Skladná oddechovka na cesty

Ahojte, chceme jet ještě na dovolenou a já samozřejmě přemýšlím, co vzít s sebou za hry. Kromě obyč. karet beru poslední slovo, milostný dopis, možná i fuse, aktivity kompakt, černé historky a dobble. Chtěla bych ale pořídit ještě nějakou hru, kterou nemáme a která by nás bavila. Požadavek je, aby byla skladná, levná, pravidla se vysvětlila během chvilky, nebyla moc složitá a pokud možno aby u ní byla sranda. Přemýšlela jsem nad Munchkinem, ale ráda si tu nechám dát ještě nějaké tipy. Složení hráčů bude: Já (hraju cokoliv, jakékoliv složitosti a většinou s neskrývaným nadšením ;-) ), mažel (chce pohodu, klídek, nepříliš složitá pravidla. Oblíbené hry kromě žolíka a člověče jsou timeline, cluedo, abaku, ubongo,...), synové 15 a 12 (zvládnou i složitější pravidla, ale chtějí se hlavně pobavit) a prcek 3 roky, ten ale na nás bude spíš jen koukat, zavazet, shazovat komponenty (takže to chce něco, kde toho není moc na stole, nebo se to zvládne rychle odehrát). Za jakékoliv rady předem děkuju :-)
15.9.2017 14:01:00

...
Dovolená bez patchworku není dovolená, ale je jen pro dva...

15.9.2017 14:06:24

mindlesSheep
Díky za tip, ale ti tři zbývající by po nás asi blbě koukali. Ale možná by to mohla být varianta na večer k vínku, až pošleme omladinu do peřin...

15.9.2017 14:08:24

pár tipů
Colleretto
Mamma mia
6 bere
Hanabi
Kobayakawa (lze hrát i s 6 bere)
No thanks (lze hrát i s 6 bere)
To jsou všechno karetní hry, které se vejdou do kapsy

Větší karetní hry:

Port royal
Citadela

a ostatní

Malé velké galaxie
Krycí jména
Celestia
Diamant
Coup
Na prodej
Vládce tokia - hlavní doporučení

Všechny hry jsou skladné, pravidla mají krátká, snad jen malé velké galaxie, port royal a citadela jsou trochu delší na pravidla, zbytek zvládneš vysvětlit do 3 minut max do 5.

15.9.2017 14:41:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Red 7
Myslim, ze mam super tip - Red 7. Tom Vasel o tom rekl, ze se jedna o Prsi pro chytry lidi. A ja s nim souhlasim. Hra je tak na 2 minuty, nekolik urovni "obtiznosti" pravidel, jeden balicek karet.. Za me pecka.

15.9.2017 14:58:07

matewr84, Onas
Díky, kouknu :-)

15.9.2017 15:04:22

Na prodej
připojuji se k doporučení hry Na prodej, také jsme ji hráli na dovolené a byl to velký úspěch. Je jednoduchá a zábavná.

15.9.2017 15:48:41

3 tipy, co jeste nezaznely
doporucuju mrknout na nasledujici:
-> Saboter
-> Karty mrtveho muze
-> Exploding Kittens

15.9.2017 21:45:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Díky všem. Nakonec asi vezmu 6 bere! a Exploding kittens.

16.9.2017 09:30:10

Myslim,ze jsem zde nevidel
Sushi go
Dr. Heureka
Jak jako jak?
Titan race
A doporucuji Magic Maze

18.9.2017 11:18:52

Hry
My se na cestách neobejdeme bez Pocket Hive a Star RealmS pro dva a Predatora a Malých velkých galaxií pro skupinu.

19.9.2017 11:12:05

Fazole
Fazole - kostková hra (Würfel Bohnanza)
Nyní jsem objevil. Malé, jednoduché, zábavné.

19.9.2017 23:03:12

Vybíráme z Bazaru

Chronicles od Crime: The Millenium Collectors Box
Chronicles od Crime: The Millenium Collectors Box
Akt. cena: 70 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas