Nejlepší deckbuilding

Veselé Vánoce a tak podobně. Většina z vás asi hraje své dárky a sem pár dní nezavítá. Ale přesto položím svůj dotaz:

Jaké jsou nejlepší deckbuildingové hry?

Nevím jak se to stalo, ale byl jsem tímhle typem her dosud nepolíben. Ano, nikdy jsem nehrál Dominion. V posledních pár týdnech jsem ale hrál DC Deckbuilding a Clank! a zjistil jsem, že mechanika deckbuildingu se mnou rezonuje na vyšší duchovní úrovni nebo tak něco.

Co bych podle vás měl pořídit? Obě výše zmíněné hry mě velmi bavily a téma je pro mě docela důležitá součást.

(bonusová otázka: je Legendary Firefly deckbuilding dobrá hra?)
25.12.2017 13:19:35

Pár tipů
Jednoduchý sci-fi deckbuilding je třeba Star Realms, totéž ale fantasy je Hero Realms. A zajímavé kooperativky jsou třeba Aeon's End nebo Dragonfire.

Ale rád si přečtu i další tipy, protože sám jsem se o deckbuildingy začal ve větším zajímat teprve zhruba před měsícem.

(bonusová odpověď: Ze série Legendary encounters mě nejvíc láká Predator. Vetřelec je totiž většinou vyprodaný a Predátor je prý lepší než Firefly.)

25.12.2017 13:36:20 | Upraveno autorem (porovnej)

...

Co jsem hrál a nebylo to špatné je Arctic scavengers.

25.12.2017 14:26:59

deckbuilding
ahoj,

za mňa isto Rune Age, Arctic Scavengers, Blood Bowl: Team Manager.

Na tvoj druhý dotaz. Legendary Encounters stojí hodne na téme. Takže ak si veľký fanúšik Fire Fly tak máš jasnú voľbu. Ak miluješ Votrelca tak si vezmeš Alien a tak. Pretože pri hraní tej hry tam vidíš tie detaily, ktoré dokázali preniesť z filmu do kariet. Mechanika je u všetkých troch stejná preto ti doporučujem si vybrať na zaklade temy. Tento rok by mala pribudnuť Legendary Encounter: The X-Files, takže voľba je na tebe.

Laco

25.12.2017 14:53:31

Za mě
Battalia: The creation - zatím s kým jsem hrál, tak úspěch...

25.12.2017 16:44:41

DB
Rune Age
Thunderstone Advance (už se asi nesežene, tak to chce nejspíš počkat na nový Thunderstone Quest)
Aoen's End

Pokud jde o Firefly (nebo i Vetřelec), tak pokud by šlo o téma a atmosféru, pak je to výborné. Pokud tě baví především vypiplávat si v průběhu hry balíček, tak to nebude hra pro tebe.

25.12.2017 17:51:50

DB
Xenoshyft Dreadmire - je to odladěný Xenoshyft Onslaught - mám oboje s strašně nás to baví.

Hero Realms (což je fantasy Star Realms) s tím že se plánují kampaňová rozšíření a pak Boss decky - kdy více dobrodruhů bojuje proti jednomu bossovi - rozšíření mám předobjednány a už se nemůžu dočkat

25.12.2017 19:24:09

Deckbuilding
Pro mě je prostě king of DB - Dominion. Byl první a mechanicky ho pro mě nikdo zatím nepřekonal (mechanicky myslím kombení, trashování nepotřebných karet za účelem zefektivnění balíčku atd.)

Co se mi dále líbilo byl Thunderstone.

V poslední době jsme hráli Tyrants of Underdark a Arctic Scavenders a obojí je super. Skvělé skloubení tématu a DB. Tzn. mechanicky to lehce drhne, ale téma to dorovnává. Takže to je výborný kompromis.

25.12.2017 19:51:19

Deckbuilding
Hero/star realms jako klasická esence deckbuildingu
Clank (a Clank in space) ve spojení s mapou
Lewis and Clark -trochu jiný deckbuilding, kdy se využije vždy jen půlka karet

25.12.2017 21:03:50

Ascension
U mne vede Ascension.
DB je malou (ne však nedůležitou) součástí mého oblíbeného Great Western Trail a Lewis and Clark je taky super, že je to deckbulding mne vlastně zatím nenapadlo :-).

25.12.2017 21:27:54

DB
Jen přidám míň známé a mnou oblíbené

Nightfall - pro mně s Artctic scavengers jednička v DB
A Few Acres of Snow a Trains - ve spojení s mapou
a taky vůbec není špatný Century (i když to už je na hraně kategorie )

a ještě bych přidal Puzzle strike

25.12.2017 22:55:35 | Upraveno autorem (porovnej)

db
ještě je tak trochu DB RPG - Pathfinder the adventure card game, balíček si tam stavíš před každým dobrodružstvím a když se ti daří porážet nepřátele a hlavně teda házet kostkou na různé checky (kontroly zní divně :) tak během něj získáváš další předměty, kouzla, společníky atd.. a ty můžeš používat v daném dobrodružství, pokud je projdeš do konce, tak poté už stavíš deck i z nově získaných karet (jen stále máš limit na určitý počet karet z určitého druhu, takže nějaké horší vyhodíš a necháš ty lepší)

26.12.2017 10:14:29

Rodinný deckbuilding
Ahoj,
pořídil jsem domů Battalia, ale je to pro rodinné hraní dost náročné, děti nezvládají. Zkusili jsme Dominion, je to hezké a zábavné, ale rád bych na stůl dotáhl něco složitějšího. Doporučíte mi nějaký deckbuilding, který je jazykově nezávislý, nebo v češtině? Případně nějaký kooperativný deckbuilding v češtině? Prostě abych to mohl hrát s rodinou je čeština podmínkou a jako hlavní prvek chceme právě deckbuilding.

10.1.2018 11:25:54

BeavisCZ
Břink! od Rexíků. Je to v češtině, je to deckbuilding a pro hraní s dětmi to má krásné fantasy téma.

Dodatek: Jediná vada na kráse je, že to vyjde až teď na jaře - doufám.

10.1.2018 11:38:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Rodinný deckbuilding
Mně přijde Dominion jako dobrá volba, protože můžeš začít jednoduššími prvky a pak hru rozšiřovat a přidávat složitější mechanismy.
Osvědčil se nám i Star Realms, ale pokud hrajete ve více než dvou lidech, budou zapotřebí další sady nebo úpravy pravidel.

10.1.2018 12:21:48

clank

v češtině od rexů na 100%

10.1.2018 12:36:26

clank
Na clank se těším, to bude jasná koupě. Teď pokukuji po velké knize prisernych čar nebo tak nejak. Zamlouva se mi kooperace, preci jen je to pro rodinné hraní lepší. Jak velký je tam prvek deckbuildingu?

10.1.2018 22:47:26

...
Valley of the Kings
Aeon's End
Orleans
Automobiles

10.1.2018 22:53:37

A jeste

Já bych za sebe pro angličtináře doporučil ještě Harry Potter: Hogwarts Battle. Super i pro začátečníky, protože hra postupně roste. Mám rád i věci od Cryptozoic viz Lotr deckbuilding, ale kvalitativně to není nejlepší hra a mě se líbí primárně tématem.

11.1.2018 00:44:34

v cz

Budu hrát s dětmi tak potřebuji něco v cz nebo aby byla lokalizace na zatrolenkach.

14.1.2018 12:02:50

Kooperativní DB (okrajově) - pro hraní s dětmi
Pro hraní s dětmi

- ale doporučuji vyzkoušet :

Kniha strašlivých čar a kouzel

15.1.2018 17:53:00

SR
U nas doma vladne Star Realms.

16.1.2018 22:20:00

Vybíráme z Bazaru

France '40
France '40
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas