Čím zakrýváte stůl?

Po přečtení diskuze Kubrt vs Deskovky, kde se mluví o pokrytí stolu mě napadlo, snad inspirativní, téma: Čím zakrýváte stůl pro hraní deskových her?

Body, které mě zajímají:
1. Zakrývám / nezakrývám
2. Materiál
3. Jak se na něm hraje
4. Kde sehnat
5. Uvažuji o náhradě, o jaké
26.4.2016 10:43:19

Ubrus tokura
1. Zakrývám
2. Klasický bavlněný ubrus se vzorem + teflonový jednobarevný ubrus
3. Lepší, než bez ubrusu, ale na teflonu jsou velké přehyby, což u některých her, hlavně karetních, je problém.
4. Textilní galanterie
5. Uvažuji o něčem měkčím, podebný pokerovému, nebo kulečníkovému plátnu, ale za rozumnou cenu

26.4.2016 10:47:49

Havecock
1. Zakrývám
2. Fleecová deka - poctivý fleece, co se vyrovná vlastní vahou / ne jakákoliv tenká deka, která se zmuchlá, jsou na ní vidět "puky" a nepomůže ji ani vyprat a vyžehlit - například Kik, tu nebrat.
3. Ideální na hry, kde jsou karty nebo žetonky, co se špatně zvedají z rovného povrchu. Povrch je navíc hodně příjemný na dotek, neklouzavý a šetrný na herní materiál. Všichni si to chválí. Barvu lze zvolit tematicky.
4. Ikea, Jysk, Sconto, kdekoliv... (NE Kik!)
5. Neměnil bych

26.4.2016 11:20:20

.
1. Nezakrývám

Pro házení kostek používám platíčko

3. Dobře

5. Ne

26.4.2016 11:28:26

Když už jsem to téma vyvolal ;)
1) Určitě zakrývám, protože ze stolu pokrytého látkou se lépe zvedají karty a žetony než z holého stolu a taky se tak neponičí ošoupáním o stolní desku. Další výhoda je, že když má někdo při hře na stole pití a převrhne ho, tak tekutinu hned nasákne látka a nedojde k takové katastrofě, jako když se tekutina podleje pod rozložené komponenty.

2) Klasické zelené plátno - např. na fotkách mého synátora (Lee) u Taluvy viz http:
//www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/taluva-605/obrazky/

3) Hraje se na něm dobře, mám velký stůl, tak na něho mám plátno velikosti 2,5m x 1,5m.

4) V prodejně s látkami - metráž. Jinak, kdyby někdo chtěl použít Fleece, jak radí Havelock, tak se nemusí kupovat deka, ale fleece se dá koupit taky v metráži (šířka 1,5). Jinak jak psal tokura, že uvažuje o něčem jako pokerové nebo kulečníkové plátno, tak to se taky dá sehnat, ale raději se o to ani nesnažte, nebo se vám protočí panenky kolik to stojí ;).

5) Neuvažuju o náhradě, protože mi plně vyhovuje a vozím ho s sebou i na akce, kde když je menší stůl, než mám doma, tak ho dám dvojitě.

26.4.2016 11:35:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Určitě jsem za Ochranu :-D
1. Zakrývám
- lépe se hraje (tím že doma mám sklěnenou desku na stole, tak tam se karty berou opravdu špatně)
- lépe se bere herní materiál z látky než desky
- karty tak netrpí
- na fotkách pak hra vypadá taky lépe

2. uf... je to myslím taková tak flísová deka
- osboně se mi nejvíce osvěčila deka z Ikey - má super rozměr 130 x 170 cm - oficiálně se to menuje Pléd POLARVIde
- v pohodě tím zakryjete velký stůl, nejsou na ni vidět přehyby ani smuchlání

3. Hraje se na tom perfketně
- materiál se dobře bere, jak již bylo zmíněno chráníte si hru více před pitím :-)
- máte jednobarevnou podložku která ničím většinou nenarušuje materiál hry

Osobně jsem na to už tak zvyklý, že bez toho víceméně nehraju a deku vozím všude sebou
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/takenoko-1592/obrazky/
(obrázek ode mně)

4. Konrkétně moje deka je z IKey a vyjde na 99 Kč
- je v světle modré, bílé a červné barvě (červenou mám já, nyní používám na focení i bílou, ta modrá je taková vyblitá)
- konkrétně je to Pléd POLARVIDE
Kdo by chtěl můžu koupit a poslat zásilkovnou :-)

5. O náhradě neuvažuju, prozatím. Samozřejmě rád bych měl stůl, který bude vyhraněný jenom na deskovky a který podle toho bude upravený (ale to je opravdu daleká budoucnost), prozatím setrvám u deky kterou mám s tím že jednou za čas projde pračkou :-)

26.4.2016 12:29:36 | Upraveno autorem (porovnej)

to Jeny
Materiálově je ta deka super ale u té červené by mi při hře asi za chvíli hráblo - je to strašně řvavá barva. Lepší je něco tmavšího a tlumenějšího, Z fyzilogického hlediska je na oči opravdu nejlepší tlumená zelená. Ne nadarmo jsou profesionální kulečníkové a herní stoly potažené zeleným suknem. Jinak za mne ten rozměr 130 x 170 je třeba pro můj stůl malý. Já mám rozměr stolu zhruba 135 x 160 nebo tak nějak. Ale jak jsem psal už níže, tak ten fleece se dá koupit v metráži a myslím že metr stojí při šířce 150 cm nějakých 180, - kč. Je to trošinku dražší než ta malá deka, ale pořád se to ještě dá. Třeba klasický zelený netkaný filc na stůl v tloušťce 1 - 2 mm, který je ideální na herní stůl stojí běžný metr při šířce 180cm asi 900,- kč za běžný metr.

26.4.2016 12:44:36

to Jeny
OT: k dece se vyjadrovat nebudu, ale jestli je ta fotka z realne hry, tak to hrajete spatne. Na jednom policku muze byt jen jedno vylepseni - bud nakreslene nebo zeton - ne vic.

27.4.2016 09:49:42

Kren a aisladocz
to Aisladocz

- ahoj, ano tehdy jsme to hráli špatně :-) nějak jsem ten řádek přehlédl, dnes už to vím (ale nedošlo mi že je to i nafotce :-( )

to Křen

- je fakt že mít nějakou neutrálnější zelenou tak by to skvělé, tady jsem vycházel z rychlé dostupnosti za super cenu a víceméně zatím pasuje na každý stůl kde jsem hrál a vleze se na něj i Arkham
- ieka má právě jenom tu červenou, bílou (ta je trochu nepraktická na hraní :-) ) a modrou (takovou tu vyblitou světlou :-D, ale nějak jsem si na to zvykl a v okolí je to buď na červené dece nebo bez :-)

- mít stůl na který je deka malá tak taky asi navštívím metráž :-), ale tak velký stůl ti závidím, já mam malý a jsem docela hodně omezen prostorem malého bytu - zatím to řeším větší starou deskou pod postelí, na kterou musí jít deka (protože je hodně doničená, ale dostal jsem ji free)

27.4.2016 21:42:53

Ubrus
Na stole máme také sklo a ně je na hraní opravdu velmi špatné. A tak jsem si koupil za pár korun ten ubrus, co je z jedné strany nějaký motiv(kytičky, švestičky, třešničky atd.) a z druhé strany látka. Karty nekloužou, kostky nebouchají a protože látka je bílá, tak se i žetony a kostičky v různém barevném vzoru neztrácejí.

25.8.2016 22:40:40

Samet
Myslíte, že by z tohodle materiálu byl dobrý ubrus na herní stůl? http://www.dumlatek.cz/bavlneny-samet/58724-samet.html

Má to vysokou gramáž 360g/m2, nepochybně to bude příjemné na dotek a má to přijatelnou cenu. Lze vybrat z řady barev.

27.8.2016 17:25:22

ruy

wraith
Samet sa rad zatrhava..

27.8.2016 18:50:20

samet
Opravdu? Nepleteš si to se saténem? Ze sametu se dělají třeba ubrusy pro vykládání karet, ale ty mají malé rozměry, tak jsem si říkal, že by bylo možno si ušít vlastní a hledal jsem samet s hodně vysokou gramáží, který mi přijde pro tento účel nejvhodnější.

27.8.2016 19:40:41

ruy

wraith
Ano to je mozne :)
Inak ja mam obrus na hry z denimu neviem preco sa to tak vola ale je to riflovina nekrci sa nedere sa a dobre sa z toho dvihaju karty aj zetony zafarbeny skoro na cierno
..

27.8.2016 23:05:42

.
1) nezakryvam
2) laminat
3) dobre, nikdo nic neztrhne ze stolu kdyz posune lokty na ubrusu
4) v jakemkoli obchodu s nabytkem
5) dosud ne, ale po precteni diskuze je fakt, ze u karetek by se to siklo :) takze zauvazuji o platne na kulec

kren > kdyz kouknu na prvni obchod co mi nasel google (link nize) tak cena za metr (pri sirce 1,5m) stoji 310, takze kdyz koupim 2x1,5 na muj stul (nebo Vas), tak je to 600 (+dopravne) a to ani neni cena jedne deskovky. Takze panenky to tolik neprotoci :)

http://www.nir.cz/produkt/kulecnik/sukno/poolove-sukno/sukno-california-green-150-cm-32036.htm?gclid=Cj0KEQiA39_BBRD0w-_rmOrc__8BEiQA-ETxXXFFdBvIKQ9ra6XnpUXtPPdZycP1lC6P5mRTk1-nJS4aAu0j8P8HAQ

25.11.2016 20:04:35

stol
zeleny filc, kvalitou uplne dokonaly povrch, ale je dost drahy (10€/m)

25.11.2016 23:16:14

Neopren
Nakonec jsem na stůl koupil tohle http://www.metraz-kortexin.cz/Neopren-WR-3mm-oboustranny-modro-modry-d56_267131.htm?tab=description a maximální spokojenost. Dobře se z toho sbírají karty a žetony a je to tiché pod kostky. A za tu cenu mi ještě zbylo na nařezání pár podložek na kartovky, když člověk jede někam mimo.

Fotky - https://drive.google.com/open?id=0Bw6sEBZLDOlaRmU2MUlVUTA4SFU

26.11.2016 09:04:40

samet
Ja pouzivam husty sametovy ubrus a jsem spokojen. Hrajeme prevazne s kartami (star realms, settlers, ...)

7.12.2016 16:24:41 | Upraveno autorem (porovnej)

stůl
1) nezakrývám
2) dřevo kanadská třešeň masiv - lak polomatný
3) výborně, jen je potřeba kartami moc neházet

4) nejlíp se mi beztak hraje na zemi na nízkém koberci, mohu se k hraní rozvalit :)

13.12.2016 21:11:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Velká Kvedlinburská - včetně dopravy
Velká Kvedlinburská - včetně dopravy
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas