Strategicka hra

Dobry den moju priatelku moc bavi hrat hru age of empires na pc.Viete mi poradit nieco podobne na deskovkach?Dakujem
20.7.2017 21:02:28

Co třeba tuhle
Zkus Empires: Age of Discovery Deluxe Edition.

20.7.2017 21:22:14

Hm
Mare nostrum

20.7.2017 22:29:39

Nebo
Clash of cultures

21.7.2017 01:13:35

Hmm
Clash of Cultures je dobrý příklad, vlastně z níže zmíněných nejlepsí, bohužel z mého pohledu nutné rozšíření není k mání a nebo za nekřesťanské peníze. Kromě národů přidává i nové budovy a pak je to asi nejlepší čistě civilizační hra co jsem asi hrál.

Empires: Age of Discovery (původně Age of Empires III) je super hra, ale s počítačovou nemá nic moc společného a taky je poměrně heavy, to znamená sehnat na to více hráčů je docela obtížné /ve dvou to bude nuda, minimum 4 hráči).

Mare Nostrum nemá s Age of Empires moc společného, zaměřuje se spíše na boj než rozvoj civilizace. Je to dobrá hra ale budovací strategie to není.

Sid Mayerovu Civilizaci osobně nedoporučím sám tu hru moc nemusím.

Trough the Ages může být zajímavá alternativa, ale na mě je to trochu moc abstraktní, nicméně určitě zajímavé.

Nations, koukl bych se i když spíše karetní.

Archipelago může být dobrá volba, i když ta se zaměřuje spíše na objevování.

History of the World, po tom jsem taky kdysi pokukoval, i když ten přebal je teda humus.

Rise of Empires, mě taky kdysi zaujalo.

Zajímavou alternativou by mohly být nějaké 4x vesmírné hry jako Exodus nebo Eclipse (ale oboje je poměrně heavy)

21.7.2017 11:17:45

Historia
Mohu doporučit hru Historia http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/historia-4129/.
Ačkoliv se tam nebudují armády jako v AoE

21.7.2017 13:58:01

Warcraft a starcraft
Chcem sa este spytat ci hry warcraft a starcraft niesu podobne ich pocitacovej verzi a dakujem za navrhy

23.7.2017 20:47:43

Michael24
nikdy nie je PC hra podobná svojej stolovej verzii. Kapacitne je to nie možné avšak SC má prevzaté niektoré hlavné myšlienky ako napr: dve suroviny ako minerál a plyn, lietajúce vs pozemné jednotky atď. Dosť do veľkej miery je zachovaný hlavný koncept rás z PC hier. Za každú sa hrá ináč a každá má iné vlastnosti.

24.7.2017 14:35:30

Michale
Podobne mozna ano ale
Hlavne Warcraft moc nefunguje
starcraft funguje ale je to hooodne dlouha hra.

24.7.2017 14:58:34

Starcraft
Starcraft nemá nic moc společného se PC hrou, ta hra ale funguje dobře. Blbé je, že už ji asi neseženeš a nebo finančně vykrvácíč, raději šáhni po Forbidden Stars což je vlastně předělávka která se ještě sehnat dá.

24.7.2017 16:42:32

Vybíráme z Bazaru

Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Mosaic: Wars & Disasters (kickstarter) - Sphinx
Akt. cena: 1490 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas