Jaké hry už byste nechtěli znovu hrát?

Zkuste uvést alespoň tři hry, do kterých už byste se znovu nechtěli pustit. Můžete uvést i proč.

NEPIŠTE sem však příspěvky toho typu, že hra vybraná někým jiným je úplně super a že nechápete, proč ji ten dotyčný nemá rád atd. atd. atd. Díky za pochopení.

Moji "vyvolení" jsou následující hry:

Bylo nebylo
Go west
Osadníci z Katanu: hra pro 2 hráče
26.4.2017 21:29:14 | Upraveno autorem (porovnej)


Jeptišky na útěku
New York 1901

26.4.2017 21:39:06

tato trojice
Psí život - neskutečně dlouhá nuda...

Dobyvatelé vesmíru - nepřehledná překombinovaná kopie krásně jednoduchého a čistého San Juan

Activity - vlastně všechny "hry" tohoto typu

26.4.2017 21:45:41

Za mě
Talisman - dlouhá a pro mě nudná hra. Hodím kostkou a jdu vpravo nebo vlevo...

Room 25 - pexeso

Tash-Kalar - nebavilo

Mage Knight - při každém hraní jsem musel koukat do pravidel, pro mě zbytečně složité počítání u soubojů.

26.4.2017 22:04:38

Můj výběr
Activity - tuto hru odmítám hrát i pod silným vlivem alkoholu. Totálně se mi znechutila na jednom Silvestru. Na druhou stranu, takový Time's up, i když má princip podobný, je zajímavější.

Tzolkin - obecně mi vadí asi hry tohoto typu, kde je potřeba mít na paměti celou dobu nějaké velké schéma, kterého je potřeba se držet. Já jsem spíš intuitivní hráč v tom smyslu, že nějak tak tuším, čeho chci dosáhnout, ale okamžitě potřebuji zahrát nějaké akce protože něco. Proto mi třeba jde víc Nexus Ops nebo Terra Mystica. Navíc mi vadilo, že se v této hře víc nepracovalo s tím ozubeným kolem, čekal jsem, žeto bude víc než jen počítadlo kol. Nicméně, Tzolkin s rozšířením je už o něčem jiném, tam jsou ty dlouhodobé strategie přeci jen nabourané.

Bang - dříve hodně populární hra, ale poté, co jsem v ní uspořádal dva turnaje a nikdy to nefungovalo, jsem přišel na to, co se mi nelíbí. Je možné sestřelit hráče, aniž by se dostal na tah. Jen tak. Povedlo se mi, že jsem byl sestřelen i ten, co sestřelil. Jako šerif jsem svým prvním tahem odstřelil svého vice. Sestřelení hráči pak musí čekat do konce, který se při dobré hře ostatních hráčů může protáhnout docela daleko.

26.4.2017 22:16:18

.
Vse beru bez rozsireni:

- deskova Hra o truny - prvne nutno rict, ze nejsem fanousek knihy ani serialu, ale nejsem proti tomu ani nijak zaujaty. Tohle je ale neskutecne dlouhe a prebalancovane, u zadne jine hry jsem nezazil, ze by se vsech sest hracu po ctyrech hodinach dohodlo na ukonceni hry po dalsim (ctvrtem!) kole s tim, ze si radsi pujdou zahrat neco jineho. A to se jinak dlouhym hram nijak nebranim.

- 7 wonders duel - u maloktere hry mam pocit, ze je o vitezi rozhodnuto uz pred zapocetim hrani. Tohle je zrovna ten pripad aneb strom karet v prvnim kole.

- Koi-koi - hral jsem nekolikrat po sobe, a stejne jsem se porad ztracel ve vyznamu karet (aneb tahle karta je ryba, i kdyz tam ryba nikde neni).

27.4.2017 02:14:49 | Upraveno autorem (porovnej)

za me
Asi vylozene nemam hru kterou bych si uz nezahral nebo hral s odporem :-) , ale napisu hry, ktere byli pro me zklamani neb jsem ocekaval vic.

Talisman..... dlouhe ta hra nema absolutne spad
Settleri... neni to hra pro me. mozna kdybych si ji zahral vickrat nebo nevim kde se stala chyba.
Battlestar Galactica... serial jsem nevidel, vsichni na vrcholu blaha a ja vicemene porad tapal.

27.4.2017 06:41:51

never again
Osadníci z katanu.
Bráním se jí zuby nehty. Připadá mi strašně divný systém, kde přidělování surovin rozhoduje hod kostkou. Člověk se nemůže předem rozhodnout co bude dělat, když neví co mu příjde do ruky. Případně když už se štěstěna sejde a on má najednou moc karet, tak někdo jakoby úmyslně hodí 7 a karty jdou z ruky.

Axis&Allies.
Hráli jsme dvakrát druhou edici verze 1942. Poprvé jsme to vzdali po nějakých 7 hodinách. Při druhé hře jsme se opravdu hecli a hru dohráli. V průběhu udělali na grilu vaječinu, stihli se připít a vystřízlivět. Trvala 13 hodin. Princip hry je skvělý, ale Prostoje mezi tahy byly průměrně 50 minut. Hráli jsme v pěti hráčích.

27.4.2017 06:47:08 | Upraveno autorem (porovnej)

skyfire
New York 1901? Muzes se vic rozepsat proc? :-)

Diky VS

27.4.2017 06:48:00

Close Action
Vyplněnování daňového přiznání je od dost jednodušší a zábavnější.

27.4.2017 07:38:14

nikdy viac
Rise of Empires

je veľa lepších civilizačných hier, toto ma fest nebavilo a nepredpokladám, že tomu dám druhú šancu.

27.4.2017 09:34:17

To je snadny
Welcome to the dungeon - mozna jeste ve dvou ale jinak hruza, biflovacka s mega porci nahody
Caverna - obecne nemam rad hry co se hraji"jen" na body ale jeste to hrat 3 hodiny:(
Ghost stories ( xcom ) - nevidom zadnou zabavu ve hre ve ktere i kdyz udelate vsechno spravne ( optimalne ) tak vas stejne v 90% pojede protoze k tomu potrebujete jeste i stesti na kostky.

27.4.2017 10:34:50

moje trojka
Fresco - nudná nuda s priblblou témou o miešaní farbičiek pre potešenie biskupa

Euphrat a Tigris (a všeobecne veľa Kniziových hier) - abstraktnná hra, ktorá sa silou mocou tvári ako tematické súboje armád

Le Havre - deprimujúci downtime aj vo dvojici, nezábavné s milión možnosťami (všeobecne nemám rád eurá, kde je milión možností, čo robiť, mám to radšej oklieštenejšie)
---
Acivity a podobné voloviny sem ani nedávam.
---
@tondakolik:
Na 4. mieste by bol u mňa San Juan - nudná obdoba vyšperkovaných a kombinačne bohatých Dobyvateľov vesmíru

27.4.2017 10:41:27 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Cabo da Roca
Ka-Ching!
Zapadákov
Muníci
Infarkt

A teď trochu přitvrdíme ;-)

Jambo
Pandemic
Panovník
Terra Mystica
A Few Acres of Snow
London
Galaxy Trucker
Middle - earth Quest

27.4.2017 13:53:52

Nikdy neříkej nikdy
Nikdy neříkej nikdy, protože her na které se nenechám už nikdy překecat zas tolik nebude, ale co dám opravdu hodně vyjimečně:

Great Western Trail
Cokoli se zahradnickou/pracovní atmosférou (Agricola,Caverna, Feast for Odin)
Battlestar Galactica
COIN hry (pouze hodně vyjimečně)
Sid Meiers Civilization 2010
Through the Ages (není to špatná hra, ale rozhodně to není asi nic pro mě)

27.4.2017 14:06:49

...
Titan - stacila jedna 9-hodinova partie ve 2, kterou rozhodli kostky. tato hra nepatri do 21. stoleti

Posthuman - lituji, ze jsem se nechal zblbnout kampani na KS. nedodelany paskvil, ve kterem nedelate zadna rozhodnuti, protoze nemate na vyber v dany okamzik, co muzete delat. a jeste je to navic zbytecne dlouha hra s protahlymi souboji.

fun fact: posthuman jsem vymenil na zdejsim bazaru za titan (ho*no za ho*no). nastesti se mi ten povedlo prodat za dobry peniz.

27.4.2017 14:12:27

Junik
Omlouvám se za příspěvek mimo téma, ale tohle je opravdu vtipný. K dobrému prodeji gratuluji a děkuji za tenhle vstup :)

Je zajímavé, že jsou tu i tituly, do kterých bych to nikdy neřekl. Sám jsem u hry nikdy netrpěl tak, že by se to nedalo vydržet, ale někdy jsem byl rád, že už je konec.. :)

27.4.2017 15:47:54

ruy

aktivity
toz tak

27.4.2017 15:59:43

top3
World of Warcraft - board game : 6 hodin intenzivní nudy maskované za hru. Po první hře jsem si myslel, že jsem se do toho prostě jenom nedostal. Po dalších x hodinách jsem pochopil, že chyba nebyla na mé straně

Milostný dopis - to že je něco krátké, ještě neznamená, že je to snesitelné

Bang - prostě Bang

27.4.2017 16:54:48

AmS

zajímavé
Zajímavé téma i zajímavé odpovědi, je tu dost her u kterých bych to ani nečekal, dokonce některé patří k mým oblíbeným. :) Tak pár za mě:

Záchranáři
Dominion
XCOM
Scratch Wars
Shuffle Heroes
Cacao

27.4.2017 18:04:59

...
Tokaido
Tokaido
7 wonders duel

27.4.2017 18:08:25

Brrr
Když jsem byl malý, hráli jsme Scrabble a vždy se do krve pohádali. Dodnes mi vrtalo hlavou, proč se rodiče rozvedli, ale možná jsem na něco kápnul.

Dál bych nechtěl hrát Eklundovo Origins: How we became humans - ve hře jsem se dostal do situace, kdy jsem nemohl nic dělat, protože ostatní hráči, co hráli přede mnou, mi vždy sebrali jediné platidlo, za které se dalo něco ve hře udělat (stařešinové nebo tak něco). To bylo poprvé, co jsem od hry odešel, protože jsem mohl jen passovat. Přitom mě to do té doby bavilo.

18XX hry - vlastně stejná situace jako u minulé hry. Někdo mě totálně zaříznul prostě jen proto, že mohl a nic z toho neměl. Jen to pro něj byla hrozná bžunda. Do konce hry jsem jen koukal na ostatní. Aspoň, že onen zrádce taky už moc neudělal.

27.4.2017 18:29:38

..
Aktivity. I pozorování posunu tektonických desek je zábavnější než Aktivity

27.4.2017 21:30:04

...
Psí život
Proroctví
sice to sem moc nepatří, ale z člobrda mi naskakuje husí kůže

27.4.2017 22:05:26

...
"Talisman"
a jeho starsiho brachu "Clovece nezlob se" (to ma aspon tu vyhodu, ze je o 2 hodiny kratsi)

27.4.2017 22:06:56

TOP3
1 - Isla Dorada - v té hře se nedá ovlivnit vůbec nic. Mohou nastat situace, kdy se dostane na tah a nemáte nic smysluplného co udělat.

2 - Hra o trůny - tu hru zabíjí kingmaking tak moc, že to nepřehluší ani ta atmosféra, kterou se hra snaží budouvat. Aby o vítězi po 4 hodinách rozhodoval hráč, který už nemá šanci se k vítězství dostat, je fakt deskoherní peklo.

3 - Dominant species - systém volení akcí na všechny fáze na začátku kola to totálně posílá dolů. Proč mám plánovat, když postupem jednotlivých fází se situace na stole mění tak, že když dojdu na řadu, můžu si zvolenou akci strčit do špic.

28.4.2017 06:54:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Továrník
Továrník
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 13 hodin

Offcanvas