hra pro jednoho playera

Muze mi neldo doporucit hru , ktera je dobre hratelna v 1 hraci? Dnes jich jde spousta hrat ,,i v jednom,, ale jak uz nekdo psal, toje spise na nauceni pravidel. Chcel bych neco, co me bude v jednom bavit a dobre slapat. Diky za nazory
30.8.2017 20:08:28

Pán prstenů lcg
v jednom pecka za mě...

30.8.2017 20:21:53

Arkham Horror LCG
Za mě jedna s těch nejlepších solo her co poslední dobou vyšla.

30.8.2017 20:38:52

fifipirko
asi si už videl, ale ak náhodou nie, pozri si vlákno o sólo wargame hrách: http://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/obecne-o-hrani-spolecenskych-her-3/solo-wargamming-14803/

30.8.2017 20:56:39

solo hry, ktere hraju ja
scythe
super dungeon explore: forgotten king
leaving earth
troyes
castles of burgundy (ofiko neni solo, ale nejaky borec vymyslel velmi povedenou solo variantu)
imperial settlers
legendary encounters: alien
robinson crusoe

30.8.2017 21:19:57

solo hry
ahoj,

no najlepšie na solo su čisto karetne hry asi. Za mna jednoznačne arkham horror LCG alebo potom hocijaký Legendary Encounter podľa toho čo ťa baví či Alien, Predator alebo Firefly. Taktiež je super solo hra Mars Teraformace ak by si chcel predsa len nejaku deskovku

30.8.2017 22:46:45

...
Onirim
Male velke galaxie

31.8.2017 08:15:17

ruy

burgundy
..kartove

31.8.2017 09:41:29

sólo hra
zdravím Ťa, mne sa páči sólo verzia hry Carcassonne, ak ju náhodou vlastníš a takisto pár sóloviek, ktoré sa dajú vytlačiť a vyrobiť doma pre vlastné použitie, sú voľne dostupné na internete a strávil som pri nich hodiny zábavy:

https://boardgamegeek.com/boardgame/171721/micro-rome - kartičková hra, kde "staviaš" Rím, zaujímavý systém uklaania a prekrývania kariet v rámci spájania jednotlivých plôch pre vyššie skóre. trošku detská grafika, ale človek si zvykne, hra si vyžaduje premýšľanie a nie je ľahké dopracovať sa k víťazstvu

https://boardgamegeek.com/boardgame/148729/maquis
toto je vojnová hra - z nacistami okupovaného Francúzska, konkrétne dedinky Maquis, predstavuješ hnutie Odboja, ktoré sa snaží splniť niekoľko misií s dostupnými materiálmi a ľuďmi, je to hra vyslovene pre jedného hráča, originál je v anglickom jazyku, mám urobený preklad do slovenčiny, chystám sa ho tu zdieľať, nerobí mi problém poslať na e-mail

https://boardgamegeek.com/boardgame/217752/mower-mania
hra pre jedného, kde sa snažíš s kosačkou po dedovi vynálezcovi pokosiť pár trávnikov v susedstve, aby si si privyrobil, samozrejme, že to má pár zádrheľov, je to vcelku vtipná hra s peknou grafikou a nezunuje sa tak ľahko, kartičky sú jazykovo nezávislé

https://boardgamegeek.com/boardgame/217719/elemintary
hra pre jedného hráča, kde predstavuješ detektíva, Sherberta Holmesa a máš tri prípady na rozlúsknutie, ktoré Ťa buď vynesú na piedestál slávy alebo Ťa pochovajú na cintoríne neúspešných detektívov, ide o kartičkovú hru na princípe pamäťovej hry pexeso, má to však pár značných vylepšení, mám preložené kartičky do slovenčiny, ak by bol záujem

31.8.2017 11:19:22

solo
Mage Knight
Pan Prstenu LCQ
Warhammer Quest ACG
Settleři (lze zahrát kampaň)
Robinson Crusoe
Legendary Encounter (různé varianty)
Above and Below
Galaxy Defenders
Sword & Sorcery
Pathfinder Adventure Card Game

31.8.2017 12:44:14 | Upraveno autorem (porovnej)

diky
Diky za nazory, co neznam, jdu projet :-)

31.8.2017 17:40:47

solo
Gloomhaven je pre mna top, ale nvm aka je dostupnost na cr/sr. Kazdy jeden cent tej hry stoji za to.

Solo wargames zaner. Ktore su naozaj len pre 1 hraca.


LOTR LCG : Neviem ci len ja som taky mantavy, ale mne sa v zakladnej hre, nepodarilo prejst cez prvu ulohu, co ma mierne odradilo (skusal som to s kazdou "frakciou" 1-2 krat).

inac :
Onirim
Space Hulk : Death Angel
Mage Knight

31.8.2017 18:03:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Z jiného soudku
dobře hratelná hra v jednom a přesto deskovka: LE HAVRE.
I v jednom je to fakt dobrý a není to jen o tom, že si to vyzkouším pro naučení pravidel.

31.8.2017 19:40:15

...
Za mňa:
Scythe
Descent s appkou - trochu viac času...
Zombicide (rozložím večer, hrám ráno kým sa mi zobudí bábo s manželkou :D) - kupodivu je to zábava aj sólo :)

31.8.2017 19:47:10

...
Z toho, co znám nebo mám, tak Mars: Terraformace, Mage Knight, Space Empires 4X, Le Havre, Neanderthal, A Distant Plain, Robinson Crusoe, LotR LCG, Malé velké galaxie a čistě solovka Dawn of the Zeds. To všechno si rád zahraju sám

31.8.2017 20:27:19 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Já nedávno zabil hodně času u FUSE :P

31.8.2017 21:31:24

Sólo adventure hra
Aby som nezakladal nové vlákno, tak píšem tu.

Hľadám sólo hru, kartovu, kde ako postava/hrdina bojujete proti príšeram. Pre predstavu občas hrám na android hru Card Crawl, ktorá má vlastné aj priviedla na myšlienku tu napísať. Čiže hľadám niečo s podobným feelingom v podobe kartovej spoločenskej hry. Možno niečo s levelovaním postavy, vylepšovaním ju so zbraňami, brnení a pod. Táto android hra sa hrá na celkové score takže ma prvky push your luck, kedy si treba rozmyslieť ci potion predať za body a riskovať smrť alebo sa vyliečiť. Samozrejme to je len krátka oddychovka, hľadám niečo trošku komplexnejšie.

Aby som nejak zhrnul požiadavky:
- sólo kartová hra
- čas do 1hod, poprípade aby sa dala hrať ako kampaň, teda nejako rozumne zabaliť a rozložiť na pokračovanie
- fantasy prostredie (nie je uplne nutné), teda hrdina s nabušeným mečom, brnením na zabíjačke potvor z hnusných jaskýň
- odomykanie možných vylepšení (jedine čo mi tu napadá je dokupovanie rozšírení, alebo hranie kampane kde za nejaké získané body môžete nakupovať nové karty, ak je iná možnosť ako splniť požiadavku, super)

Zaujal ma dosť Friday (rýchla, kartová hra, push your luck, ale chýba tomu ta téma a levelovanie/vylepšovanie)

Ak je všetkým zjavne o akú hru ide a akú asi hľadám tak Sorry ale ako veľmi rad hrám tak veľmi do všetkých možných hier nevidím :P

Z hier co sa dajú hrať sólo vlastním Legendary Marvel, arkham horor lcg, robinsona

1.9.2017 18:32:20

to majkoSVK
Jednoznačně Warhammer Ques: dobrodružná karetní hra

1.9.2017 18:51:09

Okrem WHQ,
skús pozrieť ešte Elder Sign :). Tiež sú tam hlavne karty, ale aj kocky. Ale WHQ vyhovuje Tvojim požiadavkám na 1052% :). Len si pozri potom chyby, ktoré treba v CZ verzii opraviť, lebo sú kritické prípadne choď rovno do EN verzia a prípadne aj s rozšíreniami dvoch postáv, nakoľko FFG už nemá k tomu práva a dotlač nebude.

2.9.2017 18:36:23

WHQ
Dakujem ;) Tak ja to teda vyskusam, za 19£ sa to asi ani neda odmietnut :P

2.9.2017 21:04:44

adventure
A ak by sme sa bavili o niecom vacsom? Cize nieco co nemusi byt odohrate do hodiny, nieco viac epickejsie. Co by ste poradili? Najlepsie nejaku coop, ktora sa da hrat dobre aj solo.

Zatial co som skusal nieco najst tak som prisiel len na Pathfinder...

2.9.2017 23:06:37

Odporucam
Arkham Horror LCG. Sice jeden scenar nemusi byt az taky dlhy, ale ked sa rozhodnes hrat kampan na jednu supu, tak mas o zabavu postarane.

3.9.2017 09:56:27

AH:LCG
Taky se přidávám k doporučení. Hrál jsem i Patfinder ACG, nebylo to co by člověk čekal, v pozdějších scénářích mi to přišlo jak kdyby člověk sbírar kostky :D

3.9.2017 10:54:53

AH
Ako som pisal nizsie, AH LCG mam :)

3.9.2017 14:04:12

Neanderthal
Za mě určitě Neandrtalci. Do 45 minut odehrany, vylepšování kmenu, určitá míra náhody. A další velký plus je, Ze je to rychle připravený i zabalený a zabere to relativně málo prostoru :)

5.9.2017 12:03:12

TOUR GUIDE
Zdravím sólo hráčov,

ak trošku sledujete BGG (Board game geek) a rôzne súťaže, ktoré sa tam riešia, tak momentálne prebieha súťaž v hre, ktorá sa vojde do malej plechovej škatuľky - odtiaľ názov Mint tin design contest 2017...

v nej je - aspoň pre mňa - výnimočná hra od Marka Tucka, ktorý vyhral viacero podobných v minulosti - Tour guide (či-li Turistický sprievodca)

hra má na bgg vlastnú stránku - kde je po prihlásení možné stiahnuť si komponenty (2 stránky), ktoré je možné vytlačiť a rozstrihať a jednu stránku pravidiel - ktoré inak na začiatku dajú zabrať...

hru som s dovolením autora preložil - pravidlá i komponenty, sú na BGG voľne dostupné...
pre záujemcov, ktorí nie sú anglicky zbehlí či registrovaní, viem poslať pdf do e-mailu...
prípadne poradiť pri hre...fakt stojí za to, strávil som pri nej veľmi fajn čas...

len pre vysvetlenie, hra funguje systémom prikladania dielikov (častí mesta), pričom sa Sprievodca - Ty - snaží vytvoriť mesto tak, aby spĺňal isté zadanie podľa karty Programu prehliadky, vytváraním lokalít (reštaurácií, parkov, múzeí a námestí), vytváraním vhodných foto príležitostí a získaním si skupiny, ktorú sprevádza, pre bonusové hodnotenie...

pekný večer

5.12.2017 15:55:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard - Deadly Frontier
ISS Vanguard - Deadly Frontier
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas