Doporučte kvalitní krátké hry

Zjišťuji, že mě a moji rodinu nejvíce baví hrát hry s krátkou herní dobou. Ideál je tak 30 minut. K těm delším se odhodláváme těžko.

Naše nejoblíbenější hry jsou Predátor, Minutové říše Legendy, Dominion ve dvou nebo Quoridor. Doporučte mi prosím nějaké další kvalitní a propracované hry v hezkém provedení, které se hrají krátce. Děkuji.

Aktualizace ke dni 8.2.2021:
--- hrajeme často ---
Summoner Wars: Mistrovská sada
Star Realms
Karak
Pán prstenů: Bitva o Středozem (Piatnik, karetní hra na principu Splendoru)
--- hrajeme občas ---
Revover
Bang: duel
Splendor
Hive Pocket
Doba kamenná
Adrenalin
Knížata z Katanu

Aktualizáce ke dni 27. 2. 2017:
--- hrajem často ---
Predátor
Summoner Wars
Star Realms
Hive Pocket
--- hrajem občas ---
Settlers
Splendor
Velké malé galaxie
--- líbí se, ale moc nehrajem ---
Doba Kamenná
Revolver
Rone
Dominion
Minutové říše
25.8.2016 07:59:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Splendor, patchwork
Ve dvou 20 - 30min

25.8.2016 08:37:52

počet hráčov
Pomohlo by, keby si udal počet hráčov :).
Vo dvojici je svižná napr. hra Star Realms (vyšla aj v češtine, neviem ako rozšírenia), s dvoma základmi sa dá hrať aj v trojici či štvorici, ale tam už neviem, či je to do 30 minút. Je to lacná, malá a veľmi zábavná kartová hra – DBG vesmírna strieľačka.

25.8.2016 08:52:51 | Upraveno autorem (porovnej)

hry
Pro 3-4 (dá se vše i ve 2, ale klesá tam zábavnost pak): Vzhůru do podzemí, Malá velká království, Dark Dealings, Dobble (rychlá a jednoduchá)
Pro 2: Warhammer Invasion nebo Epic (tyto dvě jsou prostě odnož Magic the Gathering, takže souboj dvou hráčů), nebo Pán prstenů LCG (to by snad šlo taky stihnout do půl hodky partie, ale už je to na hraně :)

25.8.2016 09:24:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Rodina čítá 5 členů, ale hrajeme někdy i jen dva, sem tam návštěva, takže beru doporučení pro 1 až 6 lidí.

Splendor mám a vždycky (!) mě v ní porazil šestiletý syn strategií booknout kartu s nejvíce body, našetřit žetony, koupit, a znovu booknout kartu s nejvíce body. Nenašel jsem proti tomu žádnou účinnou strategii než postupovat stejně. Tj. druhý a třetí řádek karet je zbytečný a tak mi to přijde jako nepovedená hra, kde rozhoduje štěstí v tom, kdo první bookne karty s největším bodovým ohodnocením.

25.8.2016 09:59:10

Splendor
Nehrajete něco špatně? Ve Splendoru můžete mít na konci tahu max. 10 žetonů a ty s nejvíce body mívají požadavek na více než 10 žetonů. Proto je potřeba prvně postavit levnější slevové karty.

25.8.2016 10:11:06

....
2-4
Milostny dopis
Takenoko
Blood bowl team manager

25.8.2016 11:00:07

Splendor
Aha, tak tohle omezení jsem přehlédl, čas oprášit krabici, možná to ještě přehodnotím :-).

Zatím mám tyto horké kandidáty:
307 Shuffle Heroes 10+, 2 hr, 30 min, rychlá česká karetní hra 2015, Blackfire
449 Revolver: 12+, 2 hr, 45 min, asymetrická westernová karetní hra - hezké obrázky, malé balení, Rexhry
232 Star Realms: 12+, 2 hr, 20 min, rychlá karetní hra, malé balení, dobré hodnocení, Blackfire
375 Malé velké galaxie: 13+, 1-5 hr, 30 min, desková bud. strategie, dobré i solo, malé balení, Rexhry

25.8.2016 11:41:55

MVG
Malé veľké galaxie môžem tiež odporučiť. Sú tiež dobré a pre väčší počet hráčov ako Star Realms :).

25.8.2016 12:38:53

Boží zboží
Ještě jsem si na seznam potenciálních her přidal Boží zboží, malé, krátké, a pro víc než dva lidi. Má s tím někdo zkušenosti? Stojí to za zařazení do horkých kandidátů? Líbí se mi, že je to budovatelská strategická hra, byť opět karetní a rád bych horké kandidáty vyvážil i něčím nekaretním.

Také se stále rozhoduji mezi Star Realms a Shuffle Heroes - obojí to jsou kompetetivní karty pro dva, rád bych to měl pestřejší.

Zvažuji i Velbloudí závody, jenže podle nějaké recenze je to spíš legrace než hra, ale zas to dostalo cenu, tak nevím. Rád bych i něco hodně jednoduchého, co se nemusí moc vysvětlovat.

25.8.2016 14:41:29

SR/SH
Mám zkušenosti se Star Realms a Shuffle Heroes.
Rozhodně se neřiď tím níže uvedeným věkem 12+ a 10+.
Star Realms je mnohem jednodušší hra, řekl bych i taková oddychovka, klasický deckbuilding, na rozdíl od Dominionu konfliktní. Já mám tu hru rád. Časově je partie opravdu na 15-20 minut.

Shuffle Heroes je mnohem strategičtější a je náročnější na zvládnutí efektivního hraní. Hru je potřeba si víckrát ohrát. Je to velmi konfliktní, není to deckbuilding (na začátku si každý hráč zvolí 2 hrdiny a tím dostane 20 karet, se kterými hraje, o karty může během hry přijít, což je i jedna z možností vítězství - zbavit soupeře dost karet). Hru mám mezi TOP oblíbenými hrami. Otázkou je, zda je úplně vhodná pro děti (závisí na věku) už jen kvůli některým ilustracím, případně kvůli náročnosti (ne že by bylo složité se naučit pravidla, spíš efektivní využívání karet ... případně se občas stává, že karty dají takové kombinace, že přemýšlíme, jaký má být výsledný efekt. Každopádně ale na SH nedám dopustit. Časově může být jedna hra na 30 minut, ale klidně i na 50 (hlavně zpočátku jsme hráli i hodinu).

Zbytek jsem nehrál, ale z recenzí či článků:
Boží zboží - přijde mi to jako příjemná rodinná hra, uvažuju nad pořízením.
Malé velké galaxie - to mi taky přijde jako dobrá hra.
Velbloudí závody - to bude spíš pro ty děti, ale nehrál jsem.
Revolver - neznám.
Já bych doporučil všechno (až na ty Velbloudy a Revolver, kde nedokážu říct), takže podle mě máš dobrý výběr :) Vezmi 2 hry teď, další 2 hry třeba příští rok :)

25.8.2016 15:45:14 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Ještě trochu zamotám hlavu: 7 divů světa, Tokaido, hanabi, Malý princ a další od Bauzy... Port royal, akorát v 5 to pod půl hoďku nestačíte... Colloretto, malá karetka, dohraná do 15 minut, která je skoro zadarmo a dobře se hraje od 2 do 5, jen to není nic velkolepého... Z těch větších ještě třeba Origin počátek lidstva... a z hlavy už nic nevymyslím, ale je toho opravdu hodně... z níže uvedených, bych si být tebou vybral malé velké galaxie

25.8.2016 21:47:05

Mise splněna
Po několikadenním výběru, hledání, zkoumání a posuzování jsem dospěl k objednávce snad dobrých propracovaných her s krátkou herní dobou:
- Boží zboží
- Knížata z Katanu
- Malé velké galaxie
- Settlers: Zrod impéria
- Shuffle Heroes CZ
- Star Realms - Startovní balení
- Summoner Wars: Základní sada

Další vlastnosti tohoto seznamu:
- vše je v češtině
- vše má malé rozměry (až na settlers)
- vše je celkem levné (až na settlers)

Ještě jsem zvažoval:
- 7 Divů světa
- Pandemic The Cure
- Room-25

A kdo nemá, tak doporučuji:
- Predátor
- Minutové říše: Legends

26.8.2016 07:17:47

naše krátké
Malá velká království
Exploding kittens
Vzhůru do podzemí
Loot Letter (Milostný dopis)
Hanabi
Krycí jména
Patchwork

Ještě by se asi dal Splendor, spousty lidí to baví.

26.8.2016 07:49:35

Jeste prihodim
Mam to podobne taky spis doma zahrajeme neco kratsiho
Jeste bych doplnil
- beasty (safary ) bar
- maly princ udelej mi planetu i cesta ke hvezdam ( za predpokladu ze mate radi tema )
- panovnik
- mysterium ( vetsi krabice ale neni to dlouha hra )

26.8.2016 08:28:16

Splendor
Tak jsem dal další šanci Splendoru a ne, i při pravidle max. deset žetonů v ruce to nefunguje, protože nejdražší karty jsou i za 7 a 10 žetonů a syslení žetonů a jejich skupování je nejrychlejší cesta k získání 15 bodů. Ještě někdy zkusíme zvednout počet bodů pro vítězství na 20 a jestli to nebude fungovat, tak půjde pryč.

27.8.2016 07:57:33

Splendor
Odebíráte ze hry žetony drahokamů podle počtu hráčů? Nedokážu si představit, že ve dvou jeden hráč sebere ze stolu kartu, která stojí 7 (stejných!) drahokamů, a v situaci, kdy jsou k dispozici pouze 4 drahokamy jedné barvy, ji potom, co na ni další 4 kola šetří, postaví (s dalšíma 2 rezervovanýma kartama u sebe). Taky maximum 3 rezervované karty je celkem důležité, protože tohle, i kdyby se mu to povedlo jednou, už prostě po druhé nezopakuje. :)

27.8.2016 11:41:31

Splendor
Hráli jsme 4, pravidla jsem důkladně prostudoval, abych se vyhnul dalším omylům a jeli jsme přesně podle nich. Mladší syn, který ještě neumí plánovat a pokaždé zvolil tuto přímočarou strategii pokaždé zvítězil.

Ale myslím že zvednutí stropu na 20 bodů neustojí, uvidíme.

27.8.2016 12:38:20

Splendor
No a když víš, jakou má tu dobrou kartu, berete mu žetony, aby je nemohl sbírat? Víte, že když už tam jsou 4 žetony, že to už nejde sbírat po dvou? Podle mě tam jsou možnosti, jak to blokovat, ale je fakt, že jsem to dlouho nehrál.

27.8.2016 13:34:02

Postrehy
Splendor: otázne je, že či to niekto chce takto aktívne kaziť 6 ročnému dieťaťu. Ale potom to zase nie je chyba hry, ale toho hrania.

Settlers: Je to dobrá hra, len pozor na to, že v 3 hráčoch to už za polhodinu nezahráte. Ale hra to je dobrá - pre mňa ideálne v 2 hráčoch, kde to pekne odsýpa.

Inak všetko doporučované a spomínané sú dobré typy, nenašiel som niečo s čím by som nesúhlasil :) takže to ber tiež len ako ďalšie potvrdenie do zbierky :)

27.8.2016 14:37:13

Splendor
Ve dvou bych ho blokovat asi mohl, ale ve více lidech budu při blokování sám znevýhodněn.

27.8.2016 17:32:53

Wraith
Settlers jsou sice pěkná hra, ale jak už tu padlo, herní doba je tam delší. Ve čtyřech počítej hoďku a půl, ve třech se málokdy dostanete pod hodinu...

29.8.2016 14:06:55

Wraith
Settlers jsou sice pěkná hra, ale jak už tu padlo, herní doba je tam delší. Ve čtyřech počítej hoďku a půl, ve třech se málokdy dostanete pod hodinu...

29.8.2016 14:06:55

Temné znamení
Osobně mě dost překvapilo Temné znamení. Již zmíněný Malý Princ - udělej mi planetu. Přestože Malého Prince nemusím, tak hra je super i pro dospělé a malé děti. A relativně novinka Výbušné lektvary.

29.8.2016 14:34:48

dalsi tipy
Vládce tokia, Indigo - abstraktní, The Hare and the Tortoise, Adventure Land, Sabotér

1.9.2016 20:35:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Vládce tokia
odporúčam určite, parádna rodinná hra, malá krabica, aj pre deti, určite nenáročná, ak vyhovuje téma - boje monštier o nadvládu mesta (kocková hra + sú tam nejaké karty vylepšení schopností monštier), také ľahké sci-fi, pekný, skoro až komixový vizuál...

1.9.2016 22:31:59

Vybíráme z Bazaru

Truhlaříci s.r.o
Truhlaříci s.r.o
Akt. cena: 660 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas