Epické RPG

Ahoj přátelé deskovych her !
Rád bych si od vás nechal poradit při nákupu nové deskové RPG hry. Teď trochu ke specifikaci přání.
Doma vlastním již Zaklínače, Descenta a Zimu mrtvých, rukama mi prošel i World Of Warcraft. Nyní hledám něco, co obsahuje vývoj postavy, coop i vs mód a má skvělou atmosféru. Na ceně nezáleží. Velmi se nám líbil Descent, ale po třech kampaních už nemá co nabídnout. Z tohoto důvodu nechci kupovat Imperial Assault, který je jen trosku lepší kopii Descentu. Docela se mi líbí Blood Rage, ale vzhledem k délce hry mi to přijde jako dost povrchní a jednoduchá hra jako je napr. Zaklinac. Moje představa je skutečně něco epického treba na 3-4 hodiny.
Moc děkuji za případně tipy :-)
12.4.2017 12:18:57

ruy

zeby
EARTH REBORN?
to len tak na zaciatok..
;)

12.4.2017 12:32:33

Vláďa
No, asi bych se podíval na Mage Knight: Desková hra.

12.4.2017 12:35:13

Gloomhaven
epictejsi uz to byt nemuze, krom postavy se vyviji i svet.

12.4.2017 12:37:23

kráľ RPG
v tomto prípade ako prvý ma napadol kráľ RPG Magic Realm. Len neviem či to nebude už až príliš epic a príliš geek :)

12.4.2017 12:41:55

Mice & Mystics
Za mě určitě Mice and Mystics :) Má to kampaně, vývoj postav, jako Descent, navíc ale mnohem propracovanější příběh a atmosféru (aspoň za naši skupinu).

12.4.2017 16:40:48

Proroctví
Zkus se mrknout na Proroctví. Je to trochu jiný typ hry, ale požadavky by splňovalo. Nás třeba baví mnohem víc než Talisman apod.
Další tip by mohly být Legendy země Euthie. 2. května na ně startuje kampaň na hithitu.

12.4.2017 17:24:21

Jestli
jde o skutečnou epiku a nepřekonatelné RPG co se možností a vývoje postavy týče, musím souhlasit se stOKYi - Magic Realm... Ale pravidla asi 300 (starší verze pravidel méně) a musel bys vyzkoušet své tvůrčí schopnosti při výrobě :D.

12.4.2017 19:36:32

durin
nemusí nič vyrobiť ak si je človek ochotný zaplatiť..:) ja mam originál 2nd edíciu i keď karimov dizajn je krajší.

12.4.2017 22:02:47

Děkuji všem
Moc všem děkuji za pomoc a reakce.
Topic můžeme uzavřít :)

16.4.2017 22:57:09

Psycho
Co jsi nakonec vybral?

16.4.2017 23:36:05

Psycho
Pokud si v Descentu hrál jen základní kampaň Runu stínů tak věřím, že jste stagnovali a měl si pocit, že ti hra nemá dále co nabídnout. Kdyby sis však opatřil rozšíření (4 velká s velkými kampaněmi a mnohem lepšími než Runa stínů - Labyrint, Nerekhall, Pokrevní dědice a Bilehall), 3 menší rozšíření (s kratšími kampaněmi) a 10 rozšíření s novýma nestvůrama a hrdinama , tak se ti pocit vyčpělosti nemůže dostavit. Hra dostává absolutně gigantický rozměr a žádný scénář či střetnutí se vzhledem k obrovské variabilitě odehraje uplně jinak. A v neposlední řadě přicházejí kooperativní možnosti hry hráčů proti hře. Zvlášt poslední počin, který se nyní dopřekládá do češtiny - Road to legends dává hře zas další obrovské možnosti a variabilitu.
Takže jednoduše, pokud se ti základní Descent líbil a nehledíš na peníze za rozšíření, tak nehledej, když už si našel, ale zkvalitnuj svůj požitek ze hry...

18.4.2017 13:18:03

Descent
souhlasím s Lehinhem.. Descent, ač teda pořizovačka za rozšíření není úplně nejlevnější. Ale na druhou stranu, spousta dobrých her dneska jede stylem x rozšíření, vyjímkou je asi ten Gloomhaven, aktuálně po něm taky pokukuji a přiřadím ho ke své RPG sbírce po bok Descentu.

Ale fakt, pořídíš pár rozšíření - stačí třeba jedno velké (aktuálně Nerekhal má samostatnou kampaň, takže asi v něm je největší hodnota), dvě malé a nějaký ten hero and monster pack a máš už dost dobrý základ pro aplikaci Road to Legend, která dle mě v součastnosti nemá moc obdoby a z původního Descentu ti v podstatě udělá klasickou RPG hru co znáš z PC - jen s tím rozdílem, že ji hrajete pěkně v partě kamarádů na stole (a jeden teda odklikává appku a předčítá co se děje), ale větší část - boje, pohyby figurek a plánování stále probíhá na stole.

Za mě ty rozšíření beru hodně kvůli potvorám, novým předmětům a hlavně pro hrdiny ty nové classy, takže nehrají pořád dokola těch pár stejných, ale mají na výběr :)

20.4.2017 08:26:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Descent
Ako vravia chalani dolu: descent je vďaka rozšíreniam nevyčerpateľná hra čo sa týka znovuhrateľnosti. Pre mňa určite najlepšia kampaň ku ktorej sa najčastejšie vraciame je kampaň zložená z dvoch malých rozšírení Mists of Bilehall - I.aktová časť kampane, a Chains that Rusts - II.aktová časť kampane. Príbeh je stále iný, v podstate ti stačí jedno malé rozšírenie na príšery a herov ak v tom chceš mať pestrosť, ale základ a tie dve mini expanzie úplne stačia imho :)

20.4.2017 08:54:48

Mansions of Madness 2nd ED
Ještě mrkni na tohle, vypadá to taky dobře, pokud je appka zapojená podobně jako Descent, bude to hodně dobře hratelné

20.4.2017 09:11:09

AmS

Gloomhaven/Massive Darkness
Jak už tu zaznělo, myslím, že by tvým požadavkům vyhovoval Gloomhaven, který vypadá vyloženě epicky, hlavně co se týče délky hraní, vývoje postav i světa. Momentálně běží na kickstarteru a hotová várka by měla být letos v srpnu.

https://www.kickstarter.com/projects/1350948450/gloomhaven-second-printing

Pak ještě by možná šla hra Massive Darkness, která na pohled vypadá jako RPG ve stylu Zombicide, kde je košatější možnost vývoje postav. Ta by měla vyjít už brzy.

20.4.2017 09:12:25

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe: Horror dice
Robinson Crusoe: Horror dice
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas