Solo wargamming

Zdravim,

potreboval by som poradit s vyberom hry v zanru Solo Wargame.

Celkom ma okuzlili hry od Dan Verseen Games, Victory Point Games a Chip Theory Games atd.

No netusim, ktore z nich su naozaj dobre. Recenzie na youtube kazdu z nich vychvalia (syndrom "vrazil som do toho kopu penazi, nepriznam, ze je to hovadina:)" )
alebo sa odkazuju na nedostupne stare hry.

Tema nerozhoduje, skor cena tak max 50-70eur (cca 1300-2000kc).

Diky :)

PS : Cele toto patranie vo mne vyvolalo video od Deskofobie, takze diky ! :)
16.8.2017 15:25:04

Solo wargames
Pokud nepreferuješ figurkové wargamesy, tak bych určitě doporučil Comancheríu, asi cokoliv ze série D-Day at (Omaha Beach, Tarawa, Peleliue) a pak hry od DVG (ty už jsi ale zmiňoval), Silent Victory (ponorky), RAF : Battle of Britain.

No a pak tu je speciální sorta skoro-wargames ze série COIN, které mají parádní boty pro solo hry. Platí i pro Labyrinth: The Global War on Terror.

16.8.2017 17:56:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Solo wargames
Dakujem, za odpoved ;)

Ta commancheria mi zatial najviac lahodi oku.

Vies mi este prosim povedat, ktoru hru od DVG odporucas ?

Labyrinth ma zuajal snad najviac, ale nejak som cital, ze je to az velmi nahodne a nie je to, to prave orechove solo wargame... skor len solo mod.


Inac hral niekto : Struggle for the Galactic Empire ?

17.8.2017 10:40:23 | Upraveno autorem (porovnej)

DVG
Zahral som od nich iba FC: Alexander. Za seba vrele odporúčam. Pačili sa mi aj jednotlivé scenáre aj celá kampaň. Keď tam dosiahneš istú zručnosť, vieš si nastaviť obtiažnosť na úroveň až takmer neporaziteľnú. Pravda, ďalšie dve hry z tejto série, Napoleon a Rommel môžu byť čo do mechanizmov ešte lepšie, ale témou ma neoslovili.

17.8.2017 11:45:22

ďalšie tipy
Cruel Necessity
B-17 Flying Fortress Leader
Field Commander Napoleon
Dawn of the Zeds

17.8.2017 14:26:13

re: Imlak
Bohužel zatím jsem žádnou solovku od DVG nehrál, ale obecně jsou tyto hry doporučované.

Labyrinth asi není čistá wargamesa a ano je tam náhoda, jenže stále mě baví to hrát. V rozšíření mám pocit, že jde hrát sólo i za dřihádisty.

17.8.2017 17:44:01

doplnujuce otazky
Dakujem vsetkym za odpovede, ako pozeram, neurobim chybu asi so ziadnou hrou od danych firiem DVG, Decision Games, VPG, GMT a atd.

Mam ale zopar doplnujucich otazok :
- Figurkove wargammes ? Nejaky pekny priklad ? (Nie ako zberatelska hra) Je to aj z temy WW2 ? A solitaire ?

- Zaujimalo by ma ci existuju aj take wargammes, ktore viac menej kopiruju historicke udalosti a hraca sprevadzaju presne podla historickych skutocnosti a dotoho umoznuju hracovi robit nejake rozhodnutia ? Cize posobi edukacne. Alebo ide len o "klasicku hru" s temou a prostredim .

- Ok viem, ze som zacal tuto temu ako solo wargammes, ale zaujimalo by ma ci existuju aj kooperativne pre 2 hracov ? Alebo na druhu stranu dobra kompetitivna hra s WW2 temou pre dvoch ? (Memoir 44, mi az tak nesedi. Hladam nieco s konkretnou tematikou WW2 konfliktu.)

20.8.2017 14:48:45

Kooperativní a kompetitivní
Pokud hledáš kooperativní hru z prostředí 2. světové války, doporučuji mrknout na V-Commandos a v případě kompetitivní můžeš zkusit Heroes of Normandie.

20.8.2017 15:09:15

Warfighter
Ja ted oplakal premie a koupil si kompletni serii (moderniho) Warfighter...da se to hrat solitaire, da se to hrat coop, ma to moderni i WW2 verzi. Jukni a uvidis jestli te to oslovi :)

23.8.2017 13:33:42

DVG
pri DVG hrách si over ich hernú kvalitu, lebo nie všetky sú vydarené. Napríklad z Field Commander série sa za vydarené považujú Rommel a Napoleon, Alexander je niekde za nimi a Nimitz úplne na konci a dosť kritizovaný. Mne v tomto dosť pomohlo bgg (sorry za reklamu).
Podobne niektoré hry z Leader série majú svoje muchy, aj keď tu záleží na tom, ako veľmi realistickú hru chceš mať. Všimol som si nedávno článok o Israeli Air Force leader, kde je vraj viacero nezmyslov spojených s lietadlami a bombami, ktoré môžu nosiť. Mne ako laikovi je to aj tak jedno, len pre istotu na to upozorňujem. Rokmi overené z danej série sú Thunderbolt Apache, Hornet a Phantom Leader. Ak uvažuješ nad B-17 FFL, tá je úplne odlišná, komplexnejšia, strategickejšia, zaberie viac času. Ostatné leader hry sú zväčša taktické.

Výhodou spomenutých hier je, že sú oproti hardcore wargamesám relatívne pravidlovo nenáročné. DVG síce robí hry zväčša pravidlovo jednoduché (zdôrazňujem, že relatívne voči iným wargames hrám), ale tie pravidlá sú písané žalostne, takže si užiješ trochu ďalšieho výskumu.


Z tých solo takmer wargames, ktoré som hral, odporúčam ešte Comancheriu a Nemos War (2nd Edition). Cruel Necessity a B-17 FFL radšej pozri videá, či ťa to zaujme, lebo z rôznych príčin nemusia sadnúť každému. Možno ešte pozri Zulus on the Ramparts! - hru mám dlhšie v hľadáčiku, a to hlavne kvôli príjemnej hernej dobe (cca 30-35 minút).

23.8.2017 15:15:11 | Upraveno autorem (porovnej)

DVG a novy KS
na KS otvorili novy projekt
https://www.kickstarter.com/projects/11606594/pavlovs-house-the-battle-for-stalingrad/description
PS: pozrite si moznost add-onov.

24.8.2017 19:23:33

Israel Air Force
Tak som nakoniec zakupil Israel Air Force.
- Velmi vela pravidiel, vynimiek, nekonzistentne klucove slova a napisane skor ako prehlad a nie sprievodca. Nastastie to zachranuje priklad jednej misie popisanej na konci a mna potesilo aj strucne (snad realne) popisy lietadiel a municie :)
- Herna doba 60min, to urcite nebude, len priprava letky, vyzbrojenie, vyber vlastnosti, promovanie a pripravenie poharika s nepriatelmi zabralo hodinu. Na druhu stranu presne tento cas som si uzil snad najviac :) , plus nasledne pozorovanie ako dobre som to nachystal a ako sa lietadlam dari v misiach (resp. nedari :D), splna vsetky moje tuzby a ocakavania ;)

Warfighter ma odradzuje grafikou, ale uplne na to nezanevriem a dam tomu este viac sancu :)

KS : Mne osobne tie komponenty a ten hraci plan pride nesympaticky. Na druhu stranu, da sa popri kampani objednat snad kazda DVG hra (napr taky FC: Napoleon je uz u nas cr/sr vypredany ak sa nemylim)

29.8.2017 11:20:51

Comancheria
Nevím, jaká je, ale brousím si zuby na Comancheríu. V ČR k dostání za něco přes 1800kč, v Polsku k sehnání za 1550kč - vzhledem k tomu, že bydlím kousek od PL hranic a můžu si dojet na PL poštu (poštovní podmínky zatím neznám), je to ušetřených pár stovek...

30.8.2017 13:48:35

PL
za sebe mohu doporucit Paczkomaty.
Jsou levnější než pošta a vyzvednout můžeš kdykoliv,

30.8.2017 14:15:02

Commancheria
Co je take okuzlujuce na Commancherii ? :)
Nebrte to v zlom, ale aj po precitani recenzii, ju stale beriem, len ako "toto moze byt v pohode"

30.8.2017 20:04:44

Imlak
v skratke: odporúčajú sa tu sólo hry, Comancheria je sólo hra, pri ktorej máš pocit, že ozaj proti tebe niekto hrá, nejaká umelá inteligencia. Väčšina sóloviek, ktoré som hral, sú väčšinou puzzle skladačky, táto buduje atmosferický príbeh tvojich kmeňov -- vyhynieš či prežiješ, ovládneš či sa podrobíš?
Úspech hry (podľa mňa) spočíva vo vynikajúco navrhnutej umelej inteligencii, v žiadnej inej hre som nič podobné nevidel.

30.8.2017 20:52:22 | Upraveno autorem (porovnej)

MerggieMan
Diky, takato odpoved mi je viac nez postacujuca :)

31.8.2017 13:53:01

Komanči
Tak tu Comancheríu jsem objednal na polském shopu - není skladem, ale snad ji dokážou ještě naskladnit. Z původní ceny 220zl sleva na 199,99zl, což je pěkných 1300 korun. Dodání přes Paczkomat (díky marektomas98) s platbou na místě to je + 10zl. Teď ještě aby to přišlo, dávám tomu tak 20 %:)

31.8.2017 20:18:59

Vybíráme z Bazaru

Predam balik viacero hier
Akt. cena: 31 €
Končí za: 1 den

Offcanvas