PoP-Cult - webový magazín o popkultúre

Zdravím všetkých. :)

Spolu s priateľom sme dnes oficiálne spustili webový magazín o spoločenských hrách, komiksoch, filmoch, seriáloch a tak podobne. Tak tu pripájam link na YouTube kanál, aj na FB stránku. Možno vás to zaujme. :)

Veľmi by nám pomohli aj vaše podnety, nápady a úprimné dojmy. :)


PoP-Cult: volume 1 (YouTube): https://www.youtube.com/watch?v=VkhA2H4NwpQ

PoP-Cult (Facebook): www.facebook.com/popcultmagazin/


Ešte raz ďakujeme za každý názor na PoP-Cult. ;)

Santorrinni
23.5.2016 21:44:56 | Upraveno autorem (porovnej)

ruy

no
a:
..od unboxingu cakam hlavne ze uvidim co je v krabici, a nie dvoch ludi ako sa do nej pozeraju - takze by to chcelo viac a viac detailov na playmat - to ako ste si podali tie karty z ruky do ruky a divakovi ani prd, je na facku
...vykladu chyba hutnost - stale som mal pocit ze si svitorite medzi sebou a ze mi tu hru ani tak moc vlastne ani nechcete ukazat =)
..kludne skopirujte nejaky iny dobry unboxing a ked tak nieco pridajte - vsetci to tak nakoniec robia
b:
..ak chcete robit vtipne vstupy, to mozte ale vzdy treba zvazit ci je to, co uz bolo 1000x videne, este stale niekomu vtipne pride, lebo inak si zamiesite na taky pruser ako vyrabaju ti dvaja v stv v noci v archive
..na mna to posobilo jako vata, ale ked chcete feedback tak som to nejak prezil
c:
...k technickej stranke, len ze treba zapracovat na strihu: ta cervena stieracka je tam prilis casto
...tie 2 ci 3 kratke tmy su velmi dlhe vzdy som mal pocit ze uz je koniec
...a k zaberu tocenom s protisvetlom, ak to mal byt umelecky zamer tak tiez moc nevysiel
Nakoniec estedik za hru ktora ma aspon z mojho pohladu vizual ze "dovidopo" cize ide na moj wishlist
Asamozrejme drzim palce a nech vas muzy kopu viac a viac... =)

24.5.2016 00:29:06

Neoriginální název
Vím že Pop-Cult je vystihující, ale je to dost neoriginální název, protože když dám vyhledat Pop-Cult na youtube nebo facebook, tak to na mne vyplivne tuny stránek se stejným názvem. Myslím, že jste nezvolili nejlíp a ještě je čas to změnit na něco originálnějšího a stejně vystihujícího, co by se nedublovalo se stovkami jiných stránek na netu.

24.5.2016 01:07:50

Môj dojem
Mne to prišlo veľmi fajn. Je tam vidieť poctivá príprava –zvuk aj obraz super, nevadilo mi asi nič (ani červená farba). Oceňujem aj podarený unboxing, podfarbený hudbou – hlavne keď to porovnám s tými ostravákmi (Black Lotus), tak to je veľký rozdiel.

Tá troška trémy podľa mňa s ďalšími dielmi opadne a budete čoraz prirodzenejší a budete viac pozerať do kamery (hlavne Gabo by mohol viac). Keďže Pavol hovorí bez prízvuku, ten východniarsky ma sem-tam na Gabovi vyrušil, ale to už je také hnidopišské :).
--
Mne napríklad ani nevadili veci ako veľa červenej, vtipov mi neprišlo veľa, postupne ich aj tak zrejme obmedzíte, lebo obsahu máte asi dosť a je škoda ten čas vypĺňať akoby scénkami.

Čo sa týka názvu – nemôžem si pomôcť, ale mne absolútne nevadí, že nemáte úplne originálny názov. Sedí vám tematicky a hlavne nie ste stavebniny, aby si vás ľudia museli googliť. Buď sledujem geekovské informačné kanály a dozviem sa o tom, alebo nie.
---
A jedna technická – upravte tunajší link na YT, lebo nie je kompletný a nefunguje tu prelink ako na DŽ.

24.5.2016 12:16:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vďaka za reakcie
Link som upravil, hádam už pôjde bez chyby. :)

Názov sa aj nám páči. Spája v sebe populárne (pop), kultové (cult) i popkultúrne dokopy (PoP-Cult). Nerád by som ho menil, keďže sme v zabehnutej fáze budovania povedomia.

Ďakujem všetkým za reakcie aj podporu. Určite prehodnotíme všetky návrhy a vyvodíme nejaké úpravy, ak to bude potrebné. :)

Ešte raz vďaka, že ste si našli čas. :)

24.5.2016 20:40:47

Pop-Cult
Držím palce! Jsem hrozně rád, že vznikl podobný projekt. Ten název je opravdu trochu nešťastný a nepodceňoval bych to. Nejsilnější externí zdroje návštěvnosti pro videa Deskofobie jsou:

1) Naše webovky www.deskofobie.cz
2) Facebook
3) Zatrolené hry
4) Google Search
5) hrajeme.cz

U vás bude trpět jak Facebook, kde jste obtížně dohledatelní a followery budete sbírat jen z přímých prokliků, tak vyhledávání skrz Google. To třeba nám přinese měsíčně pár stovek shlédnutí. Není to moc, ale počítá se to. Můžete zvážit třeba i jen malou změnu na Pop-Kult či třeba Pop!Kult! aby se to trochu lépe hledalo. I to by vám do budoucna pomohlo. Ale je to hlavně na vás, jak to budete chtít mít, tak to bude mít.

Já každpádně fandím :-) A kdybych pro vás mohl něco udělat, tak určitě napište. Nějak se domluvíme.

25.5.2016 08:25:06

ad název
Ten název jsem kritizoval ne proto, že by se mi nelíbil, ale přesně pro to, o čem psal Petr. Pokud to nebudete do budoucna chtít dělat jen na koleně a budete potřebovat generovat nějaké příjmy, tak vám ten název přinese problémy.

Já jsem na ten problém názvu narazil hned napoprvé, kdy Santorrini ještě neopravil ten odkaz a já se snažil na youtube vyhledat to video. Zkuste si na youtube zadat do vyhledávání Pop-Cult a uvidíte co najdete. Taková Deskofobie je při vyhledávání jednoznačná. S tím acedracovým názorem:

"Sedí vám tematicky a hlavne nie ste stavebniny, aby si vás ľudia museli googliť. Buď sledujem geekovské informačné kanály a dozviem sa o tom, alebo nie."

nemůžu souhlasit. Už předem to evokuje názor, že budete sledovaní jen úzkou skupinou lidí, tak že je jedno že vás nikdo nenajde. Ale to myslím nechcete.

25.5.2016 08:35:31 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Tak tu máte můj názor:
Za prvé úvod působí vůči zbytku značně amatérsky... ne že bych neměl rád humor a uvolněnost, ale popravdě musel jsem dost dávat pozor abych vůbec rozuměl co povídáte a připadalo mi to, jako bych začal někde v půlce videa. Chápu, že šlo tak trochu o záměr, takový řekněme úvodní povídání před znělkou, ale tady na mě tak nezapůsobil :)

Znělku jsem někde slyšel ;)

Nevidím důvod proč nerozdělit jednotlivé segmenty nějakou obrazovkou s nápisem o co jde.

Unboxing byl na mě dlouhý a po pravdě i nudný. Určitě by pomohlo, hlavně ze začátku, kdyby do toho trochu zasahovali oba dva, jako je tomu u druhého segmentu s komixem. Samotná kvalita unboxingu je však pro mě na dobré úrovni. Dobré a kvalitní střihy, pěkná podkreslující hudba, kvalitní hovor a dobrá práce s grafikou a efekty, to se mi vážně líbilo, je tam vidět šikovná ruka. Navíc, se mi líbil fakt, že jsem si připadal, že rozbaluji s vámi, páč to vypadalo, že rozbalujete poprvé. Jenom bych to udělal trochu více dynamičtější rozhodně kratší. Ale můj názor tady berte s nadsázkou, nikdy jsem nebyl moc velký fanoušek unboxingů, hlavně u her, co už mají recenze.

Druhý segmet je na začátek naprosto špičkový. Kvalitní mluva, opět dobré střihy, hudba, výborná kompozice recenze, kdy jsem se dozvěděl vše potřebné a zároveň zajímavé během krátké chvíle... no tohle působilo profesionálně a bavil jsem se, i když svět komixů vůbec neznám.

Konec nebyl špatný, působil přirozeně a nenásilně a přesto dostatečně "profesionálně".

Celkově jste působili v pohodě, což si hrozně cením. Z celého pořadu je cítit dobrá atmosféra, takže za mě palec nahoru a jen tak dál.

30.5.2016 01:59:05

Názov a tak podobne
Nuž, vzali sme podnety na vedomie a urobili sme malú zmenu. Odteraz sme ako PoP-Cult Magazín. Myslím si, že táto zmena upravila vyhľadávanie, pretože po zadaní tohto hesla sme vybehli na FB aj YT ako prví.

Zvučka je z oficiálnych free knižníc, ale mnohým evokuje soundtrack BBC Sherlocka, tak možno preto pôsobí ako známa. :)

Unboxing je dlhý, ale na to sme prišli až po ňom a už sa to ťažko menilo. Neviem, či by som to všetko tak dobre povedal ešte raz. Dáme si na to pozor. Komiks sa nám nahrával lepšie, lebo šlo o recenziu a tak sa repliky jednoduchšie tvorili aj hovorili. :)

Tie vtipné momenty pomedzi to sú len spestrením a oddychom a hľadáme mieru použitia aj vhodné úseky. Postupne sa to hádam vyprofiluje.

Ďakujem za názory a zhliadnutia. Možno si to neuvedomujete, ale posúvajú nás vpred míľovými krokmi. Takmer 800 zhliadnutí hneď pri PoP-Cult: volume 1 sme nečakali (hoci to nie sú nijako závratné čísla).

A, Zhan_Shi, pre nás je už zdieľanie Deskofóbiou na FB skvelá pomoc. Raz môžeme urobiť crossover. :) V druhom videu (reakcia na trailer: https://www.youtube.com/watch?v=dnTnP8irIo4) sme vám aj poďakovali. Znamená to pre nás veľmi veľa.

S.

2.6.2016 14:38:20

PoP-Cult: duel
Tak po PoP-Cult: volume 1 a po reakcii na trailer tu máme aj gameplay Hearthstone s menšou inštruktážou. :) Opäť by nám pomohli vaše podnety a návrhy. :)

https://www.youtube.com/watch?v=CTU03JvHiFY

S.

3.6.2016 15:23:30

hudební podkres
Teprve dnes jsem viděl 1. díl a připojím se pouze s malou poznámkou (vedle toho, co už bylo napsáno).
Hudební podkres mi tam občas přišel přilíš výrazný a rušil mluvené slovo.
Uznávám, že na vině bude i to, že na poslech slovenštiny se musím o trochu víc soustředit, tak mě ten podkres může rušit.

5.6.2016 21:29:28

volume 2
Je tu druhý diel PoP-Cultu - https://www.youtube.com/watch?v=sI5QcVdekh4

:)

Snažili sme sa vylepšiť všetko, čo bolo zlé. :) Opäť by nám veľmi pomohli vaše názory a nápady na vylepšenie ďalších častí. :)

Ďakujeme.

S.

14.6.2016 10:45:43

volume 2.5
https://www.youtube.com/watch?v=xM9ldNwDdhQ&index=4&list=PL2Rd7izz_JHAN7w8xTSJXNf5e9vON_ny7

Nový diel. Teraz je monotematický a predstavuje report z cesty dvoch geekov na Geekfest 2016. Opäť uvítame Vaše názory a dojmy. :)

S.

4.7.2016 17:03:03

Geekfest
Tohle se vám borci povedlo. Zatím, dle mě, nejlepší počin :)

5.7.2016 12:53:09

Geekfest
Rukavička, ďakujeme. :) Hádam sa budeme zlepšovať i naďalej. Vážime si reakciu, vďaka aj za ňu. ;)

7.7.2016 17:21:29

..
oo paradny reportik! skvele spravene, len tak dalej!

7.7.2016 21:17:40

vyborny diel
Fakt dobrý report a ešte raz chválim rozhovor s Jurajom Červenákom :).

7.7.2016 21:30:46

Vďaka
Ďakujeme, chlapci. :)

10.7.2016 09:25:37

Nový diel
Včera vyšla nová časť. Nájdete tam pohovor o Warcraft kronike, unboxing Velkej knihy strašlivých čar a recenzie na filmy. Unboxing nám teraz akosi nevyšiel, resp. z neho nemám dobrý pocit. :/

https://www.youtube.com/watch?v=MfnuFkQIsNA

26.7.2016 09:22:30

volume 4
Máme tu najnovšiu časť. Teraz o komikse a seriáloch. :)

https://www.youtube.com/watch?v=Qj1pH4EQnhE

16.8.2016 20:37:32

POP-CULT 4
Ďakujem chalani, bavilo ma to.

16.8.2016 20:58:17

..
pani, parada, kazdym dalsim dielom to ide hore, este par, a mate fit rutinu.) Obsah vyberate skvele, presahy a rozsahy super.. Dajte tomu este naku energiu/cas plz, ste supet, moc fandim >D

17.8.2016 00:09:01 | Upraveno autorem (porovnej)

rozhovor s J.Červenákom
Páni chvíľu mi trvalo než som našiel ten rozhovor. Nemáte ho zaradený v žiadnom zozname videí.
Inak výborná práca.

17.8.2016 07:57:06

...
My ďakujeme za podporu a reakcie. :) Rozhovor s Jurajom Červenákom sme už zaradili do zoznamu s hlavnou časťou magazínu, aby sa dalo nájsť. Zvyšné veci postupne aplikujeme tiež. Teší nás, že vás to baví pozerať.

Dnes nám vyšli aj novinky, kde sme opäť zhrnuli GenCon, Star Wars komiksy, Lovecraftovu knihu v spolupráci s A. Derlethom a dotlač Duny v češtine. :)

https://www.youtube.com/watch?v=1IeVHCIUiHk

22.8.2016 15:06:44

Prednáška
A mali sme aj prvú z prednášok o komikse, tak hádam sa niekomu zapáči. :)

https://www.youtube.com/watch?v=BeqsJ7JdeYA

25.8.2016 14:41:48

volume 5
Je tu piata epizóda. 10 komiksov, s ktorými neminiete (nestoja veľa, nie sú dlhé a sú zábavné) a Star Reallms. Spätnú väzbu uvítame. :)

https://www.youtube.com/watch?v=CqMJ8Jff7WM

5.9.2016 16:20:18

Vybíráme z Bazaru

Warhammer Underworlds – Mollog's Mob (modely)
Warhammer Underworlds – Mollog's Mob (modely)
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas