Stôl na hranie

Už je to nejaký ten piatok, čo stolové hry a ich mapy/herné plány presahujú veľkosti bežných konferenčných stolíkov. Nemáte typ na veľké rozkladacie stoly, ktoré by sa dali po odohratí napr. zložiť a dať napr. za skriňu? Bývame v byte a veľký jedálenský stôl nemáme už kam napratať :) Už ma nebaví chodiť po krčmách a baroch s veľkými stolmi - chceme hrať doma a nie je na to priestor.

Ďakujem za rady :)
9.5.2017 14:38:58

Ne stůl, ale deska
Rozkládací deska, snadno vyrobitelná, která se položí na stůl (ta deska je samozřejmě větší než stůl :) ) a pak se schová za skříň nebo pod postel.

9.5.2017 14:46:44

uchytenie
tiez som nad tym uvazoval, ale pri doske je problem uchytenia o stol tak, aby sa neprevrhla/neposuvala, ked sa o nu nejaky hrac riadne oprie.
ja uvazujem o "dostavbe" k jedalenskemu stolu - doska so sklapacimi nohami, ktora by sa dala prichytit o nohy jedalenskeho stola, cim by sa zabranilo posuvaniu, a dalo by sa o nu aj opriet.

9.5.2017 14:56:59

rozkladaci stol
Neviem co presne je uz velky jedalensky stol ale ja mam rozkladaci jedalensky stol ktory sa z 140cm co az tak velke nie je, da rozlozit na 180cm nebo 220 cm. Tak by som odporucal nieco take.

9.5.2017 14:57:57

Nejjednodušší řešení ...
... je přestěhovat se do většího, kde budeš mít hernu ;D. Nekamenuj mne, jen jsem to chtěl odlehčit.

9.5.2017 15:09:07

Kren 100 bodov :D
Vďaka za tipy. Ja som uvažoval o doske pôvodne, ale tiež to uchytenie neviem vymyslieť... :-/

9.5.2017 22:16:17

Zaklapacie nohy
Na aliexpresse som nasiel sadu zaklapacich pantov na stolove nohy za 16 eciek + nejaka tensia doska(napr 3cm doska na kuchynsku linku) + 4 nohy,videl by som to dokopy tsk na 30eciek investiciu.

9.5.2017 23:38:43

Deska na jídelní stůl
Sám mám doma na klasický jídelní stůl přídavnou desku. Z klasického lamina 19mm. Vymezení mám uděláno přišroubováním dřevěných špalíčků na spodní stranu desky s malou rezervou vedle všech čtyř hran stolu.
Funguje to uspokojivě, deska sama o sobě už má nějakou váhu, takže nehrozí překlápění, když se někdo normálně opře.
Poměr velikosti plochy mám tak dvojnásobek oproti původní stolní desce.

10.5.2017 06:12:29

M

ronnieb
Můžeš prosím doplnit odkaz na Aliexpress? Zaujalo, ale nedaří se mi to najít.

10.5.2017 17:56:58

Přichycení desky na jídelní stůl
Podle mne to přichycení je naprosto jednoduché. Na 4 místech zespodu desky (vzdálenostně od sebe tak, aby ta místa byla na obvodu stolu, na kterém bude deska ležet) udělat překrytá vybrání, do kterých půjdou nasunout stolařské svěrky a ty pak zespodu přitáhnout k jídelnímu stolu.

10.5.2017 18:38:59 | Upraveno autorem (porovnej)

panty
ja som kupil toto

https://www.aliexpress.com/item/4Pcs-Lot-Locking-Folding-Bracket-FOLDING-TABLE-LEG-Hinges-With-Screws-furniture-RV-Brackets/32761625843.html?spm=2114.13010608.0.0.Ox8atZ

su aj ine tipy, ale toto mi prislo dostatocne, ta packa na pante zabezpecuje aby ostal bud vo vystretej, alebo zlozenej polohe. ten pant ma sirku 5 cm, cize nohy mozu byt 5+, co mi uz pride take, ze by sa nemalo lamat ani pri vacsom opreni o stol ;-)

11.5.2017 13:06:18

herni stul

Take po necem pokukuji, zatim se mi nejvice libi spojeni jidelniho a herniho stolu. Viz. napr.:

http://www.geeknson.com
/klik na furniture/

Kdyby nekdo vedel o necem obdobnem v CR, nebo o nekom, kdo to vyrabi, tak prosim o info. Klidne do zprav. Dekuji.

11.1.2018 20:58:58

Vybíráme z Bazaru

City of Spies: Estoril 1942
City of Spies: Estoril 1942
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 8 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas