Žetony

Ahoj,

mám prosbu. Sháním čtvercové kartonové žetony o průměru 15 mm. Nevíte, kde je sehnat? Nejlépe ČR nebo EU.

Spelmaterial. de má jen 20 mm.
15.2.2018 11:38:19

knoflíky
O kartonových nevím, krom toho spielmateriálu, a navíc jsou relativně drahé. My používáme na kulaté a některé hranaté žetony dřevěné knoflíky z ebay - není to sice ČR ani EU, ale cenově je to výhodné.


Zrovna podobné mám doma, velikostně sedí:
https://www.ebay.com/itm/DIY-Square-Mix-Christmas-tree-snowman-Wooden-Buttons-Scrapbooking-Sewing-15MM/253054876904?hash=item3aeb3efce8:m:mfjqcJrQ4nooPcsUQ6yg8yg

Jinak v případě hranatých žetonů není problém si nařezat libovolnou velikost z vybraného materiálu, což taky děláme většinou, knoflíky spíš používáme na kulaté, tam to trochu problém je :))

15.2.2018 11:48:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Dřevo
Ahoj,

díky za tip. O těch dřevěných budu přemýšlet. Stejně mi hlava nebere, že nikde nejsou kartonové.
Já bych to toho řezání šel nerad. Je to práce a vzniknou nerovnosti.

Napadla mě možnost, že bych koupil nějakou levnou hru, kde je hromada takových žetonu. Žádná mě ale zatím nenapadá.

15.2.2018 20:52:46

žetony
U nás je velká spotřeba skicáků. Zadní strana je z tvrdého kartonu. Úspěšně jsme ji použili už na výrobu mnoha desítek žetonů.

15.2.2018 21:07:21

Knihařská lepenka
Zkus pohledat knihařskou lepenku. Kupuju ji ve 2mm tloušťce a dělám z toho hernrí plány, žetony i inserty do her. Za cca 30-50 Kč máš rozměr 70x100cm a chvíli to vydrží :)

16.2.2018 07:11:09

pivní tácky
Pokud jde jenom o pár menších žetonů, pivní tácky jsou ta správná volba (ovšem ideálně takové novější a ne rozmáčené od piva :D) Ideální tloušťka, stačí přelepit a pak nařezat třeba ulamovacím nožem. Ideálně ještě zaoblit rohy a 100% spokojenost.

16.2.2018 07:37:30

řezání
Tak matrošů, ze kterých se dají nařezat hezké žetonky, je tuna (my třeba využíváme šanony), ale autor otázky řezat nechce.
I když bejt tebou bych to aspoň zkusila - když si to dobře načrtneš a vezmeš to nožem na koberce dle pravítka, výsledek bude naprosto v pohodě.

Recyklace matroše z jiné hry je taky možnost, ale zrovna kartonové hranaté žetonky o velikosti 15mm v nějakém větším množství se jen tak často nevidí, dle mého. Takovéto miniaturní žetonky bývají většinou kulaté, když už. Co si tak vybavím naposledy, tak jsem takové viděla v Psím životě, i když nevím, jestli velikostně přesně odpovídají. Aby to navíc byla herní "plíva", která se dá koupit za pár korun a obětovat, to už by člověk asi musel hodně pohledat :)

16.2.2018 09:53:12

tipy a triky
Diky za napady.
Je to tak, jak rika Anyanka. Mam bezvadne vytvarne ctvrtky, ze kterych by to slo. Bohuzel se nejedna o par zetonu. Budu jich delat cca 150. K tomu na ne budu lepit ctvercove samolepky, ktere taky budu rezat. Tim, ze je to tak mala velikost, tak rezanim jsou ty nerovnosti patrnejsi. Ja to zkousel kvalitnim rezakem a kovovym pravitkem. Nebyl jsem s tim spokojeny :( a ta prace...

16.2.2018 11:44:18

Řezání kartonu
Mě se na řezání malých žetonů osvědčil kruhový řezák a kovové pravítko. Dělal jsem takhle komplet žetonky do Valor&Victory, takže to byla opravdu tuna žetonů. Jen člověk nesmí být škrt a když už to pořádně neřeže, tak hned měnit čepel a ušetří se namožené předloktí :-)

Řezák mám tenhle a max spokojenost - https://www.naradionline.cz/rotacni-kruhovy-rezac-olfa-rty-2ns-prumer-45mm.html

A je zbytčné řezat dvojmo. Samolepku nalepit na karton a řezat polepené.

16.2.2018 13:00:51 | Upraveno autorem (porovnej)

RedDragon
Ten kruhový řezák zvážím. Díky. Určitě bych to lepil a pak řezal dohromady, dělám takto karty. Jen čekám, jestli někdo nespasí můj deskoherní svět tím, že najde ty žetony :D. Když se nikdo takový nenajde, uskutečním to zhruba takto :).

16.2.2018 13:46:39

překližka
A co zkusit tyhle překližkové čtverce?

https://goo.gl/u5qScL

16.2.2018 14:24:52

Sleepy
To vypada dobre. Diky! Splnuje to me pozadavky. Potrebuji i 20 mm, coz maji. K tomu pohledam jeste kulate 15-18 mm. Zatim jsem tam nasel 20. V nejhorsim pripade budu mit kulate kartonove.

17.2.2018 23:40:11

Vybíráme z Bazaru

Firefly Misbehavin'
Firefly Misbehavin'
Akt. cena: 28 €
Končí za: 5 dnů

Offcanvas