optimalizace wish listu :D

Tak ač se to nezdá tak vánoce jsou skoro za rohem a rád bych si za to, že jsem ten další rok přežil, o něco napsal ježíškovi...
a jelikož prej nekrade, tak bych potřeboval ten seznam trochu probrat na 3-4 kousky což už mi moc nejde...
Takže budete-li mi ochotni pomoci, uvítal bych, kdyby jste vybrali z každé kategorie dva kousky, které jsou pro Vás Top a proč. Případně vlastní návrh, ale mělo by jít o hru nejlépe česky a dostupnou u nás.

1) Epická hra nejlépe s politicko-válečnou tématikou starověk až WWI, optimálně 2-5hráčů
Virgin Queen
HIS - jen dovoz :-(
Twilight impérium 4cz -to asi opravdu nestihne
Merchants & Marauders
Wallenstein
Fief
Pax porifiana
Myrmes
Cyclades
Antike II
Studená válka -jen pro dva...
Memoir 44
Blue Max

2) nějaké to euro farmářsko/budovatelské/obchodní (rozumné obtížnosti, co půjde zahrát i s rodinou), tam mám:
Kronika panství - zatím favorit
Vysoké napětí - tam váhám jestli normal nebo Deluxe
Manhattan project
Viticulture
Nippon
Marco Polo
Fields of Green -karty v AJ
Pravěk (první jiskra) -karty v NJ

za případnou pomoc díky A.K.
11.10.2017 21:17:07

Wallenstein a Vysoké napětí
Ahoj, ne všechny hry znám, ale v každém výběru máš jednu hru, která je pro mne jasný favorit:

1) Wallenstein - naprosto skvělá hra, která má perfektní herní mechanismus a to válečné období je z ní doslova cítit

2) Vysoké napětí - podle mne nejlepší hra svého druhu

11.10.2017 22:00:45

Muj tip
Memoir 44 a Vysoke napeti.

Na Memoir 44 se musis sejit s milovnikem tanku a vojaku (s pritelkyni to nedavam), ale se sefem v praci to hrajem skoro porad.

Vysoke napeti je skvele odladena vec!

11.10.2017 22:10:55

...
Zatím díky za návrhy a ještě bych upřesnil, že každá kategorie by byla pro jinou skupinu...
Ten Memoir má trochu - za taktické měřítko, spíše bych dal přednost strategickému, kde bude i nějaká diplomacie a pod.
Vysoké napětí spíše Deluxe? Zahlédl jsem i negativní názor na vylepšenou verzi...

11.10.2017 22:24:39

dost záleží
s jak schopnými hráči máš v plánu hru hrát. HIS je celkem velké sousto pro nehráče žetonků. A rozhodně nepatří do stejné kategorie jako např. Memoir (což není ani epická, ani politická). Váha obou her je úplně jinde.

1/ Já bych osobně doporučil Cyclades, To je celkem krátká hra s jednoduchými pravidly a velkou dávkou zábavy. Pak mám taky moc rád Merchants and Marauders, ale to umí být pekelně dlouhé na to, co je to typ hry. Pokud chcete ultimátní herní zážitek s hrou, která píše příběhy, pak HIS, ale je to pro 6 lidí (ne míň) na celý den a pravidla mají asi 40 stran. O něco kratší je Virgin Queen, ale to jsem nehrál.

2/ Z eurovek hraju převážně worker placement (Alchymisté, Age of Empires III, Pilíře země...). Ale z tvého seznamu asi Marco Polo.

12.10.2017 00:45:22 | Upraveno autorem (porovnej)


Manhattan Project je uplne mega hra z toho, co tam mas, tam by som nevahal ani sekundu a siel do nej.

TI4 cz to este ma byt? V mojom vianocnom wishliste je hned za vzducholodami do Scythe a Sagradou :-)

12.10.2017 00:57:47

za mě
Cyclades - jak píše havelock: je to krátké, interaktivní trochu intrikářské, diplomatické a i epické... ideál. Druhý doplňkový tip je pro Myrmes, což je hodně plánovací eurovka. Ale jinak ani jedna ze dvou není tak epická jako je například Fief nebo TI, takže záleží co doopravdy chceš.
Z druhé kopky to je Marco polo - má nejoblíbenější hra vůbec, s téměř nekonečnou variabilituou, hodně optimalizační s příměsem zajímavých taktických rozhodnutí a také s trochou zařezávání. Jako doplňkový tip vysoké napětí.

12.10.2017 04:47:52 | Upraveno autorem (porovnej)

akulacz
Já bych doporučil Manhattan project.

12.10.2017 08:11:44

Za mě
z druhé poloviny bych jednoznačně vybral Marco Polo - eurovek jsem hrál spoustu, ale tahle je fakt skvělá (a úžasně variabilní)

12.10.2017 09:30:45

...
To Havelock: "ultimátní herní zážitek s hrou, která píše příběhy" tím jsi přesně vystihl to co hledám... Optimální hrací doba po zvládnutí pravidel by měla být 4-8h
+ druhá hra by byla něco menšího na hodinku dvě. Něco jako Pax renaissance na který jsem začal dávat skupinku dohromady... Aktuálně by se nás mohlo sejít 6-10, na HiS použitelní tak 3-4, ale snad se to časem zlepší.

To Wuuduu: TI4 česky co se šuškalo by vyjít stále mohlo, ale spíš na ty další Vánoce ;-)

12.10.2017 09:58:36

...
Jestli si chceš užít "příběh" tvořený hraním, tak jedině fief. Ale ta hra trpí na to že ji buď miluješ, nebo nesnášíš, takže rozhodně prvně vyzkoušet. Navíc historická pseudofrancie plná moru a deště tomu dává moc krásný rámec který je snadno uchopitelný, narozdíl od ostatních.

12.10.2017 10:22:39

12
Pokud bych měl doporučit tak z první várky bych si vybral Wallensteina (ale daleko raději bych vzal Shoguna což je defacto stejná hra)
Máš tam smíchané protichůdné věci jako HIS (napůl wargejma složitá a náročná a Memoir44 což je náhodná karetně kostková řachanda (byť zábavná)

Určitě bych nevzal Cyclades (pro mě velké zklamání)

12.10.2017 19:03:56

za me
1 - Cyclades
2 - Vysoké napětí

Kronika panství mě tolik neoslovila. I když hraješ ve více lidech, tak je to takový dost solitérní a staráš se akorát o sebe.U VN je ta interakce mezi hráčema daleko lepší

12.10.2017 20:13:10

za mě...
1) Cyclades
2) Manhattan Project

13.10.2017 11:30:15

za mě osobně
1. Fief - z hlediska atmosféry úžasná záležitost a rozšíření tomu dost dodávají. Jen diplomacie aspoň v naší skupině trochu trpí, pokud jsme jen čtyři (ráda vzniká zákopová válka 2vs2) - proto ho mám radši v 5 či 6.
2. Vysoké napětí je clekem klasika. Případně co tam vidím Manhattan Project, tak z něj vychází vcelku dobrý Energy Empire - budujete národní energetický průmysl v 50.-60. letech. Možná je to tím, že mi hodně sedne téma, ale pro mě osobně nemá moc chbyu.

13.10.2017 11:44:10

Díky
Tak zatím všem co přispěli děkuji.
Nakonec jsem vzal seřazeno dle hlasů:
Vysoké napětí + mapa střední Evropy
Manhattan project - ten měl stejně hlasů jako VN
Marco Polo - to jsem původně moc nechtěl, ale dceři se to líbilo ze všeho nejvíce a hlasů získalo také solidně.
Myrmes - to moc hlasů nemělo ale nekup to za těch pár kaček ;-)
Kronika panství - to mi sice nikdo nedoporučil ale to pro mě vypadá nejzajímavěji.

Takže válečná pecka se odkládá, až se mi příště podaří utrhnout od huby pár tisíc... Snad kolem příští výplaty.
kyklády: nevím proč, na mě to stále dělá takovej abstraktní dojem. Asi to budu muset vyzkoušet a pak buď zavrhnout úplně nebo jít koupit.
Wallensteina/Shoguna: uvidím po testu
Fief: hodně zaujalo aktuálně číslo 2 ve wishlistu.
Virgin Queen /HiS: to je stále špička mého zájmu.

A tímto asi dostanu doma minimálně na rok ban na přístup do všech shopů s hrama :'( :-D

14.10.2017 12:02:32

Kronika x Marco Polo
Ahoj, jiné hry ze srovnání neznám mimo výše uvedených, pokud mám srovnat, tak asi bych doporučil víc Marca Pola, přijde mi variabilnější, každá hra je opravdu jiná než předchozí, protože záleží, jakou postavu hráč má a jaké jsou akce na městech.
Kroniku hraju taky rád, ale pro mě začala být opravdu dobrá, až když jsme přikoupili obě dostupná velká rozšíření - Village Inn a Village Port, která udělaly hru mimo jiné variabilnější a strategičtější.

14.10.2017 13:48:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Abstrakce u Cyclades
To byl pro me hodne velky problem po prvnim zahranim zakladu. Pak jsem ale hru po nejake dobe zakoupil i s rozsirenim Hades a jsem nadsenej. Pribeh z toho zadnej nevymyslis, ale hra funfuje pekne a s rozsirenim, nevim proc, ma lepsi nadech bajneho Recka.

Z osobni zkusenosti vim, ze pribehy se nejvic vyskytujou u her s udalostma na kartach. Pro me absolutni jednicka je Android. Presto ne kazdy ho ma rad pro jeho vizionarske mechaniky.

15.10.2017 02:17:30

Vybíráme z Bazaru

Válka v říši divů - Insert
Válka v říši divů - Insert
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas