Dračí doupě nebo jiné RPG

Zdravím, po úspěchu Andoru hledám pro děcka (6-12) nějaký otevřenější systém ve stylu Dračího doupěte, ale tam se trochu bojím složitosti pravidel, sčítání všeho možného a podobně. Neznáte něco jednoduchého, přehledného, kde se dá rychle začít s jednoduchým systémem a pak třeba přidávat složitější pravidla? Jinak DrD jsem hrál na gymplu někdy před 25 rokama (strašný), je možný že to bude v pohodě a jen si to pamatuju špatně. Dík za tipy.
17.12.2017 14:56:01

Drd
Ahoj,

Já začal s dračákem někde ve druhé třídě, takže bych se složitosti nebál. Ovšem v tom případě nedoporučuji hrát Drd+ a ani rozšířený soubojový systém. Pokud byste hráli opravdu jen základ (za mě to byly verze 0.0 - 1.5), tak tam ani moc není co počítat. Nahážes postavu, vezmeš nějkaou tu šavli a hurá do podzemí. Hod na inici, 1d6, hody na útoky a na obrany, 1d6, pohodička

Veliká výhoda je, že na netu je spousta dobrodružství a světů. Musím říct, že se mi líbí Asterion, tím, jak je tam pojatý chod světa i to, že opravdu na každém kroku se dá vymyslet díky prostředí zápletka

17.12.2017 16:05:43

Drd

Zkus FATE - jednodušší, víc o vyprávění, variabilnější z pohledu světů do kterých příběh zasadíš.
Je i v CZ

jinak dost info na :
https://www.rpgforum.cz/

17.12.2017 17:32:07

Vybíráme z Bazaru

BIOS ORIGINS - CZ - NOVÉ VE FÓLII
BIOS ORIGINS - CZ - NOVÉ VE FÓLII
Akt. cena: 3600 Kč
Končí za: 21 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas