Herny v Praze

Zdravím, chci se vás v této diskusi zeptat, kam chodíte hrát v Praze deskové hry?

Myslím tím především herny, hospody, čajovny či jiná veřejná místa. Někdy je totiž problém sehnat místo na hraní. Herny mají otevřeno jen některé dny nebo zavírají v určitou dobu. V hospodách zase neni dostatek klidu a navíc komu by se chtělo rozbalit hru třeba za 2000,- a nechat si jí polít pivem.

Doufám že tímto tématem neporušíme pravidla zdejších diskusí a nebude to někdo brát jako reklamu. Mě totiž tahle informace přijde docela zajímavá a rád bych slyšel zkušenosti a názory ostatních, protože se to může hodit.
28.5.2010 09:25:30

hospody
Pravidelně v hospodě rozbalujeme hry za 2000 a manipulujeme kolem nich pivem a jídlem. Herny smrdí potem, jelikož jejich návštěvníci žijí povětšinou jen Magicem a na hygienu nemají čas, prostředky ani náladu. Hospoda U Havrana na ípáku je ideál, otevřeno do rána a velké stoly. The spice must flow!

28.5.2010 09:38:15

Parxel
No ja taham do hospod hry docela bezne, nektere to uz docela schytaly, ale nelituju. Pro me je hrani o zazitku a v hospode u piva s kamarady je to proste fajn:)
Jinak co se tyce heren, hodnekrat jsem byl v Outpostu, ale tam se ted menil vlastnik, tak uvidime, jak to bude vypadat. Pak taky na Palube, ale tam se teda plati. V Outpostu jsem se snazil dycky neco projist, aby z nas Hobit neco mel;)

28.5.2010 09:55:17

sydo+aneken
Já se hospodám nebráním, ale spíš si vždycky říkám, že tam zaberu neúměrně místa s tou hrou. Třeba, když rozložís AH s expanzí tak už to zabere docela dost. Pak ještě místo na komponenty a rázem zabereš místo, třeba pro 8 lidí. Navíc v hospodách se často kouří, což je pro mě velké mínus.

Co se týká heren, tak mi ani nevadí tolik z důvodu co píše sydo, ale spíš proto, že herna ve které se hraje magic má svojí "atmosféru", která mi úplně nesedí. Spíš jsem si říkal, jestli třeba neexistuje nějaká jiná herna než outpost, paluba a černý rytíř o které nevím.

28.5.2010 10:18:29

Dungeon
Včera jsme byl poprvé v Dungeonu a je to tam super. Dost místa, světlo, klid. Možnost koupit občerstvení a kafe. Řekl bych méně rázovité, ale pohodlnější než starý Outpost.

Jinak kartičky hrajme dost i v čajovnách. Třeba u Kohouta a nebo v Dejvické, kde se dá zamluvit i oddělená místnost:-)

28.5.2010 11:45:14

Marvin
V Dungeonu jsem byl jenom lehce, velka vyhoda je tim ze zacina tak tam neni tolik lidi a je tam mnoho prostoru, navic i par castecne oddelenych mistnosti. A nahore prodavaji vyborne domaci bagety :). NIcmene spis se sejdeme u nekoho doma a koupime basu.

28.5.2010 12:27:48

Marvin
No vida, že se něco našlo. Dá se do dungeonu normálně přijít a hrát nebo mají některé dny vyhrazení pro konkrétní akce. Moc jsem to z toho jejich webu nepochopil.

28.5.2010 13:17:23

Parxel
Mno my jsme si v Brne udelali hernu ze salonku v kavarne, chodi se tam kazdou nedeli a uz si na nas zvykli a myslim ze nas tam i docela radi vidi;) Prece jen naka piva, kafata a kofoly tam padnou a normalne by v nedeli po obede uplne narvano nemeli;)

28.5.2010 13:45:56

Parxel
Dá se tam normálně přijít a hrát ;-) Maximálně někdo obsadí část hlavního prostoru, když se hrajou Magicy, ale jinak jsem tam ještě nezažil, že by nebyl alespoň jeden stůl volný a nemohli jsme si zahrát. :-)

30.5.2010 10:42:15

Klubovna Heřmánka
Občas chodíváme hrát do malé hospůdky v Holešovicích kousek od Vltavské - Klubovna Heřmanky. Hrávali jsem tam třeba Descent - není problém se tam domluvit a zabrat si třeba zadní část hospody, kde bývá většinou prázdno a jako bonus se v celém podniku nekouří, takže člověk pak nesmrdí. Vždycky jsme tam něco vypili pojedli a spokojenost byla na obou stranách. U Descentu najdete pár fotek z hraní.
www.hermanka.cz

30.5.2010 11:30:09

Herna v Praze 2014
Ahoj, pokud pisu do blby diskuze (mozna i mrtvy) tak se omlouvam. Jen by me zajimalo, jestli nekam muze clovek prijit a zahrat si treba Descent dvojku ceskou... Znam akorat Palubu ale tam nemaji o vikendech otevreno. Poradite ? Diky

7.8.2014 19:01:20

Corvus
No tak zrovna Descent 2 mají k dispozici v herně Deskofobie. Oficiální hrací dny jsou úterky od 17 hod, ale dá se tam snad zajít i jindy (o víkendech se tam občas hrají např. X-wingy), ale nevím jak je to se zapůjčením hry mimo úterky. Pokud bys organizoval hraní Descentu v Praze o nějakém víkendu - od září téměř kdykoliv - a zbylo by vám místo v herní skupince, rád bych se připojil.
http://deskofobie.cz/page0/index.html

7.8.2014 21:08:54 | Upraveno autorem (porovnej)

Herna deskofobie
K zapůjčení jsou hry přes celý týden. U větších her je mimo úterý dobré do herny napsat předem. Občas se tam uskutečňují firemní akce, oslavy apod.

Jinak se můžeš dohodnout s dalšími hráči apod na FB stránkách herny:

https://www.facebook.com/groups/1391891031085976/

8.8.2014 06:24:20

Letná-Holešovice
No, tak koukám, že sem nikdo pěkně dlouho nešel, ale funguje ještě pořád ta Heřmanka v Heřmanově? Vypadá to, že nám zavřeli Lokíd, tak sháníme nové místo. Nevíte někdo o něčem na Letné, případně kolem Vltavské/Výstaviště?

9.12.2017 08:24:45

...
Na hradčanské, přesněji muchova ulice je podnik jménem a-maze-in-tchaiovna (vede to jeden skot, česky umí, obsluha tak 50/50), na deskovkáře jsou tam zvyklí od nás, smrdíme tam každý týden ve středu a většinou i o víkendech, je tam možnost nechat si, pokud vás bude dost, zarezervovat velkou uzavřenou místnost vzadu v klidu s velkýma stolama, nebo sedět v zadní části kde bývá většinou klid a stoly se taky najdou.
Na druhou stranu je tam dost často dost narváno a je třeba pracovat a jejich rozvrhem, jsou tam často nějaké akce, ale jsou velmi ochotní se domluvit. Pivo mají točené, k jídlu blbosti a pak klasický čajový sortiment.

11.12.2017 14:12:55

Díky
Za tip.

11.12.2017 15:54:52

Vybíráme z Bazaru

Brainbox Rozprávky + Príroda
Brainbox Rozprávky + Príroda
Akt. cena: 12 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas