Hra podobná Citadele

Zdravím, baví nás Citadela, ale bohužel častěji hrajeme ve dvou a ta nutnost hrát za 2 hráče herní zážitek trošku kazí. Je nějaká hra, která by byla Citadele podobná, ale nebyl by tam tento nešvar při hře dvou hráčů?
16.1.2017 15:49:31

A...
... co konkretne vas na Citadele bavi najviac? Skryta identita, budovanie mesta, ze si mozete navzajom skodit, tema? Ak skryta identita, tak to asi pre dvoch nenajdete vela hier, ak vobec nejake.

16.1.2017 16:00:29

no, prijde na to...
pokud ti jde o skrytou identitu, tak jako "ultra light" vec stoji za vyzkouseni Milostny dopis aka (Love Letter) a jeho vselijake odvozeniny.

16.1.2017 16:52:51

.
MerggieMan: no, abych pravdu řekla, baví nás na ní všechno - jak skrytá identita, tak atmosféra, téma, vzájemné škození je taky dost velkou prioritou. Máme doma ještě Dominion Intriky, ty nás neuvěřitelně chytly, ale chce to i něco trochu jiného - teoreticky by to mohlo být něco stavitelského, škodícího, ale bez ukryté identity, to by taky bylo supr. Případně naopak něco jenom na tu ukrytou identitu pro dva.

lacky: na ten Milostný dopis kouknu, díky!

16.1.2017 17:02:41

to Sibie
Jak za dva hráče ??? Nerozumím, co tím myslíš. Hraje se za dvě postavy a právě ve dvou hráčích (každý za dvě postavy) je Citadela nejstrategičtější. Vždy jedna postava připraví zlaťáky pro druhou postavu a soupeř to musí odhadnout, které má protihráč postavy. ve více hráčích od 4 je pak Citadela víc blafovací. Já mám citadelu právě nejraději ve dvou.

16.1.2017 17:29:48

to kren
Ano, o to mi šlo, že se hraje za 2 postavy. Člověk si připadá, jako kdyby seděl na dvou židlích trochu. Nevím, nevyhovuje nám to :) ve víc lidech je to supr hra, ale ve 2 nám tam nutnost hrát za 2 vadí.

16.1.2017 18:27:59

...
Není to podobné citadele, ale je tam blaf a dedukce, skrytá identita také, i když trochu jinak a je to přesně pro dva a je to prostě super... takovej skoro hlavolam:
Mr. Jack Pocket
Ve dvou kde se staví, je to rychlé a je tam také odhad soupeře:
Ve víru věků
A nejvíc podobné Citadele a dobré i ve dvou:
Libertalia
máš skryté role, je to funkční i ve dvou, sice ve více lepší, ale v těch dvou imho lepší než citadela ve dvou. Stavění tam není, ale hodně to staví na odhadu a blafu, možná víc než citadela.

16.1.2017 18:51:31 | Upraveno autorem (porovnej)

to Sibie
Sedět na dvou židlích ??? To nechápu jak vám to může vadit. I příběhově to sedí, přece nesedíš na dvou židlích, ale máš "skupinu" dvou osob, která spolupracuje, buduje citadelu a společně se brání soupeři. Vždy ta první postava může připravit vhodné podmínky k zahrání druhé postavy (karetně nebo finančně) a je vždycky napětí v tom, jestli soupeř neodrovná právě tu druhou postavu. Podle mého názoru je citadela ve dvou úplně nejlepší.

16.1.2017 21:38:56

to kren
Tak ti to vyhovuje, supr. O tom ale diskuze není...

16.1.2017 23:42:01

to matewr84
Supr, díky moc! Zvlášť ten Mr. Jack Pocket vypadá skvěle a podařilo se mi ho najít teď za 150 v jednom obchodě, takže už mám objednáno :) pak ještě kouknu pořádněji na ty ostatní, taky vypadají dobře.

A nemáte ještě někdo zkušenost s Malaccou? Našla jsem v diskuzi pod Citadelou, že jí tam taky doporučují pro dva jako alternativu, stojí to za to nebo ta Libertalia a Milostný dopis budou lepší lepší?

16.1.2017 23:46:07

Vybíráme z Bazaru

Stezky slávy
Stezky slávy
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas