Pravidla her

Zdravim, nevite jestli se daji, ke hram obecne, sehnat zjednodusena/zkracena pravidla? Myslim tim, ze u slozitejsich her jsou pravidla na desitky stranek, pritom je tam spousta balastu neduleziteho pro hrani. Ze skusenosti (Agricola, Hra o truny...) vim, ze zakladni pravidla pro rozehrani takove hry by sla sepsat na par stranek. V nekterych navodech jsou pro kazdou fazi popisovane detaily, na ktere se narazi jen obcas a pro nejake rozehrani jsou vlastne zbytecne. Tzn. hledam navody, ktere by zjednodusene popisovali rozehrani hry, bez zbytecnych kecu o pribehu a podobnych zbytecnostech.
6.12.2016 16:11:30

Obecně nedají ...
... konkrétně když to někdo k nějaké hře udělá, tak tady na Trolovi, ale je to spíš ojedinělé. Spíš tady lidi překládají kompletní pravidla, pokud hra nevyšla v češtině.

7.12.2016 07:41:38

V cestine ne
Ale na board game geek ano. Zkus pohledat tam

7.12.2016 08:30:49

Skús uviesť...
... k akým hrám konkrétne tie zjednodušené pravidlá hľadáš, možno niekto bude mať doma takéto vytvorené pravidlá pre vlastnú potrebu o ktoré by sa mohol podeliť:)

7.12.2016 09:21:41

Joe

jaskr
Ja si osobne vytváram takéto súhrny pravidiel pre skoro všetky hry, čo vlastním. "Skoro" preto, že času je málo a nestíham (inak by som ich už dávno mal hádam aj všetky).

A keď nejaký spravím, uploadnem ho aj sem na Zatrolenky.

"Súhrn pravidiel" pre mňa znamená, že sú tam VŠETKY pravidlá potrebné pre hru v skrátenej heslovitej forme. Teda, že už nebudem musieť otvárať knihu pravidiel (ak sa niekde nevyskytne chybička, ktorú treba opraviť atď.).

Pri zložitejších hrách to trvá dlhšie a takých projektov mám rozpracovaných už niekoľko, vzhľadom na rozsah a komplexnosť pravidiel a počet všakovakých detailov (napr. Wing Leader).

7.12.2016 09:49:10

Universal Head
Shrnutá nejdůležitější pravidla k nejrůznějším hrám dělá skupina zvaná Universal Head: http://www.orderofgamers.com/games/

Vše je samozřejmě v ájině, nicméně pánové jsou špička.

7.12.2016 10:03:27

Vybíráme z Bazaru

Sherlock: Poslední výzva
Sherlock: Poslední výzva
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas