Rodinné strategie

Dokončuji kapitolu o rodinných strategiích do svého Průvodce světem deskových her. Níže je seznam nejlepších her, který se mi podařilo sestavit (sestupně od nejlepších). Napadá někoho ještě další hra, která by stála za zmínku, případně něco byste z dané kategorie vyhodili?

7 Divů světa
Carcassonne
Ticket to Ride
7 Divů světa Duel
Doba kamenná
Osadníci z Katanu
Small World
Takenoko
Patchwork
Zámky šíleného krále Ludvíka
Alhambra
Kingsburg
Na prodej
Ostrov Skye
Ra
Colosseum
Kingdom Builder
Karuba
Between Two Cities
Stockpile
Airlines Europe
Poštovní kurýr
Kingdomino
Quadropolis
Fresco
Photosynthesis
Mission: Red Planet
Century: Spice Road
Tsuro
Machi Koro
Imhotep
Hej, to je moje ryba!
Yamataï
Broom Service
Guildhall
Steam Park
Cacao
New York 1901
Carcassonne: The City
Firenze
Ve víru věků
Blue Moon City
TransAmerica
Black Fleet
Revolution!
Manhattan
Finca
Biblios

www.pruvodcedeskovkami.cz/nejlepsi-rodinne-strategie/
4.4.2018 22:47:21

Ještě mě napadá
Poštovní kurýr
Údolí králů
Vikingové

5.4.2018 08:07:58

Hrávame aj...
Pandemic
Milostný dopis
Velbloudí dostihy
Mysterium
Hanamikoji

5.4.2018 09:03:09

alebo aj

Burgen von Burgund

5.4.2018 09:26:30

...
Cesta kolem světa za 80 dní
Afrika (albi)

5.4.2018 09:28:02

..
Via Nebula
Caverna: Cave vs Cave
Viticulture: EE

5.4.2018 11:52:59

Dvojkovky

Ak by som zostavoval rebríček rodinných hier, dvojkovky by som automaticky vyradzoval bez ohľadu na to aké su skvelé (napr. 7 Wonders Duel), ale to je iba môj názor.

5.4.2018 12:42:47

...

Kanagawa

5.4.2018 14:44:48

Caverna: Cave vs Cave
Reamax, mas nejake osobni zkusenosti?

Koukam po ni delsi dobu, ale moc ohlasu jsem nenasel... Diky VS

5.4.2018 15:05:56

...
Trestuhodně chybí Údolí Králů a St. Petersburg. Pro mě 10/10 hry

5.4.2018 15:20:06

úderník
Údolí králů a St. Petersburg mám zařazené v jiném žebříčku pod strategickými hrami. Je to opravdu "rodinná" strategie? Já jsem zatím neměl možnost to hrát abych mohl posoudit..

5.4.2018 15:40:06

Rodinné strategie je nesprávně definovaný pojem
Co je to rodinná strategie?
Jak se definuje rodina?

Rodina je ta, která si zahraje jednou za rok během dovolené nějakou jednoduchou deskovku na úrovni člověče nezlob se, nebo je to rodina, kde se hraje každý týden a rodiče s dětmi jsou zapáleni do deskovek, nebo je to rodina, která nikdy nic nehrála a chce si něco zahrát.

Rodinná hra, bývá většinou krátká hra s jednoduchými lehce vysvětlitelnými pravidly, kterou mohou z fleku hrát i takoví, co deskovky nikdy nehráli. Obávám se, že pojem "rodinná strategie" je trošku mimo a pokud má být toto členění přístupné i pro laiky, tak bych tak 50% her z toho seznamu vyhodil, jako že to nejsou jednoduché hry pro rodinu.

5.4.2018 16:48:33

kren
Rodinné hry by měly být takové, které se hrají primárně v rodinném kruhu, tedy rodiče s dětmi, manželé spolu, případně s návštěvou. Kromě jednoduchosti je důležité i téma. Je to kategorie her s velmi nejasnou hranicí na čemž se shodne většina lidí. Může v sobě zahrnovat lehké hry s jednoduchými pravidly, ale třeba i trošku složitější. Nejnáročnější hru co v seznamu mám je Doba kamenná a to je podle mě pořád ještě rodinná hra. Díky tomu jak je množina rodinných her široká, dělím je podrobněji na strategie, karetní hry, závodní hry, kooperativní, apod. Toto je tedy pouze jedna z podmnožin.

5.4.2018 19:02:20

rodinu bych do toho nemontoval ...
... rozdělení do kategorií, které jsi jmenoval ano, ale rodinu bych do toho vůbec nemontoval. To je tak ošajstlich neuchopitelný pojem, že každý to vidí jinak. Kdežto ty ostatní kategorie jsou jasněji definovatelné.

5.4.2018 19:26:14

rodinná
také jsem nikdy nechápal pojem rodinná hra... jen protože něco spolu hrají rodinní příslušníci?

podle této definice by u nás doma byli rodinné hry např:

Zima mrtvých
Blood Rage
Scythe
Space Hulk

ale stejně tak:
Mrňouskové
Želví závody
Labyrinth mini

______________________
hráč a drobný sběratel

5.4.2018 20:39:58

rodinné hry
A mne sa kategória rodinné hry zas veľmi páči :)
Pre niekoho možno ťažko uchopiteľná, ale ja sa ňou rada inšpirujem, pretože pre mňa znamená trochu vyspelejšie hry, ktoré bavia dospelých, ale ktoré zároveň zvládne aj dieťa (dajme tomu 6+) a tým pádom aj príležitostná návšteva, nehráči a pod.
Je to taký ďalší level od vyložene detských hier.

A teraz k veci :)
V zozname mi chýba rozhodne:
Tobago
Via Nebula
Celestia

A z tých nových jednozančne:
Azul

5.4.2018 21:19:25

ad wendi
... no vidíš, od rodinných her tu máme vlastně hry pro děti, respektive hry, které zvládne dítě 6+.
A proč ne dítě 4+ nebo dítě 10+, jak říkám rodinná hra je tak neuchopitelný pojem, že prakticky nemá smysl.

5.4.2018 21:50:13

....
dědictví
railroad tycoon
ostrov
zakázaný ostrov
lifeboat
tichu
cluedo
mystery of the abbey
lady alice
bizarie
coloretto
zooloretto
dobble
pexeso
acquire
union pacific

bez pořadí ...
Pokud se dubluju ... lituji ....
a další kvantum her mohu připsat.

Rozhodopádně ..... no nevim ...

Třeba doba kamenná .... tak ta mne dostala .... svou náročností ..... :o), když to srovnám se seznamem.

Jen abych to pochopil ..... kam by se zařadilo třeba házení céček na čáru? .... infantil pro všechny, nebo kurňa těžký ....

Go může hrát i vopice .... pokládat kamínky .... to pochopí každý ... ale "odehrát" ?

..... ve své podstatě opiš seznam všech her, vymaž mage knighty a karetního pána prstenů ..... mám z nich osypky... a máš hry, které se hrajou v rodině a s přateli.

Možná by šlo tady u her vedle hodnocení připsat ... bla bla bla ... zatržítko.... statistika hraní .... hraju ... kliknu a plus jedna, a pár zatržítek .... kdykoli a s kýmkoli ...... když je chuť ..... teď u nás doma oblíbená ..... atd. atd....

Jen plácám .... ale kdo chce něco .... tak by hned viděl .... a hlavně,jakýkolivěk pevný seznam .... stojí za prd.

Faaaaakra .... to jsem se rozťukal .... tak nic.


Je to jen můj pohled. Jsem přístupný všem výtkám.
Tak ....nazdar ..... "rodino"



5.4.2018 22:12:06 | Upraveno autorem (porovnej)

souhlas se křenem
Je podle mě zbytečné to takhle rozdělovat ještě na podmnožiny, když bohatě stačí dát kategorie rodinnýh her, strategických atd. Tady do té kategorie by třeba mohlo patřit strašné množství her a to jak těch rodinných tak strategických. Když už, volil bych trochu jiné dělení, jako třeba: dětské, rodinné, středně komplexní strategie, vysoce komplexní strategie, a pak ty ostatní podle bgg (abstraktky, ccg/lcg, wargames...) v tom případě by kus z tvého seznamu mohl jít do středně komplexních strategií a kus do rodinných her a je pravda že některé do obou... v každém případě ten pojem rodinné strategie na mě působí až moc vágně, je to ale jen můj názor :) Jo a rozdělovat kooperativní hry od ostatních podle mě také není úplně šťastné

6.4.2018 05:25:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Zombicide: Do zbraně
Zombicide: Do zbraně
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas