Jednoducha kooperativni hra

Ahoj,
Chtel bych si poridit nejakou odpocinkovou kooperativku kde bude rychla priprava / uklid a herni doba okolo 1h. , kostky zas az tak nevadi pokud je moznost je nejak ovlivnovat. Hrat budem prevazne ve dvou, ojedinele ne vic lidech.
Meli jsme arkham horror a ten byl ve dvou docela dost zdlouhavy. Pana prstenu karetni hru jsme taky meli a neni to ono, svet super ale herni mechanizmus vas dovede pojet.
Premyslim nad temnym znamenim, w:q karetni hrou, pandemicem. Prosil bych zkusene hrace o zhodnoceni a popsani pro a profi. Pripadne doporucte neco jineho.
Dik

Hrajem carcassonne, takenoko, terra mystica, dorn s rozsirenim
4.11.2016 08:05:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Pandemic Legacy
nie je o čom...určite Pandemic Legacy!

poprípade Bomb Squad a lebo rýchle a výborné Hanabi

4.11.2016 08:10:43

Ghost Stories
Co třeba Ghost Stories? Pravidla jednoduchá, rychlý setup, ve dvou hratelné (dá se i solo), těžké a zábavné. Kostky tam jsou, ale dají se ovlivnit.

4.11.2016 08:40:09

elder sign
Asi bych na vašem místě vyřadil karetní w:q. Já měl jak Pána prstenů, tak w:q a Pán prstenů mě právě kvůli mechnismům nebavil. W:q není samozřejmě stejná hra, při průzkumu lokace dokonce něco vyzkoumáš a případně najdeš, ale ty mechanismy mi podobně jako u lotra nesedí.
Pokud chcete oddechovku, ta spíš Elder Sign. Navíc to má slušnou atmosféru, i rychle nachystané, znovuhratelnost pro mě ve srovnání s w:q nepoměrně vyšší. Pokud vás to bude bavit, jsou k tomu kvalitní rozšíření. Unseen Forces bych označil za povinné. :)
Pandemic jsem nehrál.

Z her, co mám, a dají se ještě koupit, bych ještě za oddechovku označil Yggdrasil. Jednoduchá pravidla, nastavitelná obtížnost.

4.11.2016 09:06:26 | Upraveno autorem (porovnej)

pokud budeš hrát s polovičkou,
neboj se TZ. UF navíc aktuálně prochází lokalizací a k dispozici by měl být v příštím roce. Už v základu je solidní porce odpočinkové zábavy a většinou vyhrajete. Brány z toho naopak dělají dost těžkou záležitost, takže každému, co jeho jest...

4.11.2016 09:25:51

Dik za nazory
Asi poridim Temne znameni :-)
Pokud je do nej varianta ze se da ztizit tak je to dobre, muzem si pak vybrat zda chcem hrat lehci nebo tezsi variantu.

4.11.2016 10:10:57

Aktuálně
je k dispozici základní hra, která je jednoduchá (úspěšnost tak 85%), ale nabízí příjemnou atmosféru (rozuměj máš pocit, že se ti to sype, ale vy výsledku vyhrajete s přehledem) a k ní druhé rozšíření, které z toho dělá v podstatě jinou hru. Atmosféra zmaru a beznaděje je tu vyšroubovaná podstatně výše, bohužel někdy je to ze cenu zvýšení náhody. Úspěšnost však rapidně padá někam na 40 procent v závislosti na zvoleném Prastarém a setupu hry. Aktuálně pracuji na překladu UF, které je v podstatě rozšířením základní hry v pravém slova smyslu a přinese zvýšení obtížností nastavitelným plynulým způsobem.

4.11.2016 11:11:44

.
Hanabi za mě ve dvou moc nefunguje, naopak doporučím The Game - je to sice spíš tak na 15-20 minut, ale za ty peníze je to zábavy dost.

Pak ještě Záchranáři by asi šli, ale tam si nejsem jistý, jak moc baví opakované hraní, hrál jsem to jen cca dvakrát.

No a napadá mě ještě Pathfinder, ten je delší a trošku složitější, ale zas je kampaňovitý, takže pokud budete hrát pořád ve stejném složení, mohl by se vám líbít vývoj postav.

4.11.2016 11:49:50

Temné znamení
Za mě je to také TZ. Jednoduché, rychlé a v pohodě hratelné ve 2. Pokud vás pojel Lotr, tak to samé udělá i WQ. Pandemic jsem nehrál.

4.11.2016 12:04:23

D.a.m
U lotra jsem myslel tim "pojetim" to, ze kdyz ti nedojdou potrebne karty tak se situaci na stole toho moc neudelas. Navic je lotr drahy a spousta karet lezi nekde v krabici. Proto sel uz davno z domu.

TZ bude spravna volba, jednoduche, docela za rozumny peniz.

4.11.2016 12:32:28

jednoduchá
Grizzled

4.11.2016 12:38:15

Kew
Pathfinder urcite ne. Chcem neco lehciho coz TZ splnuje a je i pro vic hracu.

4.11.2016 12:46:29

...
Tak gratuluji k výběru, doporučovat už nic nebudu, jen taková drobná:

ad Kew:

je zajímavé, jak lidé mohou mít naprosto obrácené názory na některé hry. Zatímco já si myslím, že Hanabi ve dvou je snad nejlepší ze všech počtů (pěkný logický hlavolam, sice je tam větší vliv náhody, ale ta nám v této kooperačce tolik nevadí) a The game je pro mě skoro až herní odpad (suché, pořád to samé do kola a skoro nulové rozhodování), tak ty to máš přesně obráceně :) Ale právě od toho je vyjádření svého názoru, když člověk napíše, proč se mu to líbí a proč ne, tak se o té hře lidé doví nejvíce. :)

4.11.2016 14:14:51

ještě přidám
Andor
X-COM
Záchranáři

A pak ještě Robinson Crusoe, ale to už není odpočinkové...

Za mne ale také vyhrává TZ a už se těším na UF.

4.11.2016 14:35:42

Temne Znameni
Docela jsem otalel s porizenim, ale uz je doma a mame odehrane zatim jen dve hry, ale vypada to dobre. Grafika je uzasna, akorat zetonky by mohly byt malinko vetsi.
Rychla priprava i uklid, odehrane cca za hodku. Kostky dovedou byt pekne otravne :-) .

Kdo hleda odpocinkovo koop tak mohu jen doporucit.

26.4.2017 07:41:48

morpheus
Vítej do klubu! :)

26.4.2017 18:51:25

Už síce neskoro,
ale ak by si hľadal ďalšiu ľahkú kooperatívku, tak nedávno vyšla Zakázaná púšť :).

27.4.2017 10:47:34

Acadrac
Dik, ale staci jedna :-) .

27.4.2017 11:18:51

Vybíráme z Bazaru

Witchstone
Witchstone
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas