Fallout od FFG

Tak čo, už to viete? Tešíte sa?
https://goo.gl/bB4XqK
8.8.2017 18:56:54

špatný pocit
Už jsem o tom slyšel a upřímně, nemám z toho moc dobrý pocit. Bojím se, že Fallout je natolik komplexní RPG, že na stole z něj zbude jen očesaný paskvil.

8.8.2017 19:16:10 | Upraveno autorem (porovnej)

ludomyl
No uvidíme co se z toho vyklube, kazdopadne po tomhle asi BF skoci.

8.8.2017 19:34:07

appka
Tak tahle hra si přímo říká a kombinaci s nějakou Appkou. Jako např. XCOM nebo Mansions of madness.

Předpokládám, že ale nebude nebo se pletu?

8.8.2017 19:42:22

Fallout
Appku to nemá, je to klasičtější deskovka v tradičním FFG stylu. Už jsem měl možnost to hrát v betě, sepíšu pro DF nějaké preview, jen mi dejte chvilku čas.

8.8.2017 20:04:15

zhan_shi
Výborne :D skvelé!

8.8.2017 20:14:32

Kampaň
Nevíte někdo, jestli je v plánu i kampaň? Protože si myslím, že tahle hra si o ní přímo říká. Když jsem si četl, jaké mají plány s vývojem postav a jak chtějí do hry zahrnout questy a rozhodnutí, které by měly ovlivnit průběh hry a zaručit variabilitu, tak jsem si říkal, že pokud zůstane jen u samostatných scénářů, tak to bude vyloženě promrhaný potenciál.

9.8.2017 20:50:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Kampaň, scénáře
Musíš to brát trochu s nadlehem, co vím, tak kampaň tam žádná není, scénáře jsou spíše jiné rozestavění mapy, než že by tam byl citelně jiný herní zážitek. Balíček setkání je fajn, ale je to dost blízké třeba Zimě mrtvých.

10.8.2017 09:29:46

Podobnost balíčku setkání se Zimou mrtvých
Tak to jsi mě moc nepotěšil. Zima mrtvých se mi sice líbí, ale zrovna od Falloutu bych přece jenom čekal úplně něco jiného. Já jsem právě myslel, že když tam je nějaký promakanější rozvoj postav a questy, které mění průběh hry, tak by se to víc projevilo v nějakém dlouhodobějším horizontu, kdy by si hráč ty vlastnosti a rozhodnutí přenášel i do dalších scénářů. Na druhou stranu, proč to komplikovat. Jestli ten herní systém bude dobrý, tak se to bez kampaně obejde.

10.8.2017 09:42:19 | Upraveno autorem (porovnej)

Fallout Wasteland Warfare
Tady je odkaz na druhý Fallout, který by měl ještě letos dorazit na trh.

http://www.modiphius.com/fallout.html

Měl by to být spíš figurkový wargame, který bude více zaměřený na boj.

10.8.2017 10:43:13

Zhan_Shi
To zhodnocení od Vás bylo fajn, sice mi to trošku zkrotilo ten hype, protože mám Fallout dost rád a bojím se aby to nebylo trošku Runebound typ hry - kdy mě začátek dost baví a jsem nabuzenej si zahrát a získávat předměty, vylepšovat postavu, ale po polovině hry už je to jen takový opakovaný stereotyp a zábava trošku začne upadat a je tam je ta nutnost dojet to nějak do konce

10.8.2017 13:24:45

Preview na webu DF
Tak jsem se konečně pochlapil a sepsal to preview
http://www.deskofobie.cz/preview-petr-fallout/

10.8.2017 16:06:10

Zhan_Shi
Skvělý preview. Akorát teď opravdu nevím, co si mám o té beta verzi myslet. Zaměření na příběh a vývoj postavy vypadají skvěle. Ale ta interakce-neinterakce postav a šťastné hody na části těla zase vypadají docela špatně. Třeba se to do finální verze ještě změní, když jim to betatesteři rozmluví.

10.8.2017 16:56:05

betates
Moc nevěřím, že by se to změnilo. Alespoň nemám takovou zkušenost. Dokonce i Zaklínač, který byl po ohlasu z bety o půl roku odložen, nakonec vyšel v podstatě stejné podobě, kde změnili asi 2% hry.

10.8.2017 17:11:15

Review
Asi bych se označil fanouškem počítačové hry ale z toho Review mám jasný pocit, že toto bude promarněná šance a z informací zatím tedy jasný pass. Haldu náhody bych v AT hře očekával a to je v pohodě, ale neinteraktivni solo hru a vesměs sledování hráčů jak mrskají kostkami mě asi nebaví. Karty setkání jsou zajímavý ale neoriginální nápad jak již zaznělo a bohužel to bude znamenat nižší opakovatelnost hraní. Pokud by měl takto vypadat finální produkt tak si počkám až tak na 3. rozšíření, které od FFG jednoznačně příjde, a pak zhodnotím zda se to skutečně vyplatí. Ta figurkovka vypadá zatím rozhodně zajímavěji, jenom škoda, že to by byla taková rána pro peněženku, že toto taky asi nezvládnu.

10.8.2017 17:40:32

Abe

Technická
Kolik znáte her (natož kvalitních), které můžete hrá jen v 1 hráči? (XCOM nebo Zombicide to sice taky jde, ale musíte hrát za další charaktery). V tomto ohledu beru Fallouta všemi deseti. Zjednodušovaní herních mechanismů oproti počítačové hry bych se nebál, vždycky bude někdo frfňat, mnohem víc potenciálních hráčů by naopak odradil překombonovaný herní systém. Navíc od FFG jsme už tak nějak zvyklí, že se snaží hru postavit na jednoduchém herním mechanismu, který nicméně skvěle funguje a nabízí slušnou variabilitu i znovuhratelnost. V tomto ohledu má FFG mou důvěru, kdo nemá hry od FFG rád, tak ať je prostě nekupuje. 100 lidí, 100 chutí.

13.8.2017 14:01:29

Scénáře
Jsem celkem zvědavý, jak hodně questy zvýší variabilitu jednotlivých scénářů. Nezbývá než doufat, že opravdu hodně, protože podle oficiálního webu FFG budou ve hře všehovšudy 4 scénáře.

"The four scenarios included in Fallout will be familiar to seasoned fans of the franchise, featuring The Capital Wasteland, The Pitt, The Commonwealth, and Far Harbor."

13.8.2017 23:16:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Boardgame
Na klasice jménem Fallout jsem vyrůstal. Kdo by si nepamatoval legendární překlad originálu od časopisu Level... to už asi skoro nikdo, protože veškerý hype začal až od čtvrtého dílu...

Abych teda nevypadal, že tu jen brečím mimo téma, tak já osobně mám rád všechny vydané díly série (svatokrádež možná, ale celkem se dá i ten Fallout tactics :D), ale na deskovku bych to neviděl. Buď by vydali něco strašně složitého, nebo zase moc osekanou verzi.

Funkce karet s rozhodnutími zní fajn, ale bohužel to vidím třeba u Zimy mrtvých, kdy po roce hraní cca 6 partií měsíčně už to u přítelkyně vypadá zhruba následovně:

já: (čtu kartu)
ona: (ani mě nenechá dočíst) Ajo! To je ta s tou mrtvolou poslíčka, že? Tu brašnu beru, můžu hned přidat ty 3 žetony jídla do kolonie?

Prostě se to ohledí :D

Ale každý se na to může dívat jinak a je to jen můj názor.

14.8.2017 08:12:22 | Upraveno autorem (porovnej)

sleepy
len dve veci:
1. prerod PC hry na stôl bude vždy osekaný... skrátka realita nestíha za rýchlosťou PC :) samozrejme rozumiem tomu, že niekto kto si už obľúbil niečo v PC, tak si nechce kaziť dojmy neúplnou hrou na stole
2. u FFG by som sa toho ohrania až tak nebál. Buď to nebude stáť za nič a ohrania sa báť netreba. Alebo to bude dobré a bude kopa rozšírení... všimni, že už v prvom oznámení sa rovno hovorilo o rozšíreniach.

14.8.2017 15:44:22

ludomyl
Jasně, však je to jen můj názor. Určitě netvrdím, že až hra vyjde a já ji třeba někde zkusím, tak není šance, že by se mi líbila. Jsem tomu otevřený, jen předem trošku skeptický :)

15.8.2017 06:38:32

ludomyl
A to je věc, která mě fakt štve. Že ještě hra neprošla ani betatestingem a už se hovoří o rozšíření. Kdyby přidali víc obsahu do základu a zvedli cenu o pár stovek, ocenil bych to rozhodně mnohem víc. Problém je, že takových by nás moc nebylo a většina hráčů si raději koupí levnější základ a případně časem i ta rozšíření.

15.8.2017 21:12:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Abe

Uvedení na pravou míru
Je s podivem, kolik dokáže místní komunita vyprodukovat kachen. Hra už je ve výrobě, betatest dávno proběhl. Stačí se podívat na stránky FFG. Tahle kachna nejspíš vznikla tím, že Michal z Blackfireu předváděl zaslaný betatest a první informace přinesl po uvolnění informačního embarga. Díky tomu CZ lokalizace bohužel nebude s launchem hry. Ale bude. Na 99,9%. To samé platí o případném rozšíření. O tom neví ani Blackfire a tuším ani FFG :) Hra je překvapivě v základu rozsáhlá a jen tak se neohraje. Ano, scénářů je tuším 4, ale balíček úkolů se při jednom scénáři vypotřebuje podle vyjádření Michala z BF tak z 1/10. Podobné hry viz Zaklínač, XCOM, DOOM buď nemají žadné rozšíření nebo jen 1. Podobné to bude s Falloutem. Určitě se nebude jednat o další X-Wingy nebo LCG hry.

17.8.2017 20:04:52

Abe
Diky za info, cestina by urcite potesila :). A pokud hra opravdu vyjde kompletni uz v zakladu (ne core + "povinne" rozsireni), bude to jeste lepsi :). V kazdym pripade si ji davam do hledacku a pockam si na recenzi po vydani.

18.8.2017 08:21:19

ADMIN
Prosim o presun do odpovidajiciho vlakna u hry. Diky

18.8.2017 14:58:15

Vybíráme z Bazaru

Únikovka Blackout v Tokiu (2023)
Únikovka Blackout v Tokiu (2023)
Akt. cena: 155 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas