Obecně o kostkových hrách - teda doufám :D

Musím priznať, že ako dlhoročný aktívny šachista som vždy pohŕdal kockovými hrami ako niečím menej cenným. Ale zmenil som názor, niečo na tých kockách je! Len tak ledabolo som do Google napísal: dice games , a našlo mi tam link ktorý sa volá: Top 10 dice games-best , a tam je takéto poradie: 1. Bluff, 2. Can't Stop, 3. To Court the King, 4. Catan Dice Game, 5. Roll Through the Ages: The Bronze Age, 6. Sushizock im Gockelwok, 7. Pass the Pigs, 8. Button Men, 9. Yahtzee, 10. Pig. Vy čo máte radi hry, kde sú kocky v hlavných úlohách , čo hovoríte na ten rebríček? Ja zatiaľ hrávam len to Yahtzee, ale láka ma niečo nie abstraktné.
3.2.2012 10:28:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Alien Frontiers
u nás doma momentálně nejhranější :-) Výborná kostkovka!

3.2.2012 10:32:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Macháček
... musí být na prvním místě žebříčku a zbytek je úplně zcestný :D

3.2.2012 10:34:14

Macháček
To je vlastne Bluff nie? Alebo niečo podobné?

3.2.2012 10:45:26

springb
King of Tokyo, ten je super.

3.2.2012 10:55:33

Macháček
No, princip je podobný, ale zatímco při Bluffu jsem se nebavila vůbec, tak při Macháčkovi vždycky náramně :D Ovšem za mých mladých let, kdy jsem ještě jakž takž pila alkohol, to je dost podstatná součást :) Musí se to prostě hrát O NĚCO, ať už je to cokoli. Nevím, jestli mám podrobně popisovat pravidla, ale jde o to, že jeden něco tajně hodí, zahlásí cifru a další ho musí přehodit, opět skrytě, pokud nepřehodí, tak musí lhát a ten další mu buď věří nebo nevěří atd.

sydo
Na to jsem čekala, kdy se s tím vytasíš. Takže za mě: King of Tokyo - úplně poslední místo :)

3.2.2012 11:18:19

King of Tokyo
Pri hre som čítal názory , že vo dvojici je to o ničom a aj v trojici dosť suché. To nie sú dobré správy :-(

3.2.2012 12:23:34

Springb
To je pravda, ale tys o poctu hracu nic nerikal :)

3.2.2012 12:28:22

sprinqb
čiste iba kocky - Button men. U nás veľmi oblúbená.

3.2.2012 12:34:25

springb
Tak z toho, co jsi uvedl - Bluff - párty hra, ve dvou nevím nevím - asi brzo nuda.
Can't Stop bych taky zařadila taky mezi párty hry, ale je návyková a vydrží vám déle, ale žádnou velkou strategii od toho nečekej.
To Court the King vlastním a je to krásná hra (vizuálně), je to tak na hodinku a už to chce i přemýšlet.
Ty prasečí hry jsou tak do hospody :)
Ostatní jsem nehrála, Roll Through the Ages bude určitě zajímavá.
Já bych z žebříčku vybrala COurt The King, je to hra tak do hodinky, pro dva super, ani makačka na hlavu, ani blbina a je hrozně pěkná :)

Ještě ty zmíněné Alien Frontiers - kostková deskovka, vypadá, že hodně zábavná, uvažuju o koupi. Záleží, jestli chceš hned pro začátek tak investovat.

3.2.2012 12:43:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Kostkové hry
Kostkový hry patří k mým favoritům. Rozhodně doporučuju
Troyes, Ra - kostkový, Quarriors, Sushizock im Gockelwok, Zombie Dice ...
A taky miluju již zmiňované Alien Frontiers a King Of Tokyo.
+ momentálně studuju knížku kterou napsal R. Knizia - Dice Games - Properly Explained - kdo chce být znalec kostek - Must Read !

3.2.2012 12:46:31

BGG
Pozeral som, že na BGG ten rebríček vyzerá trochu inak. 1. War of the Ring, 2. Troyes, 3. War of the Ring Collector's Edition , 4. The Castles of Burgundy, 5. Alien Frontiers, 6. Macao, 7. Kingsburg, 8. Yspahan, 9. King of Tokyo, 10. Quarriors. Musím poštudovať tie hry, ideálne by bolo keby boli jazykovo nezávislé.

3.2.2012 16:36:49

dragon dice
jsou super volba,pokud chceš něco kde jsou kostky :-)

safra už jsem je dlouho nehrál,měl bych to napravit..

3.2.2012 16:58:29 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

Kostkovky
Moje oblíbené:

1) Doba Kamenná - otázka je, jestli je to kostkovka, kostkami se sice hází hodně, ale spíš je to worker placement, jinak velmi fajn rodinná hra, která neurazí hráče

2) Troyes - sice se taky hází kostkami, ale jinak velmi komplexní složitá hráčská hra, kde se dá s hozenou náhodou velmi dobře pracovat a taktizovat

3) To court the king (Um Krone und Kragen) - super, dobře popsala ikri

4) Alea Iacta est - zvláštní věc, hráčské euro s hodně vysokým podílem náhody, což si trochu protiřečí... nicméně baví, líbí

5) Vzducholodě - trochu slabší - vadí, že nejde přehazovat a akce záleží na jednom hodu, jinak téma i komponenty fajn, občas pobaví...

6) Yspahan - velmi chytrá kostkovka, hodně mě bavila před lety, kdy nic jiného nebylo, krátká herní doba a v nižším počtu hráčů se dá zajímavě pracovat s náhodou

7) Livingstone - opomíjená hra, trochu mix Doby Kamenné a Yspahanu, přijemná velmi rychlá eurovka...

8) Ra the dice game - mám, ještě jsem nevyskoušel, sám nevím proč...

9) Lords of Vegas - totéž, ještě jsem nehrál, vypadá ale moc dobře :-)

10) Alien Frontiers - na ty se hrozně těším, vypadají úplně k pomazlení :o)

Zbytek buď nemám nebo nezaujal (nebo jsem na něj zapomněl)...

3.2.2012 17:57:43 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ
Vzhledem k tomu, že první dvě hry patří k mým nejoblíbenějším, asi bych se měl kouknout na další z tvého seznamu, mohli bychom mít podobný vkus :-)

Jinak DK je myslím mnohem víc než rodinná hra, která neurazí hráče. Tak to může vypadat na první pohled. Na BGG je kolem 25. místa (a to je geekovský žebříček) a já se s jejím velmi vysokým hodnocením ztotožňuju. Mám pocit, že autor, když ji tvořil, ani netušil, jak výborný kousek dal dohromady :-)

A k tématu: :-)
Kdybych měl zmínit ještě nějakou oblíbenou kostkovku, byly by to Castles of Burgundy.

3.2.2012 20:48:26 | Upraveno autorem (porovnej)

číňan
Od Knizii jsem jednu hraval cistokrevnou kostkovanou - Decathlon :) Pravidla jsou na BGG a cloveku krom kostek staci jen papir a tuzka.

3.2.2012 20:52:19

kocky
píšem po absolvovaní prvého dňa festivalu hier v Trnave /3. ročník/ - náhodne ma zaujala stará hra od K. Borsuka-super farmár, a poviem vám, že totálne jednoduché, nadčasové, zábavné.Takže iba dve kocky d12, ale najlepšia nervovačka, akú som hral / ak nepadajú kocky v osadníkoch, alebo v thébach - chcete hru vyhodiť von oknom, ale túto by ste aj rozkúsali.../ neuveriteľne milé, zábavné prekvapenie ...dá sa uhrať za 10 min., alebo jedovanie aj viac ako pol hodinu ...

4.2.2012 01:52:24 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo, to all
...v Thébach máme nejaké kocky? ;-) apropos za seba hovorím - a nikto to tu ešte nespomenul - výborná kocková hra je Rím resp. Arena (Rím II). Celý hrací systém je primárne postavený práve na kockách a ich využitie je skutočne originálne.

4.2.2012 12:24:16

Exhumace kostkovek po 6 letech
Poslední příspěvek je tu 2012 a já si uvědomil, že nějakou vyloženě kostkovku nemáme. Jasně, že v Summoner Wars, Eldritchi, Zimě mrtvých jsou kostky.. ale já bych něco "kostkově závislého". Kromě toho že King of Tokyo už má druhou verzi (kterou jsem taky ještě nehrál) je na trhu nějaká kostkovka co fakt stojí za to? pro 2-6 hráčů? Tady je her vyjmenovaných dost, ale přeci jen za těch 6 let se to mohlo posunout.. :)

25.4.2018 12:02:44

Kostky
Doporučil bych Roll Player. Co nevidět by snad měl vyjít česky.

25.4.2018 12:12:02

to Noob
Za mě je hodně dobrá hra řízená kostkami Malé Velké Galaxie.

25.4.2018 12:13:11

Roll for Galaxy
Co Roll for Galaxy? Ted v lete ma dokonce vyjit nove velke rozsireni.

25.4.2018 12:41:23

kostkovky FTW
osobně mám slabost pro prakticky všechny hry s kostkami, které mají na sobě nestandardní symboly, takže se mi prakticky zamlouvá každá, zmíním tedy některé, co jsem hrála: Malé Velké Galaxie a Malá Velká Dobrodružství - obojí se mi líbí fakt hodně, odpovídá to ale názvu Tiny Epic, tedy sice obsahuje kostky, ale je to mnohem víc než pouze kostkovka, je to prostě velká hra, akorát v malé krabici, a pokud by to člověk chtěl na cesty, tak počítat s tím, že ve složeným stavu je to velmi skladné, avšak v rozloženým to chce docela dost prostoru.
Z kooperativního soudku je tu ještě Flatline, což je takový spin-off Fuse(mimochodem taky hodně dobrá koop kostkovka, obsahuje ale relativně normální kostky, akorát s čísly místo teček). Oboje jsou dle mého hodně dobré real time koop hry, Flatline je tedy obšírnější a o něco komplikovanější, než Fuse.
Jinak jednodušší rychlé skladné kostkovky - Osadníci z Katanu (kostkovka), Pirátské kostky, Chupacabra, Zombie Dice, Ninja Dice. Slyšela jsem, že Bang! The Dice Game je dost dobrá, ale tu jsem ještě nezkoušela.

P.S.: teď jsem si všimla, že chceš něco pro 2-6, což jsem tedy při návrzích nezohlednila, nevím teď přesně která je pro kolik, jsou tam nějaké od 1-5, myslím, že některé pro 6 se taky najdou...

25.4.2018 20:28:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Al

Temné znamení
Kooperativní kostkovka pro 1-8 hráčů

25.4.2018 20:39:04

Al
No vidis to, na Temne znameni jsem absolutne zapomnela, pritom je to jedna z nasich oblibenych :)

25.4.2018 21:10:33

kostkovky
Discoveries
Nations The Dice Game
Sagrada

Z těch "menších"
AVÉ
Noch Mal!
Age of War

25.4.2018 21:28:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

První Marťané
První Marťané
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas