Terraforming Mars vs. First Martians: Adventures on the Red Planet

Ahoj, dokázal by prosím někdo tyto hry srovnat? Myšleno herní principy, klady, zápory, možnosti hraní ( např. Solitér) atd. Připadá mi to hodně podobné. Díky moc
21.3.2017 19:20:00

rozdiel je veľký :)
V prvom rade Mars: Teraformace je kompetitívne eurko, First Martians je atmosferická kooperatívka založená na hre Robinson Crusoe + je potrebné zariadenie na aplikáciu, ktorá je súčasťou hry.

Spoločné majú asi len tému kolonizácie Marsu. To píšem len na základe dostupných informácií, nehral som ich ešte.

22.3.2017 10:18:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Jilut
Nespletl sis tu druhou hru s touhle?

http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/martians-a-story-of-civilization-6422/?gatracking=autocomplete

22.3.2017 10:41:07

To beholder
Máš pravdu, popletl jsem to. Mělo to být srovnání Terrafoming Mars a Martians: A Story of Civilization.

Jsem to ale popleta... :-))

22.3.2017 10:56:14

Jilut
Ok. Kazdopadne to ale srovnat nemuzu. Hral jsem jen rerraforming mars. A co muzu rict, tak libilo se mi to hodne a ceskou verzi 100pro koupim

22.3.2017 11:15:18

To beholder
K čemu by jsi to prosím přirovnal? Láká mne to, ale vubec nevím co od toho čekat.

J

22.3.2017 11:31:22

Kickstarter Martians: A Story of Civilization
Já jsem hru nehrál, ale zaznamenal jsem kritiku u Rahda na Martians: A Story of Civilization, že ve verzi do obchodů je oproti kickstarter verzi o tolik méně scénářů, že to výrazně snižuje znovuhratelnost. Což výrazně snížilo můj zájem o tuto hru. I když, asi v reakci na tuto kritiku, se prý chybějící scénáře budou prodávat zvlášť, nebo budou ke stažení jako pdf.

22.3.2017 11:36:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Teraformace
Teraformaci jsem hrál a přirovnal bych ji do určité míry k Imperial Settlerům. Je potřeba si najet na nějaký systém získávání zdrojů a jejich přeměny do vítězných bodů. Ve hře to má obvykle podobu takovou, že získám určitý zdroj, něco z něj využiju na další projekt, něčím se posunu po vítězných bodech (např. nevyužitá energie se mění na teplo a dá se jím oteplovat planeta -> vítězné body, ze sazenic se postupně dá vysadit les a zvýšit obsah kyslíku v atmosféře -> vítězné body)

27.3.2017 08:51:16

Vybíráme z Bazaru

Massive Darkness 2: 3D prvky z Kickstarteru
Massive Darkness 2: 3D prvky z Kickstarteru
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas