Ameritrash bez čarování a sci-fi?

Ve světě deskových her se moc neorientuju. Zatim jsme hrávali většinou hry které se řadí mezi Euro, Agricolu, Cavernu, Osadníky Jsou to dobré hry ale vítal bych větší kooperaci nebo rivalitu mezi hráči. Velmi mě bavil Memoir 44 ale je příliš jednoduchý a jenom pro dva. Když hrajeme většinou jsme tři až pět. Poraďte mi prosím existuje nějaká hra stylu ameritrash epického rozměru něco jako je Twilight impérium, aby to ale nebylo prostředí sci-fi, horor, zombie nebo čarování alá fantasy. Hra kde by dejme tomu vzájemně soupeřilo několik hráčů o nějaký cíl a přitom by nemuseli používat nějaké nepřirozené věci jako jsou kouzla, kletby, zaříkavání nebo mystiku byť se skrývající za nějaké rádoby vědecko fantastické prvky jako betazoidi atd.. Já tyhle věci nemám rád a jsou pro mě neakceptovatelné. Mám třeba hru Battlelore, ale vždycky jsme hráli jen ty historické scénáře. V Dominiu nikdy nepoužíváme kartu kletba a čarodějnice atd.. (V Caverně jsou sice "trpaslíci" ale chovají se jako lidé tohle mi nevadí.) Zkrátka hledám takovou hru která by nezaváněla okultismem.
Kdysi jsem hrával na PC sérii Total war existuje něco takového v deskových hrách?

Děkuji za případnou radu a pochopení mých pro vás možná podivných požadavků na hru.
Hubert

13.5.2017 13:50:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Scythe
Toto by ti mohlo vyhovovať - je to viac euro, ale sú tam ameritrash prvky: dej sa odohráva v alternatívnej budúcnosti po prvej svetovej vojne (akoby 50.-60. roky, len so steampunk technológiami). Jediná uletená vec sú mechovia - mechanické tanky na nohách na prevoz robotníkov aj na boj, inak ti to sadne. V hre sa snažíš obsadiť veľké územie, staviaš budovy, produkuješ ropu/jedlo/drevo/železo, za to rekrutuješ a staviaš mechov - tanky, bojuješ, riešiš úlohy... No je to skvelá hra a jedna z mála, kt. v sebe nenesie nič okultné (btw tvoja požiadavka nie je čudná - preferencie a priority :))

Edit: inak hra epického rozmeru bez týchto vecí asi nie je. Resp. ja i takej neviem. My hráme descent - 4 hráči sa snažia poraziť zlo... ale tam je kúziel, démonov a príšer hoooodne veľa.

13.5.2017 14:17:30 | Upraveno autorem (porovnej)

možno...
...by si sa mohol poobzerať po nejakých jednoduchších wargame hrách. Ja sa do nich vôbec nevyznám, ale možno niektoré z nich sú ako Total War séria.

13.5.2017 14:26:48

Na ten štýl...
...mi napadol RISK. Každý má armádu a snaží sa splniť úlohu - zväčša je to ovládnutie nejakého územia, napr. Európa a Afrika...

Pandemic je zase hra, kde sa všetci snažíte vyhrať boj so šíriacou sa nakazou. Nehral som to, ale aj toto by sa ti mohlo páčiť.

13.5.2017 14:33:25 | Upraveno autorem (porovnej)

AT
Z tvojho popisu vyplyva, ze asi nehladas klasicku atmosfericku AT hru s kopou plastu, ale skor hru s konfliktom z realneho sveta, teda aj historickym a nejakym podielom nahody.

V pripade, ze hravate traja by som ti doporucil nieco o Phila Eklunda ( v cestine uz vydalo zopar jeho hier Fox in the Box )

Pax Pamir...historicka hra, v ktorej bojuju o vlyv anglicania, rusi a afganci....urcite aj rozsirenim, ktore dost vylepsuje hru..toto je hra urcena pre 3 hracov

Pax Renaisance...hra na podobnom principe, tentoraz zasadena do obdobia renesancie, kde o vplyv superia bankarske rody..primarne pre 4, ale funguje dobre aj v troch

V obidvoch paxoch nie je nudza o konflikt a je tu silne tema a epicky rozmer.

Neanderthal...skor simulacia ako hra...vela nahody a kockovania a silna tema

Churchill...WWII. Spojenci rusko, amerika a britania bojuju jednak proti nemecku, ale nepriamo aj medzi sebou o vplyv v povojnovom svete....nie je to klasicka wargame

Maria, jedna naj hra pre 3...mierne euroidna wargame

Pre 5+

Deal: American Dream...suboj drogovych kartelov...vela bitiek, diplomacie a porusenych dohod....silna tema a hodne ATckove

Colonial: Europe's Empires Overseas...nieco na pomedzi ekonomicko vojnovej hry...kolonizacne obdobie a moznost hrat aj historicky asymetricky variant

Zombie state ( viem, ze si nechcel Z temu , ja ju tiez nemam rad), ale toto je skor globalny konflikt s nakazou, nieco podobne Pandemicu alebo WW Z, kde hrate za lidrov jednotlivych casti sveta, ktory sa snazia pokorit nakazu a to aj na ukor ostatnych narodov......velmi silny a stresujuci herny zazitok.

Warrior Knigts, cistokrne AT...v podstate je to klon Twilight Imperia 3, ale je to situovane do stredoveku..kopa plastu, diplomacia, konflikt...potrebujes aj rozsirko a hrat to v plnom pocte 6.

13.5.2017 14:55:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Successors
Tahle hra z doby konce říše Alexandra Velikého je vynikající a na wargame má ještě vcelku jednodušší pravidla.

13.5.2017 16:06:21

Alternativní realita..
Díky za tipy. O hře Scythe jsem uvažoval. Alternativní dějiny jsou OK.
Jde mi jen o to nadpřirozeno a okultní prvky které jsou v žánru fantasy přítomny otevřeně a ve sci-fi někdy otevřeně ale častěji skrytě. (Těmto věcem se vyhýbám a mám pro to dobré osobní důvody. Nechci si na takové věci ani hrát.)

Ano moje požadavky se asi budou spíš blížit wargame. Hodně mě zaujala Studená válka. To užití diplomacie, vyjednávání, užití síly je-li třeba, to je život. Odhaduji že to může být dobrá hra. Ve dvojici s manželkou nebo s některým z našich dětí si to jistě rád zahraju. Možná existuje něco podobného pro vice hráčů. Někdy se scházíme nad hrami dvě nebo tři manželské dvojice.

Děkuji za hry které jste navrhli. Mrknu na ně a uvidíme.

13.5.2017 16:10:23

warrior knights
Tak jsem načetl něco o doporučené Warrior knights, podíval na fotky a vypadá to, ze to je ono. Díky

13.5.2017 16:27:11

Successors
Successors vypadá také velice slibně. Otázka je zda tyhle starší hry půjde sehnat. Snad jo. Díky.

13.5.2017 16:32:35

Studená válka a Successors
Jestli uvažuješ o Studené válce, tak neváhej - je to opravdu super hra. A jinak Successors jsem teď na šel na Aukru za 1300, tak neváhej - je to super příležitost vzhledem k tomu, že je hra nová. Je tam ale už jen 16 hodin do konce aukce.

13.5.2017 18:28:03

TWOM
Myslím si, že hodně příběhové a realistické bude This war of mine, ale dojmy ještě nikdo nemůže říct, jelikož teprve hra přijde. Ke konci roku by měla být i v češtině. Je to o válce z pohledu obyvatel, kde řešíš různé životní situace (shánět jídlo, zabezpečení domu, příprava na zimu, deprese,...), hodně rozhodování, (třeba, když ti přijde sirotek před dům a bude shánět jídlo a vy sami nebudete mít moc, tak jestli dát. ;) Je tam teda dost textu. Hra je pro 1-6, ale je to takové spíše sólo hraní. Myslím si, ale že atmosféru budeš cítit na každém kroku. Příští týden budou rozesílat kickstarter edici, tak někdo třeba hodí první dojmy. ;)

13.5.2017 18:49:56

hm
naozaj zaujímavá averzia :) Mňa ale napadol ešte Clash of Cultures..

13.5.2017 19:11:24

Epická hra
Ahoj, ak je vás viac, skúste napríklad Fief France 1429 /dá sa hrať s úpravou aj vo dvojici/, keď vás chytí, je k tomu ešte rozšírenie.

13.5.2017 19:51:25

This war of mine ...
... bude na konci roku vydávat Albi v češtině

to stOKYi ad averze
Já zas vůbec nemusím Zombie a poslední dobou mě už taky leze i ušima Fantasy.

13.5.2017 20:07:49 | Upraveno autorem (porovnej)

...poznamka k tomu
jak pises, ze te velmi bavil Memoir 44, tak minimalne mrkni na hru stejneho autora zasazenou do obdobi napoleonskych valek - Commands & Colors: Napoleonics.
Pridava dalsi moznosti jednotek a vice taktizovani oproti Memoir 44.

13.5.2017 20:52:10

Fief v 2???
preboha ako sa da hrat Fief vo dvojici? :-O

Ved je to cele zalozene na diplomacii, dohodach, vyhodnych sobasoch, intrigach a hlavne na backstabbingu.....Ta hra fakt poriadne funguje iba v plnom pocte..

13.5.2017 20:59:13

RE: LoLo
:-) Bol vytvorený skvelý modul 100-ročnej vojny, diplomacia prebieha prostredníctvom žetónov vplyvu /strachu a priazne/, hra je plne funkčná /hlasovania, manželstvá, atd./ a dokonca aj zábavná, mám urobený preklad, v blízkej dobe ho zavesím na ZH.

14.5.2017 05:26:15

Vybíráme z Bazaru

GHOST STORIES (EN) - VYPRODANÉ
GHOST STORIES (EN) - VYPRODANÉ
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas