Hra s tématem "cestování v čase"

Ahoj,
snažím se objevit nějakou hru, kde by hlavním tématem bylo "cestování v čase"....(úplně ideálně jazykově nezávislou a navíc kooperativní...)

Existuje něco takového?

Díky za radu

2.2.2018 11:21:38

T.I.M.E. Stories
Přesně tvůj popis sedí na T.I.M.E Stories. Kooperativka, cestování v čase. Je v češtině.

2.2.2018 11:29:24

Chrononauts
Nikdy jsem jí sice nehrál, ale dost jsem po ní pokukoval.

2.2.2018 11:54:49

Anachrony
Heavy euro ale cestovani. Čase tak neni Jen na efekt ale he to podstatná mechanika hry

2.2.2018 12:07:37

to D.A.M
U Time stories mne trochu odrazuje znovuhratelnost, respektive finanční náročnost v případě dokupování dalších příběhů....

2.2.2018 12:23:50

abych rozšířil
Nejedná se o kooperativní hry a ani zcela jazykově nezávislé, ale zase třeba aspoň obohatí vlákno, kdyby někdo hledal čistě tematickou inspiraci:

Legacy: Gears of Time - moc pěkná, sbírání bodů investováním do technologií, které musí navazovat v čase; minimum textu na akčních kartách (Fantasyobchod ji navíc teď má v luxusní akci včetně rozšíření)

Chrononauts - karetka, kde se cestováním v čase snaží hráči otáčením karet na lícovou/rubovou stranu nastavit právě svoji kombinaci "povedených" a "nepovedených" událostí, které má uvedené na kartě "mise" (události mohou mít hráči v konfliktu a některé události jsou podmíněné stavem jiných, jim předcházejících).

Khronos - vím jen, že existuje, bohužel jsem zatím neměl šanci hrát

2.2.2018 12:30:05 | Upraveno autorem (porovnej)

to Kew
Jsem vděčný za jakýkoliv tip, i když to nepasuje do výše zmíněných kritérií. Důležité je to téma....

Díky

2.2.2018 12:32:08

Jilut
Znovuhratelnost T.I.M.E je bídná, ale finanční náročnost na další díly je dle mého názoru minimální. Osobně jsem koupil rozšíření Marcy za 600,- a po odehrání zde na bazaru prodal za 560,-. Nechal jsem v tom tedy 40,- a hrali to 4 lidi 5 hodin.

2.2.2018 12:35:44

Tragedy Looper
Je to dedukční kooperačka proti game masterovi, kde se během několika časových smyček pokoušíte zabránit něčemu, co se má stát. Jen jazykově nezávislé to teda není.

2.2.2018 15:20:25

Khronos
...jak zmínil již Kew.
Probíhání ve třech časových rovinách, akce způsobená v jednom věku má vliv na věky další.

2.2.2018 21:09:27

Khronos

Klasika, jednoduchá pravidla a mohu jen doporučit.
Stará dobrá škola her, nic navíc. Jednoduché na pravidla a obtížnost hry roste podle schopnosti hráčů. tak jak to má být. Zahrajete klidně jako carcassonne ale se schopným hráčem.... a sakra. level je výše. Oceňuji absenci tisíce karet.
klasika:)

3.2.2018 18:16:11

Anachrony
Cestování v čase jako mechanika "úvěru", který budoucí já musí splatit - čili přenášení surovin sem a tam. Jinak slušný asymetrický post-apo worker placement.

3.2.2018 18:58:42

Ad znovuhratelnost TIME Stories
Neměli jsme dokončený jeden scénář a tři čtvrtě roku se k tomu nedostali - jako bychom hráli poprvé... Vsadím se, že když si budeme chtít znovu zahrát základní Blázinec třeba za rok s dorůstající dcerkou, nebudeme mít ponětí, kam jít a kde přesně byla ta důležitá věc...
Proč se koukat na [dosaďte si], když už jsem to viděl? Prostě proto, že je to dobrý!

3.2.2018 19:33:44

A co třeba chystaná deskovka,
která snad brzy vyjde v lokalizaci od Blackfire: Ďábelský profesor & Citadela času ??? (v originále Professor Evil and The Citadel of Time)
Ta by nesplňovala tento požadavek?

3.2.2018 19:45:19

Ad znovuhratelnost TIME Stories
Řešení blázince si pamatuji i po třech letech, stejně tak Marcy case.

Bude to dosti individuální.
--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

3.2.2018 20:10:10

marektomas98
Tak jsi Sheldon (původně jsem chtěl napsat "magor") :-). Jaká byla SPZ posledního autobusu, co jsi jím jel? ;-)

3.2.2018 20:56:36

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine rozsireni V oblezeni
This War of Mine rozsireni V oblezeni
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas