Hry, které "vyšouply" jiné

Nedávno jsem narazila na jedno video na youtube, kde se diskutovalo o hrách, které hráčům svým způsobem nahradily jiné hry. Tj. že jste hráli nějakou hru, hráli jste ji třeba často, líbila se vám, ale pak přišla jiná, v něčem podobná (i když ta podobnost může být subjektivní, třeba byť jen pocitová), ale která způsobila to, že když na to přijde, tak místo té původní raději vytáhnete tu novou, a k té staré už se nějak nemáte potřebu vracet.

Tak by mě zajímalo, jestli se vám taky stalo něco podobného a u kterých her.
11.3.2018 19:35:42

Já toho mám asi dost
Zkusím vzít pár tak z hlavy:
Port Royal - Karty Mrtvého Muže
Celestia - Diamant
TI3 - Forbidden Stars
Studená Válka - 13 days
Arkham Horror - Eldritch Horror
většina euroher - Mars Terraformace


--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

11.3.2018 21:33:42

...
Co mě tak z plezíru napadá že Dobyvatelé Vesmíru zavraždili starší San Juan (což je de facto stejná hra) a i kupodivu novější Settlery : Zrod Imperia (tam je cítit silná inspirace)

Dále mě nenapadá důvod proč někdy v budoucnu hrát Agricolu když je tu Caverna.

12.3.2018 14:17:13

Game of Thrones
Milovali jsem A Game of Thrones (tu velkou deskovku pro 5, případně 6 hráčů). Pak se objevil Fief a od té doby po AGoT ani pes neštěkne. Jasně. Jsou to jiné hry. Ale pro stejný typ lidí. A Fief to převálcoval. :)

13.3.2018 00:24:43

...
Agricola -> Caverna, Dračí doupě -> Dungeons & Dragons.

13.3.2018 06:08:24

Fief a AGoT
musím podepsat.
--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

13.3.2018 06:44:10

...
marektomas98:
13 days říkáš? to musím zkusit, vypadá to slušně

Za mě osobně patchwork -> azul

13.3.2018 08:10:09

mindlesSheep
Fakt doporučuji.
Je to sice odlehčeně, ale mám pocit jako bych hrál Studenou válku. Jen to trvá 30-40 minut. Za mne největší překvapení loňského roku.

--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

13.3.2018 08:18:51

...
Arkham Horror ---> Eldritch Horror

13.3.2018 08:38:54

Fief
Co je Fief?

13.3.2018 15:23:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Změny
Dreadball -> Blood Bowl
Cokoliv z Mythosu (Arkham, Eldritch, Elder sign) -> Arkham Horror LCG

U Blood Bowlu se dá říct, že jsem se prostě dostal do stádia, kdy šlo víc o kvalitu hry než rychlost odehrání. U AH LCG jde o to, že ta hra je podle mého nejlepší věc na motivy Lovecrafta (řekněme v rámci FFG produkce, úžasnou Study in Emerald teď ponechám stranou, to je úplně jiný styl). Ač tedy i finančně náročnější

13.3.2018 19:25:35

Zajimave
Je to zajimave cist, jake hry komu co nahradily - nektere pary jsou celkem rozsirene, neslysim je rozhodne poprve( Agricola - Caverna, Arkham -Eldritch), jine me zas dodaly inspiraci - dnes jsme konecne rozbalili od Vanoc leziciho Diamanta :D Celestii jsem zkousela, a docela jsem o ni uvazovala, pac se mi zamlouvala, ale na zaklade zdejsiho zjisteni jsem si rekla, ze vyzkousim jiz stejne doma pritomny Diamant, a musim rict, ze moc hezka mala hra, diky za doporuceni :)

14.3.2018 00:39:59

.
Blood Rage -> Scythe (kdyz je chut na rychly area control s figurkami) a Rising Sun (kdyz je chut na delsi area control s figurkami).

14.3.2018 01:56:55

Ad Diamant
Tak zrovna ten Diamant (nova verze od Iello/Albi) je případ hry u které jsem byl prvotne nadšen vizualem a komponenty, nicméně po par hrách jsem zjistil ze je to preprodukovana hříčka, luckfest nezabavny v malém počtu hráčů a šlo to z domu.

14.3.2018 06:23:30

Diamant vs. Celestia
Za mne je Celestie na v podstatě stejném principu jako Diamant, akorát se může táhnout i hodinu.
Což je na "push your luck" hru příliš.
Diamant dělá v podstatě to samé, ale lehce jinak.
Pravda nemít tu hru se slevou, tak za těch cca 600 co se prodává je dost drahá. Ale vypadá báječně a zahrané je to za 20 minut i ve většim počtu.

--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

14.3.2018 07:09:01

Diamant vs Celestia
U nás to bylo právě naopak Diamant jsem kdysi prodal, protože, dává minimálně možnosti rozhodnutí - ANO/NE, které nelze nijak ovlivnit.
Celestii jsem pořídil nedávno a tam je aspoň možnost kapitánovy "přitopit", "pomoci" a nebo aspoň zdrhnout z řítící se vzducholodi. Dále je zde možnost někoho "vyšoupnoust" ze vzducholodi proti jeho vůli a nebo zachránit kapitána dalekohledem.
Kdo by pak chtěl mít hru trošičku víc hráčkou , pořídí si rozšíření, které do hry přináší zvláštní schopnosti postav hráčů.
Diamant mě ze začátku nadchnul, design a jednoduchost, ale zjistil sem, že je pro nás příliš plochý. Spíš bych ho viděl na hraní s dětmi...

14.3.2018 09:09:52

Diamant
Tak my ho zatim hrali 2x, a chapu, ze to neni hra, kterou by clovek hral dve hodky v kuse kazdy vecer, ale prijde mi na skupinku 4+ lidi jako super push your luck oddychovka. Celestie se mi libi stejne, ale napeti a emoce si myslim, ze budou u Diamantu rozhodne ostrejsi. My jsme to hrali na doporuceni nekde z youtube bez karet rozhodovani, jen metodou “pousteni panacku” z ruky, a v ten rozhodujici moment, kdy se clovek konecne rozhodl jit ven, a spadly najednou tri panaci, tak to pak bylo nadavek a mlaceni do stolu... :D U Celestie vzhledem k postupnemu rozhodovani se to rozsekava dyl, variabilita je vetsi, ale zase emoce jsou klidnejsi.

14.3.2018 10:08:49

Ta varinata je škvělá
díky za tip.
--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

14.3.2018 12:52:29

aby ostatni vedeli, co zrejme iniciovalo tento post, pridavam link
https://www.youtube.com/watch?v=rhfD3Rp5lNg&t=585s

kde si to rozdavaji tri tezkotonazni gykove (dva plesouni s Tomem, ktery na rozdil od jinych dilu ma na hlave jen vlasy :)
Kdo nevladne cizim jazykem ma to tam obcas i v grafice, ale pravda ze treba 47:26 je pekna minela.

Kazdopadne i to muze poslouzit tem, kdoz si chteji poridit aktualne neco, co uz je podle nekoho jineho prekonane...

18.9.2019 20:54:48

Vybíráme z Bazaru

League of Infamy
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas