Kickstarter projekty

Přes Kickstarter se začíná rozjíždět hodně her. A aby byly vydány, potřebují podporu. Nechť je tato disuze o nich...
6.12.2011 17:09:52

Lemonade Stand
http://www.kickstarter.com/projects/maydaygames/lemonade-stand-4-player-quick-strategy-card-game

Co říkáte na tohle? Mohla by to být výborná jednoduchá ekonomická hra s velmi originálním tématem..

Já do toho asi půjdu. Ale zatím to nevypadá, že by získali dost objednávek :(

6.12.2011 17:12:05

Jezura
Ja Kickstarter docela sleduju a nejake hry me tam uz taky zaujaly. Ale priznam se, ze jsem jeste nic neposlal...

6.12.2011 17:20:26

Kickstarter
mě většinou odradí to poštovné:- to je do Evropy zabiják mých myšlenek o objednání:)

EDIT: četl jsem něco i o pomalu se rozjíždějící německé verzi, tak tam snad dají také nějaké hry:) (pro zajímavost odkaz: http://www.startnext.de/ )

6.12.2011 17:22:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Seils
To jsme na tom stejne, to postovne do Evropy je proste mor...

6.12.2011 17:44:36

DD

Forceball
Ja mam pres Kickstarter novou verzi hry Forceball vcetne bonusovych figurek. Za postovne WorldWide chteli 2$. Je pravda ze to prislo jako obalka a v tom krabicka karet, coz je pro spoustu jinych her nepouzitelne.

6.12.2011 18:40:41

DD
to Ti uz fb dorazil?:)
a ake bonusove 'figurky'?? hmm..nemyslis nahodou tie 3 takticke charakterove karty? ..lebo pri nich bolo postovne (EDIT: celosvetovo!!) zdarma resp. v cene Kickstarteru (12$tusim)..
(uz sa toho neviem dockat!)

6.12.2011 20:26:32 | Upraveno autorem (porovnej)

Lemonade Stand
Tak jsem to zkusil. Hra vypadá úžasně, ale nevím, jestli nasbírají dost peněz.

6.12.2011 21:29:51

.opčík
Nějaký balíček ze Států prý dnes dorazil. Zjistím zítra, je možné že to bude FB, mám teď objednáno více věcí .. dám vědět .)

7.12.2011 00:47:12

Video Lemonade Stand
Konečně vytvořili k limonádovému stánku video:
http://www.kickstarter.com/projects/maydaygames/lemonade-stand-4-player-quick-strategy-card-game

7.12.2011 09:39:04

The Chosen
:) vobec neponahla.. len zo zaujimavosti-znamenalo by to (ak su moje prepocty spravne), ze im posta trvala 2-3dni, coz je zpoza velkej mlaky huste cislo;)

7.12.2011 11:22:09

Co je to?
Taky byste mohli laikům vysvětlit co to ten váš Kickstarter je.

7.12.2011 11:30:53

rbx

Křen
Perfektni nápad, kde muže kdokoliv nasbírat peníze na svůj projekt. Jde jen o to, jak ho prezentuje, protože čím víc to ma rozpracované, tím snadněji získá finance. Vypíše ke sve prezentaci různé stupně podpory a co za ni mohou lidé očekávat. Podpora muže byt od $1 az třeba po $5000. Za dolar toho moc nedostaneš, ale za 5k té třeba autor přijede osobně navštívit, pozve na večeři, dá ti podepsanou hru a opci na vsechna případná rozšíření atd. Je to proste nakopavac projektu.

7.12.2011 12:30:50

to rbx
Tedy něco jak je v televizi ten pořad Den - D, kdy různí lidi se svými projekty žádají investory o podporu výměnou za výhody nebo účast v projektu či firmě. Jenže tady může těch investorů být mnoho s rozmezím $1 až po tisíce $. Pochopil jsem to správně.

Jen je tam tedy rozdíl v tom, že já nic nemůžu ovlivnit a jen prostě pošlu peníze.

7.12.2011 12:51:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

kren
Tak.

Niektorí dizajnéri pri vyšších sumách podpory ponúkajú napríklad nadizajnovanie vlastnej karty, ale nič v zmysle "ovplyvním výsledok" to samozrejme nie je.

Preto aj veľa ľudí kladie dôraz na to, aby bolo o tej-ktorej hre čo najviac informácii vopred, ideálne hotové prototypy (či dokonca nejaká finálna grafika), pravidlá - to je nutnosť, bez nich ani ránu apod.

7.12.2011 13:03:12

DD

to .opcik
Jj uz ho mam doma. Myslel jsem ty karty samozrejmne :).

EDIT: Jj shipping bylo free, prislo to pres sluzbu Stamps.com. Myslel jsem ze za 10$ to bylo do US a za 12$ celosvetove, ale bylo to za 10$ bez bonusu a za 12$ s bonusem a oboji free shipping celosvetove.

7.12.2011 14:24:50 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
V zasade jo, nicmene tva vyhoda je primarne v tom, ze muzes zaujmout spoustu malych investurku a ne jednoho velkyho, kterej muze mit strach ti dat balik penez... IMHO tak zvysujes sanci na to, ze to dopadne;)

7.12.2011 17:48:02

to Aneken
No tak jsem to taky pochopil ;)
Jinak dík všem za objasnění.

7.12.2011 22:13:12

Exile sun
Celkem mě tam zaujal Exile sun - http://www.kickstarter.com/projects/gameknightgames/exile-sun-multiplayer-conflict-redefined
Jedna z možností je 5ks hry s nějakýma bonusovýma kartama za $150+$45 poštovné, to vychází na kus $39, takže i s případným DPH od celníků by to mělo vyjít do tisícovky (tvrdí, že oficiální cena bude $60, takž je to i s tím poštovným výhodné).
Našli by se další 4 odvážlivci, kteří by do toho naslepo šli se mnou (ale musí to být najisto, nerad bych to pak někde pokoutně prodával)? ;-)
Celkem ilustrativní jsou videa http://boardgamegeek.com/video/12342/exile-sun/dice-tower-reviews-exile-sun a http://boardgamegeek.com/video/10766/exile-sun/how-to-play-exile-sun plus pár dalších informací na BGG.
Předpokládjí rozesílání někdy v červnu 2012.
Končí to 30.12. a chybí jim aktuálně cca $4000, což by mohlo vyjít.

14.12.2011 15:29:20

amis +1
Check out our rewards for reaching each of the following funding levels!

20,000 - "Race for the Gate" Expansion

24,000 - "The Commander's Handbook"

30,000 - Stackable plastic miniatures instead of Fleet tokens.

"Race for the Gate" This planned expansion adds new map tiles and special agenda cards that directly feature the Colonies race to discover ancient relics of the Outbound Gateway. Only by reconstructing a few original components can the original link to Earth be reestablished. Players now may pursue the discovery of these relics to gain leverage in their grasp for power!

"The Commander's Handbook" - Upon reaching the stretch goal of 24,000 this Supplemental guidebook will be included in all kickstarter orders. It including a Tactical and Strategic Guidebook written by our design team and an anthology of short stories set in the world of 'Exile Sun', written by our editor: Sci-Fi enthusiast and author Ryan Dalton.

PLASTIC MINIATURES! - Upon reaching the stretch goal of 30,000 we will include stackable Plastic Ship Miniatures instead of cardboard Fleet Tokens. Concept art for these minis will be released soon!

:)
*******
dik za iniciativu.. sledujem ES uz dlhsie, stale cakam na finalnu grafiku mapy..kazdopadne mocne ma to laka..
.. kedy to chces (datumovo) odklepnut?
E: siel by som do toho..este troch zohnat!

14.12.2011 16:34:19 | Upraveno autorem (porovnej)

WYPS
Ja myslím, že sa hlavne jedná len o ďalší predajný kanál. Ja napríklad predávam vlastnú hru WYPS cez internet - www.wyps.info - a niektorí zákazníci ma presvedčovali aby som išiel na kickstarter. Nie kvôli tomu aby som bol schopný hru vyrobiť a predávať, ale len kvôli tomu aby som tam našiel nových zákazníkov.

14.12.2011 21:48:59

.opčík
Zatím nemusíme spěchat (ty vícebalení nejsou omezené počtem), počkal bych, jestli se ozve ještě někdo další a jít do toho můžeme klidně až mezi vánoci. Pokud se najdeme jenom tři, tak ještě můžeme pouvažovat o tom trojbalení (bylo by to cca o 200 Kč na kus dražší), jestli se dáme dohromady čtyři, tak bych rovnou těch pět vzal bez čekání, on by se snad ještě někdo během toho půl roku než to vydají našel.
Ty rewardy jsou pěkné, za poslední týden přibylo cca $5000, takže je dost šance na to další rozšíření a možná i na handbook. Na ty miniatury by se to asi muselo rozjet trochu víc, ale bude to aspoň napínavé ;-)

14.12.2011 23:38:38

RioM
Jasně, jako prodejní kanál to samozřejmě taky může fungovat, ale myslím, že primárně je to zajímavé spíš ve chvíli, kdy máš nějaké prototypy něčeho a chceš rozjet výrobu - pokud si to rozumně spočítáš, tak máš bez úročené půjčky zafinancovanou výrobu první série se zaručeným odbytem, takže minimalizuješ riziko, že budeš mít na krku dluh a plný sklad něčeho o co není zájem.

14.12.2011 23:50:42

exile sun
Jsem trošku nalomený.. Uvidíme, možná bych se k vám přidal :-) Ještě si o ES musím něco přečíst.
Trošku mě mrzí, že jsem s křížkem po funuse přišel na hru D Day dice.. Ale aspoň ušetřím :-)

16.12.2011 00:15:58

exile sun
Tak jsem viděl video.. No ta hra je opravdu jedinečná. Zprvu jsem se bál absence kostek, ale tenhle systém alokace bojové síly má také něco do sebe. Lehce potlačený ekonomický prvek, aby prohrávající hráč nebyl příliš omezen (za vítězství v bitvě jsou body, plus případné body za tajné mise)...
Zkrátka. Pánové, jdu do toho s vámi :-)

17.12.2011 11:17:31

Exile sun
Paráda, takže už jsou jenom dvě volná místa. Berte, nebudou ;-)
Za 3 dny přibylo cca $2000 a mám pocit, že to dokonce trochu zrychluje, takže se celkem dá počítat i s "Race for the Gate" rozšířením (kromě toho speciálního rozšíření s kartama "Tech Interrupt" pouze pro kickstarter, které v tom bude určitě).

17.12.2011 18:25:32

Vybíráme z Bazaru

World of Warcraft: Desková hra
World of Warcraft: Desková hra
Akt. cena: 3000 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas