kooperativka pro 2

Nejake napady?
Koukal jsem na zakazanou pUoust, ci pandemic. Co byste doporucili?
Diky
26.2.2017 20:07:28

...
U nás doma má velký úspěch Zakázaná poušť.

26.2.2017 20:40:00

Temné znamení
Za mě Temné znamení + rozšíření. Parádní hra, která vede u mé přítelkyně. Pokud něco typu filler tak Hanabi a Game: Hraj, dokud můžeš.

26.2.2017 20:44:24

...
Zakázaná poušť je lehší než pandemic, pak už záleží co preferujete. Když už ale Pandemic, tak rozhodně Pandemic Legacy, rovnou můžeš mít po dohrání regulérní Pandemic ( když nebudeš trhat některé karty).
Temné znamení jedině pokud vám vyhovuje téměř nulové rozhodování, téma tam ale je, na mě ale moc dlouhé na to co se tam (ne)dělo, ale je to jodně subjektivní.
Hanabi je sice filler, ale takový do kterého se dá dost ponořit, díky meta gamingu. Pokud jej budete hrát bez změny intonace hlasu a doopravdy natvrdo, tak je to pěkný oříšek u kterého si musíte vymýšlet vlastní fígle jak kterou nápovědu přebrat, které karty zahazovat atd. Jsou lidé na bgg co na to vytváří několika stránkové strategické příručky, takže rouhodně je v té hře mnohem větší hloubka než se na první pohled zdá. Ale dá se jinak hrát i jen jako párty věc, to rozhodně.
The game mě zklamala. Radši doporučím koupit 6 bere, rovnou budete mít i the game a další asi tři hry, včetně nového xbere, ale to,nejsou kooperačky, jen radím, kdybyste chtěli the game.
Když jsme u těch dedukčních, tak nás na vcelku dlouhou dobu zaujali Krycí jména ve dvou. Je fajn se snažit proniknoit do mysli svého protějšku. A navíc je tam i motivace vyhrát narozdíl třeba od Konceptu.
Andor a Ghost stories jsou pěkné kooperačky založené na hlavolamu, který je potřeba rozlousknout.
Pokud máte radši příběhovost, tak mohu doporučit Robinsona.
A předposlední tip je shadowrun crosfire, ale v češtině není.
Poslední je onirim, zajímavá věcička, dobrá i na cesty a levná.
Další jsem nehrál, nemohu tedy doporučit.

26.2.2017 21:46:11

naše obľúbené
Nakoľko hrajeme doma výhradne vo dvojici a máme radi kooperatívky, tak určite pozri na:

Robinson Crusoe - pomerne vysoká obtiažnosť a dosť náhody
Warhammer Quest - kartový dubngeon crawl
Hanabi - malá kartovka, nesadne každému, ale nám sa páči aj vo dvojici, skôr je to však filler
Pandemic (zvážiť P. Legacy, z ktorého by vám mal ostať obyčajný Pandemic)
Eldritch Horror - vo dvojke ale asi lepšei každý za dve postavy
Temné znamení - kockový výcuc Arkham/Eldritch Horror, menej atmosferické, ale rozhodovanie tam rozhodne je
D&D kooperatívky (Wrath iof Ashardalon, Legend of Drizzt atd.) - dungeon crawl bez overlorda
---
Nejak extra nezaujali, ale nie sú to zlé hry:
Ghost Stories - vysoká obtiažnosť, ale menej príbehové ako Robinson
Záchranáři - skôr na rodinné hranie
---
Neskúšal som, ale pozri:
Zakázaná púsť - robil som preklad, pozeral gameplaye a prišlo mi to šikovne vymyslené
Mansions of Madness 2. Ed. s apkou
---
Ak nevieš, čo z peniazmi:
AH LCG
LOTR LCG
---
Nezaujali:
Dark, darker, darkest

28.2.2017 12:58:24

.
jen stručně:

Hanabi nedoporučuju ve dvou. První hráč napoví, druhý se podle toho zařídí, první hráč napoví...

The Game naopak doporučuju, je to výbroná hra i ve dvou, kde se navíc dá snadno modifikovat obtížnost, je rychle vysvětlená, rychle zahraná, skladná a navíc si s pomocí karet z ní můžete zahrát i zjednoudušenou 6 bere! :))

28.2.2017 13:13:21

k tomu hanabi
jen k tomu hanabi, jak píše Kew:
Samozřejmě se to stát může, ale záleží na tom jak komu chodí karty. Pokud má jeden hráč pořád na ruce karty, které jdou zahrát, tak poté se mu pořád radí, pak je to nuda, souhlas. Ale ve valné většině případů jsou ty zahratelné karty u obou hráčů :) Ale rozhodně je Hanabi lepší ve více hráčích

28.2.2017 13:51:26

pandemic
Hola
Vsem veliky dik za rady. Zas mam o cem premyslet :-)
Asi budu za jantara,ale.....
Jaky je rozdil, mezi pandemic a pandemic legacy?

1.3.2017 06:55:19

Pandemic vs. Pandemic Legacy
tzv. "Legacy" hry obsahují prvek "kampaně" v tom ohledu, že po odehrané partii ti návod řekne, co máš se hrou udělat. Někdy rozbalíš novou obálku s novými kartami, jindy nějakou kartu roztrháš/spálíš/zahodíš, některé hry chtějí, abys nějakým způsobem popsal/pokreslil plán.
Když pak k takové hře přijde nováček, je už jistým způsobem upravená. Většina si myslím, že se bude dát hrát i po skončení "kampaně", ale právě ta kampaň je to, co lidi na Legacy hrách táhne.
Snad je to teď jasnější :)

1.3.2017 07:28:52

koop pro 2
Rozhodně bych doporučil Arkham Horror LCG (je anglicky) nebo Pán Prstenů LCG (česky), podle toho jaké téma / jazyk je ti bližší. Vím, že je to LCG, což může být mínus (peníze) nebo taky plus (spousta rozšíření), ale i ta základní krabice dá hodně a stojí jak běžná větší deskovka. Je tam taky dost deskbuildingu (hlavně PP). Ty hry mají ale obě skvělou atmosféru a dobrou mechaniku. Ideální pro spolupráci ve dvou.

1.3.2017 10:30:42

moje postřehy z toho co jsem hrál a malé doporučení na konci :-)
Arkham horor LCG
+ tohle mě hodně láká a já nad tím hodně uvažuji (pokud máš rád toto téma) tak si myslím, že tedy neuděláš chybu
- jediné co může být nevýhoda je AJ
+ bude na to hodně rozšíření, takže se tak rychle neohraje

Pandemic / Pandemic Legacy
+ nejsou náročná pravidla
+ rychle zahrané jedna hra do hodinky
+ u legacy vývoj hry
- jako mínus co může někomu vadit, že je to takové trochu abstraktní (ale tohle je hodně subjektivní, mě to nevadí, ale už mi to pár lidí řeklo)

Temné znamení
-> já byl s tímhle velmi spokojený ale ...
+ super je že to jde hrát už od 1 hráče
+ skvělé řešení počtu hráčů (posun hodin po tahu hráče, takže na hru nemá vliv kolik vás hraje - na rozdíl od Eldritch nebo Arkham)
+ pokud si čtete kartičky tak to má moc pěknou atmosféru
- bez rozšíření to je takové suché, u mě spokojenost přišla až s rozšířením (jedno cz a 2 AJ + 1 další AJ se chystá a je jedno mini rozšíření AJ - ale je takové zbytečné)
- ve více hráčích se trochu vytrácí atmosféra

Eldritch Horor
+ je to už velká hra, která dá velký herní zážitek a je na celý večer (může být pro někoho mínus)
+ dobře psaná pravidla
+ na rozdíl od Arkhamu je tam pevně daný počet kol scénaře
+ až pro 8 lidí (ale ve více než 4 si to nedokážu představit)
- rozšíření prozatím jen v AJ
- není tam taková atmosféra jako v Arkhamu
- jak již někdo psal, ve dvou by měl aspoň jeden hrát za dvě postavy, ideálně oba

Arkham
+ je to podobné jako Eldritch
+ je to opravdu velká hra na celý večer
+ cestování po městě místo po světě (Eldritch) na mě to působí lépe, více mě to vtáhne do hry
+ tohle je opravdu hodně atmosférická hra
+ spousta rozšíření (jedno velké a jedno malé v CZ)
+ velká znovu hratelnost a spousta kostek: když střílím z kulometu tak tam sypu 12 kostek a umlátím zlosyna kostkama :-D
.... ano tuhle hru mám hodně rád, ale má své nevýhody
- ve dvou lidech je asi nutnost, aby každý hrál za 2 vyšetřovatele
- pravidla .... eh jak to říct ... upřímně lituju toho kdo je musí číst a hru se tak sám učit .... pravidla jsou opravu psaná docela blbě
- vysvětlit někomu pravidla ... no to je taky zážitek, jen je otázka kdo bude více flustrován :-D
- / + hra je schopná tě za půl hodiny zničit a nebo se ti daří 3 hodiny a pak tě hra může totálně rozsekat :-) (pro někoho plus, pro někoho naopak)
- je fajn k tomu mít aspoň jedno rozšíření (a z toho co hraje spíše velké než malé ... a to sebou ruku v ruce nese i velkou cenu)

SUMA: jako pro Arkham tak pro Eldritch - obojí doporučuji nejdříve vyzkoušet

Mansion of Madness (2nd)
-> další počin ze světa Arkhamu (Lowecraft) atp.,
+ figurky - vyšetřovatelé, příšery
+ hru ti řídí aplikace, kde hraje i hudba
- ale bohužel pouze v AJ
- cena
-> pokud tě Arkham nebo tomu podobné hry baví, tak si myslím že s touhle hrou člověk neudělá chybu (pokud AJ není problém), ale pokud jsi ostatní nehrál, tak bych do toho nešel

Robinson
-> mě ta hra vůbec neoslovila, takže jsem hrál jenom jednou

Malý typ:
Velká kniha strašlivých čar
+ dobře funguje i ve dvou lidech (až pro 5)
+ graficky moc pěkná
+ jednoduchá pravidla, česky
+ hrací doba kolem hodiny
-> tahle hra pro mě byla příjemným překvapením a je tam velký potenciál na rozšíření do budoucna
+ "volitelná" obtížnost
- / + je v tom lehce deck building, ale jenom hodně okrajově

1.3.2017 10:45:15

Pro 2
Asi dost záleží, s kým to chceš hrát. Když hraji s přítelkyní, tak je jasným favoritem Temné Znamení. Má to super atmosféru, příprava nezabere tolik času a pravidla jsou snadná. Navíc je tu (na atmosferickou hru) krátká herní doba.
Určitě není pravda, že by to bylo bez rozhodování... ale jsou tam kostky, takže vlastně vždy je šance, že to prostě nepadne. Ale je tu spousta předmětů, které to zachraňují nebo dokonce umožňují myslet dopředu. Rovněž záleží, jak se podaří namíchat karty... může se ti stát, že hned v první sadě dobrodružství si zamkneš kostky a přidáš nebezpečné půlnoční efekty. To pak hra umí být pěkně těžká. Jindy to člověk projde celkem snadno.
Rozšíření Brány Arkhamu je super a hra je pak ještě zajímavější. Ale skvěle se dá hrát i bez něj. Teď se prý pracuje na dalším rozšíření v češtině (které obohatí základ).

Osobně mám v tomto žánru asi nejraději Eldritch, ale to je na celý večer, příprava je dlouhá a ve dvou je to celkem hektické, i když se zase dá snížit obtížnost.

Warhammer Quest: Karetní dobrodružná hra se mi hodně líbí, ale nakonec ji hraju spíše sám. Na přítelkyni je to dost těžké a není úplně snadné tam udržet atmosféru, když se člověk snaží myslet několik tahů dopředu a naplánovat jasnou strategii (pořadí akcí). Takže se pak stane, že to vymýšlím já a ji to nebaví. Ale zase třeba s kamarádem jsme si to užili, i když jsme těsně před cílem dostali výprask.

1.3.2017 11:44:26

pro 2
Tak já mám pozitivní zkušenost ve 2 hráčích se Zombicide Black Plague, kdy každý hraje za 3 postavy a to samé platí pro B-Sieged. U obou her se ve 2 hráčích hodně urychlí hrací doba, ale stále je nutné hodně spolupracovat a plánovat co kdo udělá, kam půjde atd. Pokud máš rád fantasy doporučuji alespoň někde vyzkoušet.

13.3.2017 15:17:49

Arkham Horror LCG
Osobne muzu doporucit Arkham Horror LCG, zvlast pokud neni anglictina problem. Narozdil od klasickeho Arkhamu a Eldritche neni treba hrat za vice vysetrovatelu (coz pomaha s atmosferou), hry jsou kratsi a mnohem mene genericke nez AH / EH diky scenarum. Kampan dodava hrani skvelou provazanost napric jednotlivymi sezenimi a odkryvani dalsich casti pribehu funguje jako skvele lakadlo na pristi hru - tam kde jsem u klasickeho Arkhamu musel ke hre spoluhrace obcas trochu 'nutit', protoze setup a ponoreni se do hry bylo docela obtizne, u karetni verze jsem byl naopak uhanen protoze dalsi casti kampane nedaly lidem spat :)

Pokud se rozhodujes mezi AH: TCG a LOTR: TCG tak imo zalezi na tom jestli jsi hardcore hrac a pristupujes je hre spis jako k reseni problemu, ktery kazdy scenar predstavuje (LOTR) a nebo te vice laka pribehovy a RPG element AH. Pri zvyseni obtiznosti AH se da dostat skoro na uroven LOTR s tim, ze se nestavi nove a nove baliky, ale vylepsuje jeden stavajici, coz pridava do hry element dlouhodobeho planovani (existuji karty ktere jsou investici do budoucna, ve scenari nepomohou a jsou v podstate mrtve draw, ale mohou zvysit pocet zkusenosti - moznych vylepseni karet v baliku - do pristich casti kampane etc). Obecny nazor na BGG a jinych forech je ten, ze tvurci AH se poucili z mnoha chyb LOTR (jsou to stejni lide) a tak je AH v mnoha ohledech trochu vyladenejsi (lokace, pribeh, mechaniky).

A v neposledni rade je tady AH jen par mesicu, takze je tady ten 'serialovy' element, kdy se clovek tesi na dalsi scenare a tedy pokracovani pribehu. Budovani napeti tady funguje jako v dobrem serialu a kazdy odehrany scenar tak posouva pribeh dopredu skrz spiknuti, znetvorene mrtvoly, mentalni i fyzicke traumata a tak dale :]

20.3.2017 00:53:07

arkham horror LCG
ak máš rád depresiu a nevadí ti že ťa hra často prefackuje tak ok
nikdy som nehral iné LCG od FFG.
Scenár hry fajn ale keď to hráš na prvý krát tak väčšinou dospeješ k depresívnejšiemu koncu hry. Až následne keď už vieš čo ťa čaká tak si postaviš lepší deck alebo pozeráš v nejakej databaze deckov aký by sa ti hodil. A na to aby si postavil lepší deck potrebuješ 2x core set aby si mal niektoré karty po dve.
Spoiler !!!
A proste na to aby si porazil zaverčného bosa ignoruješ mechaniky hry - vyšetrovanie a získavanie stôp a len sa snažíš dobrať tie správne karty do ruky a v jednom kole ho doraziť a to aj v zakladnej hre aj course of rogarou je pre mňa mínus tejto hry.

20.3.2017 08:15:13

Vybíráme z Bazaru

Neanderthal: Lovci mamutů
Neanderthal: Lovci mamutů
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas