Petr

neznámá hra

Dobrý den
Nevím, na koho se obrátit, tak pišu zde,mám skromný dotaz ohledně jedné společenské hře, možná mě nasměrujete správným směrem.

V 80-90 letech byla, co si tedy matně pamatuji jedna taková hra, kdy to byl takový, notes velikosti A6, tato hra byla zasazená do středověku tuším, hrála se z kostkami, kdy se v tom notesu přeskakovalo na stránky, podle počtu bodu hozených v kostkách, v tom notesu (či jak to nazvat) byli středověké černobílé ilustrace a účelem hry bylo dojít až na poslední stranu toho notesu a projím všemi stránkami a úkoly na nich napsanými, už si jen matně vzpomínám, jak to přesně bylo.
Velice děkuji za jakýkoliv postřeh, doplnění, o jakou hru jde, abych se dopátral k jejímu názvu a případně k jejímu sehnání můj mail pro odpověď 1234.petr@seznam.cz
20.10.2009 14:09:55

že by...
Z Tvého popisu nevím přesně, co myslíš, ale něco podobného jsem možná v dětství hrál.

Jmenovalo se to buď "Ve službách krále" nebo "Na rozkaz krále" (jedno je možná název filmu, nevím :-)) a v roli panoše se musela zkoumat jakási záhada ve hradě jakéhosi správce. Ale je to už hodně let zpátky, takže víc už si nepamatuju.

20.10.2009 14:13:49

Ve jménu krále
Aspoň myslím, že se to tak jmenovalo.
Ale na její fyzické dohledání teď nemám čas :)

20.10.2009 14:14:27

Ve službách krále Reginalda
se to jmenovalo a mám takový pocit, že tam skřeti mluvili anglicky nebo se mi to zdálo? :)

http://www.daemon.cz/kniha/4493/bronec-michael-ve-sluzbach-krale-reginalda-do-hradu-goblinu.htm

20.10.2009 14:18:50

tom

kandelabr
jé, hrad goblinů mám doma, ale vůbec si už neuvědomuju že se tam házelo kostkama.. :) budu to muset zase někdy vytáhnout :)

20.10.2009 14:26:10

reginald
Taky to mám doma, ale pokud vím, tak je to obyčejný gamebook. Nepovažoval bych to za společenskou hru.

20.10.2009 14:36:23

Oprava: Na rozkaz krále
Tak pravdu má laredo, to, co jsem měl na mysli, je knížečka Na rozkaz krále z roku 1989 za 10 Kčs (Literární scénář Ljuba Štíplová).

20.10.2009 14:39:21

Lone Wolf
Nejde nahodou o serii gamebooku Lone Wolf?
Tam vsak ale kostky nejsou, misto toho tam je stranksa s random cisly, kam clovek tukal tuzkou :)

20.10.2009 15:08:22

Bajn
Jasně, ale každej, kdo hrál Dračák si u Lone Wolfa házel desetistěnkou :-)

20.10.2009 18:20:18

Eyron
To je jasne :)
Jo kde jsou ty doby, kdy jsem to prepisoval do textaku a programoval v pascalu :)

20.10.2009 19:51:20

Petr

neuveřitelné
Děkuji velice převelice všem, zejména paní Janě M.

http://pictureup.cz/picture/verejny/20902090rozkaz.jpg

8.11.2009 21:42:46

Martin

Na rozkaz krále
Dobrý den,

Náhodou jsem po dlouhém hledání zavítal na tuto diskuzi a rád bych poprosil někoho, kdo by titul "Na rozkaz krále" od Ljuby Štíplové vlastnil, zda by se mi mohl ozvat na e-mail martineq@centrum.cz. Sháním tu publikaci ke své školní práci. Velice by mi to pomohlo. Děkuji.

19.11.2009 22:56:29

Tosky

Muníci
Ahoj,je možné, aby se český autor her mohl prosadit? Přesněji řečeno jednu hru jsem dal na trh cca před 3 měsíci, ale ještě jsem pořádně nedělal propagaci na webu.Mám inforamce, že se prodává, jak moc, to budu vědět po novém roce.Nevadí, že se zde ptám? Nepíšu název ani nic víc, pokud nebudete chtít, aby to nebyla reklama. Díky všem a krásné sváteční herní zážitky, Pavel.Můj mail pavel.toy@seznam.cz

21.12.2009 18:39:52

hra českého autora
Já, jako osobně nezainteresovaný, snad mohu říct, aniž by to byla reklama, že Muníci a jejich podzemní dobrodružství vypadají hodně slibně, soudě podle fotek a popisu. A myslím si, že místní komunita českým hrám a jejich tvůrcům docela přeje :) A myslím si, že všichni zatrolení by uvítali nějaké bližší informace, minimálně přidání do katalogu i s nějakým popisem a fotografií...

21.12.2009 19:07:16

Tosky

Muníci-podzemní dobrodružství
Zdravím. Musím říci příteli, že jsi mě docela vyrazil dech a příjemně překvapil. Kde ses o Muníkách dozvěděl? Docela velkou propagaci dělá na slovenském webu partnerské vydavatelství.Pokud se někdo chce podívat, tak můj čerstvý web je www.tmgames.cz Pokud bude zájem, můžu poskytnout další informace. Díky za příležitost.
Pavel

21.12.2009 19:29:35

Tosky
Tak jsem právě poprosil o zařazení Muníků do zdejšího katalogu, což by měla být záruka o větší povědomosti o této hře.
Já na ni narazil opravdu u našich slovenských sousedů, hledal jsem bližší info a narazil na tvé stránky. A musím přiznat, že mě zaujala a to velmi, nejraději bych si ji rovnou koupil...ale budu muset asi počkat po vánocích, letos už nesmím :(

21.12.2009 20:39:41

Tosky

Muníci
Děkuji, jak mám postupovat? Někdo mně osloví kvůli obrázkům a pravidel? Ani nevím, jak ti poděkovat.Pro jakékoli info si napiš. Pavel.

21.12.2009 21:06:11

Tosky
Mě nemáš za co děkovat. Já jsem jen běžný uživatel....
Pokud Cauly hru přidá do katalogu, může potom kdokoli přidat popis hry nebo recenzi a pokud ji Zeus schválí, objeví se u hry. No a taky můžeš přidat fotky a pokud je rbx schválí, budou pěkně u hry k nahlédnutí a samozřejmě, pokud uznáš za vhodné dát volně k dispozici pravidla, mohou tam být taky...a pokud se zaregistruješ, budeš mít možnost posílat a přijímat i soukromé zprávy od ostatních uživatelů a domluvit se přímo s Diem, jak můžeš svou hru tady prezentovat.

21.12.2009 22:09:49

Tosky

registrace
Jdu se registrovat. Budu pod jménem TMG :o). Pravidla dát mohu. Běžný uživtel píšeš? No ale máš slušné body, tak jsi zřejmě důvěryhodný zde. Díky.

21.12.2009 22:23:01

:)
No, já doufám, že jsem důvěryhodný nejen zde :))
Jinak si pročítám pravidla a líbí se mi to čím dál víc..i ty obrázky jsou velice pěkné....myslím, že v našem rodinném herním klubu by hra měla úspěch...

21.12.2009 22:36:34

TMG
Tak jsem tě přihodila do seznamu autorů, vydavatelství jsem hodila jméno TMG, ale hru mi zatím nenačetlo - nevím kde dělám chybku ;-)

21.12.2009 23:25:30

TMG

dilli
jéé ahoj, tebe znám asi, teda pokud si tě s někým nepletu. Mnohokrát všem děkuj za podporu.

22.12.2009 10:01:36

TMG
určitě?
to přece nemůže být možné, abych byla aktivní na tolika stránkách...

Ale jasně, že to jsem já. Tady to více pozoruju z povzdálí i když mám přístup k těm věcem jako doplňování autorů, vydavatelství a her. Jenom ty hry mi nikdy nenahodí :(

22.12.2009 10:40:01

SirTonic

Na rozkaz krale
Zdravim Vas,
chtel bych touto cestou poprosit kohokoli, popr.: pana Petra, ktery zverejnil fotografii
http://pictureup.cz/picture/verejny/20902090rozkaz.jpg
zda-li by byl ochoten tyto nafocene(naskenovane) strany hry poskytnout, velmi by mi to usnadnilo praci.

Jakekoli podkaldy prosim posilejte na: sirtonic(zavinac)gmail(tecka)com


Predem mnohokrate vsem dekuji.

25.1.2010 21:35:53

Na rozkaz Krále
Zdravím vespolek

Již nějakou dobu sháním herní gamebook (snad vůbec první český) NA ROZKAZ KRÁLE od tuším aut. Ljuba Štíplová (malá širokoúhlá černobílá kreslená brožurka, příběh se odehrává na zámku a v jeho blízkém okolí, kde se hrálo pomocí dvou kostek a k dokončení příběhu bylo nutné najít troje hodiny s údaji) je to již 15 let ale vidím to jako dnes :) Nemá prosím někdo ,nebo popř aspoň naskenováno, jedna se o srdcovní záležitost za mlada a určitě bych se i nějak finančně revanšoval.
Popř. pro osobní komunikaci poprosím louislouis@email.cz

Díky moc a lovu banditů zdar!

16.3.2012 16:37:17

re
Tady to mate, jednak sou to obrazky, v neprilis dobre kvalite a jednak tam je flashova verze, ktera se da primo hrat

http://habrik.wbs.cz/narozkazkrale.zip

20.3.2012 13:14:33

Vybíráme z Bazaru

Zakkinac Stary Svet KS TROLL
Zakkinac Stary Svet KS TROLL
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 18 hodin

Offcanvas