi aj za tých ostatných. Hlavne, že je z čoho vybrať :-)

8.10.2017 12:17:36

bez pořadí
Feld (i když v poslední době už se hodně vykrádá)
Martin Wallace (se divím, že ještě nezazněl)
Ignacy Trzewiczek

...ať je to tu trochu různorodější :)

Samozřejmě Uwe je klasika, baví mě hodně i hry od What's Your Game, takže stastlivcův Sentieiro (& Soledade) a k nim Canetta & Niccolini.

8.10.2017 16:27:33

Hmm
Pravdu říci, žádného oblíbeného nemám. Mám dokonce takový pocit, že ve sbírce nemám dvě hry od jednoho autora. Hry si dost vybírám a to docela dost i žánry (páč mám pocit, že je to pak jenom variace jednoho a toho samého než jiná hra). Proto nemám ani oblíbeného ani neoblíbeného autora, respektive mám oblíbené hry ale hodnotit autora podle jedné hry asi nemá moc smysl.

8.10.2017 17:37:29

nej
Alexander Pfister
Ignacy Trzewiczek
Antoine Bauza

Mám rád rozmanité hry, ale hry těchto autorů mne zrovna teď baví asi nejvíc a když něco nového vydávají tak se na to určitě podívám.

8.10.2017 18:13:59

...
Já mám vcelku problém najít top 3, mám rád hodně her od různých autorů, ale pokud by mělo jít o to, u kterých autorů zpozorním, tak jsou to tito:
Antoine Bauza
Bruno Cathala
Simone Luciani (v některých případech s ním spolupracoval i Tascini)

V těsném závěsu mám dizajnéry z CGE a Felda.
A pak tu mám takový zajímavý případ autora, kterého dlouhodobě sleduji a zajímají mě jeho hry, ale ještě jsem od něj nic nehrál: Ryan Laukat

8.10.2017 18:37:00

...
Top 3 Uwe Rosenberg, Eric Lang (bloodrage by fungoval jako epická hra i s žetonama, bez tun plastu) a jsem nakloněn k tomu říct Ignacy Trzewiczek, ale uvidíme až si zahraju First Martians.

Mimochodem, jsem divný když mi Corey Konieczka přijde jako neuvěřitelně neoriginální autor jehož hry jsou sice řemeslně výborné, ale nemaj co se týče designu her "koule"?

9.10.2017 16:27:52

mindlesSheep
Zato uwe ma hry primo kulervouci :)

9.10.2017 16:39:38

beholder
jsem chtěl napsat přesně to samé :D

9.10.2017 17:15:21

...
Pravda, nemá. Ale aspoň to není tak moc na jedno brdo a je tam v každé něco co je odlišuje a posouvá trošku dál.
Já vlastně ani nevím co mě od něho odrazuje, všechny hry od Coreyho se mi líbí, ale nějak nemám moc chuť si je zahrát znova, ani rebelion který byl fakt awesome.
Nutí mě to přemýšlet.

9.10.2017 18:31:54

létama osvědčený
Knizia
Bauza
Friese

9.10.2017 19:18:30

Top3
1.Bruno Cathala ( a to Cyclades zrovna moc nemusím)
2.Ryan Laukat (Above & Bellow, Islebound, Minutovka atd)
3.Michael Rieneck (protože ma skvěle snad všechny hry)

Pod čárku by se ještě vlezli: Lehmann, Faidutti, Feld, Friesse, de Silva, R. Borg, Seyfarth

Úplně naspodu mám Bauzu, Chvatila, Trzewiczka

11.10.2017 12:30:52

TOP 5
Bez pořadí TOP 5:

Antoine Bauza
Stefan Feld
Reiner Knizia
Uwe Rosenberg
Klaus Teuber

11.10.2017 22:17:40

Vybíráme z Bazaru

Delta Deluxe Edition All-in EN
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas