Proč nejsou ke hrám soundtracky?

Zrovna jsme si s kamaradem rikali, ze by bylo super, kdyby ke hram vychazeli soundtracky s tematickou hudbou podkreslujici atmosféru.
Vlastne nechapu proc se to nedela, když hraješ nakou PC strategii, tak tam taky hraje hudba na pozadí.
Existuje nejaka hra se soundtrackem?
15.3.2017 16:09:21

Escape
Escape má soundtrack a napr. Cave Evil má neofiko soundtrack na Spotify...určite je toho viac, ale momentálne si nespomeniem

15.3.2017 16:17:49

Soundtracky
A Touch of Evil, Shadows of Brimstone např.
Ne, že by za moc stály. :)
Jinak se obávám, že kvalitní soundtracky by hry poněkud prodražily.

15.3.2017 16:22:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Hudba
Technicky to není dost dobře možné, ale jsou výjimky.
Problém je, že by hudba měla odpovídat herní situaci, což u deskovky těžko poznáš. Na druhou stranu je fajn si pustit alespoň něco "univerzálního".

Sám si na Spotify pouštím playlisty (ať už hrajeme něco z Arkhamu, Warhammeru... výběr je široký), ale občas to vyjde zvláštně. Herní situace je dosti poklidná a k tomu na pozadí hraje hektická akční hudba. To pak atmosféru spíše boří než podporuje :D.

Výjimkou budou hry využívající aplikace. Tam často soundtrack je a hra díky propojení tak nějak ví, co se děje a podle toho pouští hudbu. Pokud se nepletu, třeba u Mansion of Madness 2 by tak mělo být.

15.3.2017 16:31:14

Arkham
Zrovna k arkhamu tady někde bylo téma (asi u hry) kde bylo spoustu odkazů, mě se nejvíce (a nejpohodlněji) osvědčil soundtrack z Bioshocku

- jinak většinou musíš něco udělat ve vlastní režii

Možná u těch velkých tematických her najdeš něco na BGG

- ale jinak u Eura je těžko něco pustit
- jednou jsem u Ticket to ride pustit uklidňující hudbu z yotube : zvuky vlakového nádraží (nebo tak něco) :-)

15.3.2017 16:48:27

soundtracky
Většinou si doma ke hraní pouštíme tematické ambienty z Youtube (keltské, středověké, asijské...). Zatím největší psycho byly mayské k Tzolkinovi :D

15.3.2017 18:37:40 | Upraveno autorem (porovnej)

re: Proč nejsou ke hrám soundtracky?
Protoze nejlepsi hudba ke hram je ticho, ostatne stejne jako ke vsem ostatnim cinnostem, ktere se netykaji hudby :-)

17.3.2017 22:37:45

to prebio
Možná k euru. K AT to chce poradny hudební nasup a pak se atmosféra násobí.

17.3.2017 23:28:02

pokud je to podkres
tak mi to nevadí ani v euru

18.3.2017 10:39:55

OGST
par hernych soundtrackov urcite je! .. je to super imho.)
(pripadne pridajte na tento geeklist dalsie
https://boardgamegeek.com/geeklist/206654/definitive-list-board-games-released-ost
napr HYPERGRID uz ma OST hotovy a zremastrovany ;) a tiez viem, ze ku SORCERERovi je tiez nieco..

18.3.2017 11:16:37 | Upraveno autorem (porovnej)

to Mejlo
A to u tech AT mate tak slabou atmosferu, ze ji musite nejak podporovat, ja myslel, ze to maji zajistovat prave ty AT :-)
Ale vazne, ja nemam rad soucasnou zaplevelenost veskeryho volnyho prostoru takzvanou "hudbou" a u her se radsi bavim nez abych neco poslouchal a zadne ruchy na pozadi mne nic nedaji, spis naopak.

19.3.2017 14:31:25

OST
Flying frog production dávaly ke svým hrám soundtracky :) ač ten k Last Night se pomalu nedal poslouchat :-D
A už jsem to zahlédl i na Kickstarteru jako stretch goal

24.3.2017 18:48:54

Melodice.org
Doporucuju melodice.org

Uzivatelsky tvorene playlisty z youtube,sam mam radsi radio jako podkres ale libi se ki jak to maji sestavene.

25.3.2017 13:30:55

ruy

@ sidewinder
diky to je dobré :)

25.3.2017 14:53:52

Cus

Nevahejte a pochlubte se se svymi napady na hudebni podkres ke hre.
Je mi jasne, ze k blood rage si pustim nejaky kelty, nebo nordicky melodie,ale co si pustit k zime mrtvych?
Tak sem s temi napady, ponevadz muj herni prozitek se u br vyrazne zvysil

10.1.2018 23:38:43

kotrmelec
Já se inspiruji vždy v nějaké filmové, seriálové, herní (PC) předloze nebo alternativě stejného žánru a na youtube si k tomu najdu soundtrack. Zima mrtvých? =Zombie/postapo, nebo něco ponurého

11.1.2018 00:44:18

toneckrmelec
zrovna na Zimu mrtvých jsem našel soundtrack na youtube...

11.1.2018 05:53:40

Spotify

Na Spotify se da najit playlisty k deskovkam, napr. Board game night, Board game & beer nebo Arkham horror music :). Nejedna se o tematickou hudbu ke konkretnim hram (ok, Arkham je vyjimka), ale jako podkres je to v pohode :)

11.1.2018 07:59:04

Melodice
My používáme toto: https://melodice.org/

Edit: koukám, že už to někdo níže doporučoval :D

11.1.2018 09:47:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Zombicide
my sme pozerali tesne pred prvou hrou World War Z a odvtedy OST tohoto úplne k tomu stačí :D

11.1.2018 09:54:45

melodice
taky pouzivame melodice, i kdyz neni to bez vyhrad. Nejvic mi vadi, ze to nejde pustit na telefonu a vypnout display (youtube...). Byl bych radsi, kdyby byly podobne playlisty na Spotify. Neco tam najit jde (treba Cthullu & Lovecraft pro Arkham), ale neni to tak pekne jako Melodice.

A bacha na kratke playlisty z Melodice, po dvou hrach Patchworku s manzelkou mi znela v usisch znelka z Panstvi Downton jeste dva dny ;)

11.1.2018 10:46:44

Hudba
K hudebnímu podkresu. Mě nejvíc sedí ke hrám tohle.
Arkham horror - 20-30.léta 20. století - americký nebo evropský jazz a swing, popřípadně Titanic era music na youtube.
Post-apo - americký rokenrol z 50-tých let.
Cyberpunk - americký synthwave/pop z 80-tých.
Zombí apokalypsa - :D svižný hardrock z 90-tých, pro otrlejší posluchače Mortician - Zombie apokalypse nebo Terrorizer - Hordes of Zombies
Vesmírné hry - hučení vesmíru připomíná hučení lednice, ale není na škodu i am.country jak si dáváme pro hru XIA jako vesmírní kovbojové (Firefly).

16.1.2018 09:57:00

Vybíráme z Bazaru

Lucidity KS Deluxe edice, Brno
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas