Karetní hra do stanu

Ahoj,
chtěl bych vás poprosit o zamyšlení a rady, kterou karetní hru byste si dokázali představit jako ideální na cesty po přírodě (večer do stanu nebo někde na odpočívadle při svačince apod). Kromě globálně rozšířených klasických žolíkových a mariášových karet :D
Jinak řečeno: něco zajímavého, globálně neprofláknutého, nenáročného na místo při hraní, skladného (co v batohu nepřekáží).

Pokud možno 2-4 hráčů, 2 je must, 4 je nice to have :-)

Díval jsem se na:
http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/nejlepsi-karetni-hra-13725/#207535
a snažil jsem se pár těch her proklikat, ale musím přiznat, že času moc nemám, tak bych vás chtěl poprosit o zúžení seznamu na pár kousků, na základě vašich zkušeností. Zrovna prvních pár kousků z toho fóra, co jsem proklikal, mají buď velkou krabici nebo při hře vyžadují poměrně dost prostoru na stole.


Děkuji moc,
Taiko
18.8.2017 13:06:37

Velikost krabičky
Ahoj Pelly, děkuji za tipy. Bohužel některé z těch her, které jsem teď stihnul proklikat, nespadají do té kategorie "skladných".

Ikdyž jsem si vlastně právě uvědomil, že hru není potřeba na cesty tahat v originálním obalu (často plném vzduchu, viz třeba Limes).

Tak děkuji za tipy, projdu si i ty s většími krabičkami, jak vypadá obsah a jak je skladný obsah, ne krabička :-)

Btw. ještě poznámka, pokud víte, že některá z těch her nejde běžně koupit, tak mi ji sem prosím nedávejte. Ušetříte mi tím čas.


Děkuji moc!

18.8.2017 13:53:33

další
-Hive
-Exploding kittens (seženeš i za necelé 200,- z aliexpressu a není ti líto, když se karty poškodí)
-Vzhůru do podzemí

18.8.2017 14:06:11

a ještě
cabo
Onirim

a svým způsobem i
San Juan a
Dobyvatelé vesmíru

a ještě mě napadá Karty mrtvého muže a když uč jsme se dotkli těch pirátů, Malacca

18.8.2017 14:12:41 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Port Royal
Boží zboží
Doporučuji.

18.8.2017 14:20:18

poklud nemusí být jen karetní
nejen karetní:
Drako - pro 2, bez krabice skoro nic nezabere
Neuroshima Hex - v základu až pro 4 (ale na tabletu je zrovna toto přeci jenom lepší :) )

nebo série Malá velká ....


Star Realms

18.8.2017 14:27:53

Za mě
Fazole
Pět okurek
Milostný dopis
Krysí válka
Křečkovaná
Ligretto
Mow (klidně bez krabice)
Port Royal (taky kapku větší)
Mr.Jack Pocket (není karetní)
Mamma Mia
Star Realms
Střelené kachny
Sup aby to vzal

18.8.2017 15:14:09

do stanu
Port Royal
Dobyvatelé Vesmíru nebo San Juan (vybalit z krabice do malého paklíku)
Mamma mia!
Star realms / Hero realms
Citadela

18.8.2017 22:02:42

Prostor
Z toho co máme doma za mě: Boží zboží super hra, Limes takový průměr, ale přeci jen oboje potřebuje nějaký prostor na stole, řekněme A4 na jednoho hráče, pokud se i v takovýchto "polních" podmínkách najde dost místa, tak na transport se jedná o hry zcela nenáročné (originál Limes krabice optimálně zahodit, protože slouží hlavně pro přepravu vzduchu)
Teď ještě mám novinku Pocket Mars a Fleet ale to zatím nemám odzkoušeno, plánuji až někde v týdnu až budu mít přeložená pravidla. Pak klidně dodám více info

18.8.2017 23:16:13

A
Port royal
Monopoly deal
A zkus nejakecestovni verze. Zatim me napada jen insula (neni karetni)

19.8.2017 21:24:47

...
Nam se osvedcily hlavne techto pet kousku, vsechny ozkouseny na cestach v dopravnoch prostredcich a i ve stanu:
Mamma mia
Colloreto - ve dvou se to da a na chvili zabavi, ale zabavnejsi je to ve vice... ze vsech zminenych je nejskladnejsi pri hrani
Star realms - jen ve dvou
Hanabi
Onirim
6 bere - trochu horsi ve dvou

A pokud neni treba to hrat na autobusovem stolecku, tak vrele doporucuji Mr. Jack pocket.

19.8.2017 22:02:50

Jaipur
Za mě můžu doporučit. jen pro dva malá krabička sice musíš rozložit zetony ale máme vyzkouseno a dá se hrát prakticky kdekoliv. Hra rychle odesípa a nás moc baví. Skóre je většinou hodně vyrovnané. Dá se koupit na aliexpress za moc pěknou cenu í když kvalita karet nic moc.

20.8.2017 09:15:49

.
Game, The: Hraj, dokud můžeš, Guildhall, Řím (pouze pro 2), pro 2-3 Haggis, pro 4 k tomu "do sady" Tichu.

20.8.2017 14:31:59

ruy

..este mi napadlo
FHG

22.8.2017 14:38:56

mna napadlo
Inovace, hero realms, machi koro, grizzled, Manhattan Project The: Chain Reaction, male velke galaxie a star realms. sú to všetko hry v malých krabičkách. Prípadne munchkin ten nikd y neomrzí

22.8.2017 14:52:59

a ešte
Cold War: CIA vs. KGB. Teraz som to mal so sebou na výlete a celkom sme zaujali aj okolo sa vaľajúcich ludí na lúke ked sme to rozohrali :o))

22.8.2017 14:54:32

ruy
nějaké zkratky sice poznám, ale s tímhle jsi mě dostal...

22.8.2017 14:58:19

ruy

@Kew
:)
Flaška
Holka
Gitara
:)

22.8.2017 15:04:26

...
Moje cestovní karetní hry jsou:

Mottainai
Guildhall
Exceed
Hanabi

22.8.2017 15:07:11

ruy
krása :D

22.8.2017 15:16:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Tip
Pro dva krysí války
Pro 2-4 milostný dopis, Stychovka dwarf king

22.8.2017 17:33:29

Děkuji
Děkuji všem za tipy, nikdy na to nezapomenu :D Všechny vaše tipy jsem si dal do excelu a zapsal počet doporučení, dostupnost, cenu, počet hráčů, herní čas, nároky na herní plochu atd. podle zatrolenek, obrázků a internetu.

Nakonec jsem vybral hry dvě, Milostný dopis a Star Realms.

Ale ty ostatní už mi navždy zůstanou v excelu a když budu hledat další karetní hru, tak se do něj mrknu ;-)

22.9.2017 09:38:05

Vybíráme z Bazaru

Life of a Chameleon
Life of a Chameleon
Akt. cena: 255 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas