Hledáme hru a potřebujeme poradit

Zdravím, protože víc hlav víc ví a zkušenost naší skupiny s deskovkami je stále spíše omezená, ptám se tady, na místě plném odborníků. :D

Co hledáme?

1. Něco na způsob Běsnění Drákuly?
- přitahují nás kooperativní hry, ale mnohé z nich se vlivem "hry proti algoritmu" stávají spíše řešením logické hádanky, než hrou pro víc lidí plnou interakcí
- za hry typu "zrádce" je v naší sbírce Zima mrtvých
- hledáme něco ve stylu ne tým vs. hra, ale tým vs. hráč
- zaujalo nás Běsnění Drákuly - můžete nám doporučit něco podobného, abychom měli s čím porovnávat?
- ameritrashovější hra nevadí, postavy s různými schopnostmi výhodou

2. Něco středně dlouhého, kde hráči hrají za státy/velmoci?
- pro svou druhou herní skupinu potřebuji něco, kde se můžeme vžít do rolí soupeřících a splupracujících státníků
- herní plán by měl obsahovat mapu Evropy nebo světa
- opět nevadí ameritrashovější podání, cílem je, aby si hráč dotvářeli příběh a měli zážitky typu "ten podělanej Francouz se celou dobu tvářil, že se o mě nezajímá a zaútočil, když jsem to nejméně čekal", "tak jsem ten Egypt získal, ale musel jsem Rusům slíbit Japonsko"
- nemusí se jednat o komplexní strategii, jednodušší je spíš lepší (kvůli času) - abych vám to přiblížil: i při partii Smallworldu se bavíme dohadováním o nárazníkovém státu Amazonek a rezervaci pro posledního žijícího rybího muže
- neodpovídá všem mým požadavkům, ale koukal jsem na Ideology: The War of Ideas

Děkuji za veškeré tipy a přeju, ať je váš rok 2017 plný zábavných společenských her.
1.1.2017 13:59:18

1. Dorn (stále slibují verzi 2.0); Descent...
2. Nevím jestli je v tomhle něco míň komplexního, to snad jen Risk, a to nechceš :).

1.1.2017 14:16:34

2 Durin
1. Dorn ani Descent neznám podrobně, ale přijde mi, že to už je lepší si zahrát pořádné pen and paper rpg.

2. No, Risk ne. Asi je pravda, že nic jednoduššího není. Nejde mi úplně o jednoduchost, ale o ten čas. Kdyby to místo šesti hodin byly dvě...

1.1.2017 15:34:40

Hráči za státy
Co třeba Imperial nebo Imperial 2030? Zkušenosti mám jen s tou 2030. Hráči nehrají za státy, ale mohou si je koupit. Hrají popořadě jednotlivé státy, takže se klidně může stát, že jeden hráč hraje třikrát za sebou, protože zrovna ovládá dané státy. Pak taky bývají situace ve stylu, mám zaútočit na ten a ten stát nebo si jej radši koupit? To se mi dost líbilo.

1.1.2017 15:56:13

Ninja: Legend Of The Scorpion Clan, Specter Ops, Star Wars: Imperial Assault
Virgin Queen, Churchill - čas je relativní a často lze hrát scénáře

1.1.2017 16:15:39 | Upraveno autorem (porovnej)

státy
Tomorrow

1.1.2017 16:42:30

Ad Dorn, Descent...
No, to máš samozřejmě pravdu. Jestli myslíš něco jako D&D. Na to ale musíš mít dobrou skupinu, zdatného vypravěče, dost času atd. atd. No, když to nemáš, tak od toho jsou tu deskovky :). A Dorn či Descent mi přijdou jako dobrá alternativa.

Jako Pen & Paper si samozřejmě můžeš zahrát i hon na Drákulu ;).

1.1.2017 17:24:16

Descent
skoro jistě myšleno s aplikací, kde hrají hráči proti AI. Zkus mrknout na nějaké gameplaye/videorecenze s aplikací. Třeba se ti to zalíbí, třeba ne, ale uděláš si lepší obrázek.
Jinak dungeon crawl a PnP jsou často hodně odlišné hry, i když jsou vlastně o tom samém.

1.1.2017 17:27:15

ad. 1
napada me Battlestar Galactica + rozsireni (nutnost) a treba, aby ve hre byli take cylonsti vudci a hrat aspon ve 4, pak to ma smrnc ;)

3.1.2017 21:35:22

K bodu 2
Imperial 2030 - do tří hodin se sehraje. Hráči nehrají přímo za největší velmoci, ale hráč který vlastní nejvíce akcií velmoci určuje co bude velmoc dělat.

3.1.2017 23:08:30

Hry
U bodu 1 se taky přikláním k Descentu, Dorn mám teprve v hledáčku, ale taky se těším až si ho zahraju. Určitě taky splňuje požadavky.

U bodu 2 bych vyzkoušel Hru o trůny, jen to není mapa Země, ale Západozemí :D

4.1.2017 06:49:32 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
bod 1
Já bych taky navrhoval Battlestar Galacticu, byť se jedná spíš o hru se zrádcem (zrádci) než o "jeden proti všem". Pro lepší prožitek ze hry ovšem doporučuji zhlédnout seriál.
Pokud máte slabost pro "béčkové" (možná až "céčkové") horory, tak se koukněte i na Last Night on Earth a další produkci Flying Frog Games.
Za zvážení by možná stál i Rune Age - to je jednodušší hra, deckbuilding. Má více scénářů, z nichž jeden je právě "jeden proti všem".
(Žádná z těchto her není v češtině a obsahují dost textu, překlady ke všem tu jsou k dispozici.)

bod 2
pokud se tu navrhuje AGoT, tak musím kontrovat Fiefem. Sice nejde o státy (to ani v AGoT), nýbrž o šlechtické rody, a mapa je jen fiktivní kus Francie, ale zážitek ze středověké politiky je intenzivní. Délka srovnatelná s AGoT.

4.1.2017 08:35:39 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
1. Tu je asi numero uno Descent.

2. Mare nostrum empires - pomerne rýchlo odohrateľné. I keď motyka môže vystreliť aj do 3 hodín, ale údajne je to nepravdepodobné a do 90 min je hotovo.

4.1.2017 08:57:17

hry
1. Level 7 omega protocol, Conan
2. Spy - vyborná špionovka za svetové velmoci ale jen pro 4, mare nostrum +1 hlas.

4.1.2017 09:41:37 | Upraveno autorem (porovnej)

k
jedničce asi Descent

dvojka pak z klasik třeba Diplomacie (taková "pra" Hra o Trůny), nebo pak třeba zabrousit ke komplexnějším věcem typu Rex: Final Days of an Empire (nebo jeho předchůdce - Duna).

4.1.2017 10:35:55

Vybíráme z Bazaru

Majstrovstvá sveta v hokeji + Svet Futbalu
Majstrovstvá sveta v hokeji + Svet Futbalu
Akt. cena: 10 €
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas