Desková hra pro nenáročné 2-4 hráče

Zdravím po delší době odmlky místní hráče ...

Uvítal bych radu, jakou deskovku si pořídit. S polovičkou máme doma tyto kousky:
Ticket to Ride Europe
Smallworld
Arkham Horror
Eldritch Horror
Dostihy a sázky

Vzhledem k tomu, že jsme si pořídili malé dítě, už není moc čas na dlouhé opusy, hledáme něco ve stylu vláčků, co by bylo zábavné i pro poraženého, trvalo to kolem jedné hodiny a ideálně to mělo pěkné zpracování.

Snad tímto nezakládám podesáté stejné téma, každopádně díky za tipy …
6.9.2017 12:18:04 | Upraveno autorem (porovnej)

sice to nejsou vláčky
ale nám se osvědčili Malé velké galaxie, hraci doba ve dvou odehrane cca za 30minut

6.9.2017 12:30:18

hra
Mě se osvědčil Isle of Skye ve dvou. 30-40min. Nejlepší tile-laying hra co znám. A prohraný se může kochat ostrovem, který vybudoval :-P

6.9.2017 12:38:45

1:1
Výborné je 7 divů světa - Duel, Summoner Wars, ´Terraforming Mars, Robinson Crusoe, z novinek je super i ve dvou Ethnos, Moštárna, Krycí jména - Duel. Koukám že hrajete i těžší hry, tak přidám i Earth Reborn :)

omlouvám se, přehlédl jsem druhý odstavec v zadání:(

6.9.2017 14:33:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Karuba
Ta je teda odehraná do 20 minut, ale je fakt povedena. Železnice primárně zastoupeny nejsou, ale vytváříš cesty ke chrámům, takže určitou dopravní síť tam máš.

6.9.2017 14:38:43

...
Tak na ty specifika co jsi uvedl by se dalo uvést mnoho a mnoho vhodných her, a tak raději vypíchnu jen jednu z naší sbírky, která by se vám mohla hodit:
Takenoko
Čistě pro dva pak Star realms
Obojí se dá zahrát do půl hodinky.

6.9.2017 22:04:51 | Upraveno autorem (porovnej)

naše oblíbené
Se ženou rádi hráváme hry kde i ten kdo prohraje může mít radost z toho co si vybudoval.
Takže naše oblíbené: Kanagawa, Boží zboží, Machi koro, Zámky šíleného krále Ludvíka, Settlers: zrod impéria.
Poslední dvě jmenované, jsou už delší, větší hry, ale do hodiny se ve dvou vejdeme.

6.9.2017 23:25:34

Díky všem!
Lidi, dali jste mi docela dost tipů, těším se, až si najdu čas a prolezu si to na zdejších stránkách.
Jako fanoušek Settlers 1+2 je asi jasné, na kterou deskovku se podívám jako první :)

7.9.2017 09:59:37

ještě pár tipů...
Karuba
Imhotep
Lanterns: The Harvest Festival
Discoveries
Century: cesta koření

7.9.2017 15:37:55

Pro dva hráče
Svého času jsme ve dvou hráli Karetní osadníky. Nyní Knížata z Katanu, kteří jsou prý ještě lepší. Ovšem pro dva :-).

9.9.2017 23:25:38

...
My s manželkou hrávame Takenoko, Námorníci z Nordenu a keď bábo zaspí, tak ak Scythe, Zombicide, Descent - ale to necháme na stole aj 4 dni a dohrávame po nociach :D

10.9.2017 09:17:29

Descent
Lidi, ten Descent mě docela zaujal ... Není to moc složité? Pochopí to hráč Ticket to Ride, který v Arkhamu občas má problémy s pravidly?
A je to fakt hratelné ve dvou lidech?
Kdybychom vzali jen základ, jak se základ Descenta vlastně jmenuje? Těch Descent her jsem tu našel teda doslova ohromné množství ...
Díky.

13.9.2017 14:13:27

Drussbarb
Často čtu jak lidi naříkají, že je to složité. Nevím, myslím si, že každý kdo si přečte pravidla to prostě musí pobrat. Druhá věc je, si vše při hře pohlídat, to už asi chce zahrát si pár her. Nicméně napoprvé to málokdo zahraje 100% dobře

Pokud jsi spíš sólista jako já a hra ti vyhovuje maximálně ve dvou lidech, tak ano, dá se to hrát ve dvou lidech. Jeden dělá PJ druhý má dva hrdiny. Klidně i víc, když je zvládne, ale záleží na zkušenostech. Všechno je o tom si to ozkoušet

První co ti vyleze v googlu zadáš Descent, Výpravy do temnot

13.9.2017 14:35:20

Ve dvou
Jinak skvělá hra ve dvou je Space Hulk, pokud máš pro tento styl slabost. Velice napínavé a vždy o prsa

13.9.2017 14:52:34

...:o)
pro dva:
7 divů duel,caverna ... cave vs cave,claustrophobie, a než ve dvou descent, tak dorn,který je prostě ... jiný,lepší, antike duelum
pro čtyřku, ale i pro dva:
glory to rome,imperial,cyclades,svět bez konce,st.petersburg

13.9.2017 15:39:26

Nějaké další tipy po letech?
Zdravím po odmlce,
pár her jsme si pořídili, momentálně máme (dvě domácnosti dohromady) tyto kusy:

Ticket to Ride Europe
Small world
Eldritch Horror
Dostihy a sázky
Osadníci z Katanu
Takenoko
Kanagawa
Ostrov Skye
Settlers

Všechny hry máme docela ohrané, poradíte nám nějaké další kusy, které by se nám mohly líbit?

Nejlepší zásahy do černého byly jednoznačně Takenoko a Kanagawa, vlastně i Ostrov Skye. Tipy v tomto duchu by nám udělaly radost.

Moc díky!

EDIT:
Posledním objektem naší herní vášně se staly taroky, toto berte jako tip ode mě k vám, sice je to jen pro 4 hráče, ale stojí to za to.
Díky kolegovi, dlouholetému hráči, jsem to nejen pochopil, ale udělal jsem k nim i pravidla - zjednodušené pro neumětele a kompletní pro umětele, jestli někdo chce zkusit taroky, napište, rád se o pravidla podělím :)

20.3.2019 13:37:19 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Z jednoduchých mě napadají
Kingdomino nebo Queendomino
Vzducholodě

20.3.2019 13:57:01

7 divov duel
7 divov duel do dvojky super

20.3.2019 14:01:43

Za mě...
Kdyz mam brat v uvahu feel Takenoko a Kanagawy, tak bych volila Splenor, Postovniho kuryra (ten sice neni k dostani v obchodech, ale na bazaru zde byva casto), Abyss, Panovnika.

20.3.2019 14:37:00

Další tipy :-)
Mi teď hráváme: Kodama: The Tree Spirits (případně je i verze Kodama: duel) a když je opravdu jen chvilka tak Tajuplné říše.

20.3.2019 14:53:55

doporučuju
Kingdom Builder - pokud vás bude bavit (což věřím, že bude), je k němu i několik rozšíření, která osvěží hru v případě, že se začne ohrávat (a neupravují ji zas tak zásadně, aby se z ní stala monstrozita typu "Carcassonne se všemi").

20.3.2019 15:00:45

Doporučuji
Santorini - spíš abstraktní hra, hraje se čistě proti sobě, ale stejně tam vznikne "společnými" silami město
Minutová říše:Legendy
Kodama - dost podobné Kanagawě mechanikou, ale vizuál je úžasný, jen to zabere hromadu místa

20.3.2019 15:18:48

.
Doba kamenná
Puerto Rico
Marco polo

20.3.2019 15:44:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Navrhuji se podívat na hru
Cacao, nebo zkuste Dům snů.
Případně Ďábelský profesor a Citadela času, nebo Vládce tokia. Vše odehráno ani ne do hodiny, 2-4 hráči, jen Vládce tokia pro 2 moc nedoporučuji, spíš 3 a víc...

* * * * *
Člen klubu: Board games klub, Trenčín

20.3.2019 15:54:52

jednoduché hry zábavné v páru
7 divů světa duel
Azul
Kingdomino
Únikové hry - Exity, Unlock atd.
Five Tribes
Istanbul
Jaipur
Koncept
New York 1901
Patchwork
Qwirkle
Sagrada
Welcome to
Gizmos

20.3.2019 19:13:46

Díky
Moc za tak ohromné množství tipů, dnes toho v práci asi moc neudělám :)

Nabídka na taroky platí - toto je můj největší objev loňského roku ...

21.3.2019 08:34:41

Vybíráme z Bazaru

Middle Earth CCG - The White hand komplet
Middle Earth CCG - The White hand komplet
Akt. cena: 3500 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas