Sháním...

Poslední dobou se zde přemnožují vlákna typu Hledám..., Sháním... atd. A tak si myslím, že káždý, kdo shání hru by mohl svoji myšlenku psát sem, místo aby zakládal nové vlákno.

Pokud to je blbost nebo už něco takového existuje, prosím ignorujte mě :).
18.10.2015 14:55:31

A rovnou začnu...
Sháním hru, která by splňovala co nejvíce těchto kritérií (snažím se je psát postupně dle důležitosti): AT, solo hraní, fantasy, větší podíl náhody, čeština, dungeon nebo něco dost podobného.

18.10.2015 14:57:33

obligátní odpověď
LotR: The Card game v české lokalizaci. Fantastické sólo hraní, silně tematické, velké taktické možnosti.

18.10.2015 16:35:33

to durin
Descent ... A k nemu forgotten souls koop rozsirko. Pripadne D&D legend of drizzt pripadne nejaky jiny dil.

18.10.2015 16:59:31 | Upraveno autorem (porovnej)

Descent
Forgotten souls ale nevyšlo česky a D&D série myslím taky ne. Ale kdyby nešlo o tu češtinu, je výběr dost velký...

18.10.2015 17:02:58

...
Descent, D&D... už jsem nad nima uvažoval...

Představoval jsem si Dungeonquest trošičku méně o náhodě, s více artefakty. Ten dungeon ale není podmínkou - jde mi spíš o možnost rozhodování "kam půjdu" a o volnost pohybu po plánu... Snad chápete co myslím :)

18.10.2015 18:52:47

Durin
Prostě hledáš sandboxovou deskovku, že? :)
V tomhle ohledu a podle toho co hledáš je to asi ten Talisman, ale ten už máš určitě nahranej až až :)
Taky jsem hledal něco podobnýho, Proroctví se mi nelíbilo a v Dornu zas není žádná nohoda. Pak jsou tu ještě Duchové,démoni a draci, ale to je kopie Talismanu a ještě okleštěná (ještě jednodušší).
Kdybys na něco kápnul, tak dej vědět :)
Jinak krom toho Descenta toho česky moc není :(

18.10.2015 19:07:11

Peet
Talisman je super, ale časem se ohraje. Dorn je čistá taktika, nemá sólo, chce to správné hráče, je to úplně něco jiného. Proroctví a DDD jsou zakuklené Talismany. Chtěl bych něco jako Magic Realm, ale jednodušší a hlavně sehnatelné. Asi mluvím o neexistující hře :).

Na češtině tolik nezáleží, jestli nejde o sáhodlouhé texty.

Jestli nic nenajdu, tak nakonec asi beru nějaký D&D nebo Dungeonquest.

18.10.2015 22:31:31

Durin
A co Runebound? měla by vycházet třetí edice :-)

19.10.2015 02:52:59

Peet
Runebound je pěknej, ale bohužel není sólo :(, což je pro mě celkem klíčové...

19.10.2015 09:14:09

Hry pro menší děti
Sháním hry, které dobře pochopí i menší děcka, tak 6 - 10 let, pokud možno, aby byly zábavné i pro vyšší věkové kategorie :). Zatím se velmi dobře osvědčily třeba CINK!, Dobble, Jungle speed, Ubongo Junior, Želví závody, Vládce Tokia, Tůry můry, ale i Duch...
Důležité parametry jsou: nenáročnost, krátká herní doba, málo textu, pro více hráčů, svižnost; zkrátka aby děti nepošly nudou :).

Díky moc za rady!

12.4.2017 20:02:07

tip
určitě můžu doporučit Výbušné lektvary

12.4.2017 20:50:47

ad duirinův první požadavek
Budu znít poněkud otřepaně, ale co takhle počkat jestli vyjde v čj gloomhaven? to vypadá vcelku jako sandbox, morně euroidnější, ale měla by to být famózní solo hra. Pak je tu ještě Andor, který je tedy spíše euroidní a ne moc sandboxový, ale je to hezké fantasy dobrodružství, které má kampaň a dá se lehce a zadara rozšířit a navíc jsem si všiml že ho nemáš ve sbírce. Je to i dost napínavé a hody kostkou si užiješ, ale je to uase vcelku hlavolam, tak nevím jestli by ti to sedlo.

12.4.2017 21:25:06 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Runebound
Právě pro třetí edici oznámili nový rozšíření, díky kterýmu se bude dát hrát hru kooperativně i sólo ;-)

12.4.2017 21:39:16

to matewr84
Díky za tip ;). Dotaz jsem dával, když jsem ještě o Gloomhavenu neměl ani zdání, teď na něj napjatě čekám :). Andor jsem už párkrát oťukával, ale nakonec jsem ho na doporučení a taky kvůli jeho euroidnosti pustil k vodě. Ale možná jsi mě přesvědčil :).

to martin.kdo
Tak o tomhle jsem neměl ani tušení, tím se pro mě konečně stává Runebound zajímavý :).

Nathanael
Díky moc, vypadají dobře.

Další tipy samozřejmě vřele vítám :)!

12.4.2017 23:59:43

Durin
Pokud to nemusí být fantasy, ale vystačil bys se sci-fi hororem, tak bych doporučil Late pledge na Deep Madness, vypadá to fakt zajímavě :)

Teda ta čeština no... ale myslim, že bude brzo po vydání (neofiko) :)

13.4.2017 06:48:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Legendy země Euthie
2. května startuje na hithitu kampaň na Legendy země Euthie. Moc infa o tom zatím není, ale něco se dá zjistit tady:
https://www.facebook.com/legendsofeuthia/
https://www.youtube.com/watch?v=DMRzArL0SDo

13.4.2017 07:19:14

Poznámka
Angličtinu u her překousnu ;).

to Peet & Aillas
Euthie mě zajímá moc, čekám a čekám :).
S KS nemám vůbec zkušenosti, ale ty hry vypadají fakt libově :). Možná je na čase začít.

Díky za rady, uvítám ale rady i k druhé otázce, to teď hoří víc :)...

13.4.2017 10:41:52

Durin
Kingdomino, Zajíc a želva, Velbloudí dostihy

13.4.2017 10:46:34

Proroctví
Jinak Proroctví bych jako zakuklený Talisman neoznačil, i když ty hry mají leccos společného. V Proroctví se hází kostkami víceméně jen při boji, kdežto v Talismanu se nedělá nic jiného než házení kostkami. Nás Talisman vůbec nezaujal, kdežto Proroctví nás baví. Každý to má ale jinak :-)

13.4.2017 11:40:57

...
Tak jo, jsem zoufalý...
Opakuji dotaz :):

"Sháním hry, které dobře pochopí i menší děcka, tak 6 - 10 let, pokud možno, aby byly zábavné i pro vyšší věkové kategorie :). Zatím se velmi dobře osvědčily třeba CINK!, Dobble, Jungle speed, Ubongo Junior, Želví závody, Vládce Tokia, Tůry můry, ale i Duch...
Důležité parametry jsou: nenáročnost, krátká herní doba, málo textu, pro více hráčů, svižnost; zkrátka aby děti nepošly nudou :)."

Přemýšlím nad: Kingdomino, Milostný dopis, Mnoho monster, Grabolo, Zajíc a želva, Velbloudí dostihy (na druhou stranu, aby poslední dvě zmíněné nebyly v podstatě stejné jako Želví závody)... Ale to jsou opravdu hry, které jsem rychle našel či mi byly doporučeny níže. Přiznám se, že v oblasti dětských, rodinných a postřehových her jsem absolutně mimo, takže tady mi nezbývá než si nechat poradit :)...
Doporučte, nebo naopak odraďte, navrhněte... cokoliv :).

Díky mooc ;).

15.4.2017 11:06:43

děti
Mě v dětství hodně bavilo Mikado :) Navíc je to dobrý na soustředění a jemnou motoriku :) Takže třebas ještě Jenga apod.

15.4.2017 11:20:00

Peet
Jengu i Mikádo už v klubu máme :). Ale díky.

15.4.2017 11:42:09

Kostičky
Napadají mne Zombie Dice, nebo Age of war, to by mohlo děti bavit a je to úplně jednoduché.

15.4.2017 13:03:37

...
Milostny dopis je dobra volba, mam s nim dobre zkusenosti, ze zaujalo deti uz kolem 5 let a davaly to vpohode. Dale bych jeste doporucil ke zvazeni Tsuro, velmi jednoducha pravidla a kratka hraci doba jsou prednosti, ikdyz v plnem poctu 8 hracu je to jiz vetsi masakr :)

15.4.2017 21:27:24

Pro deti
Velbloudi dostihy nejsou v mnoha vecech podobne zelvam takze toho se netreba bat, a dale me napadaji treba port royal

16.4.2017 00:00:26

Vybíráme z Bazaru

Osud dobrodruha
Osud dobrodruha
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas