příslušenství z laserem řezaného plastu

Narazil jsem na kickstarteru na http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories (nějaké další fotky jsou ještě v záložce updates) a ted u dicetowerů na http://www.youtube.com/watch?v=CLbTJN0kSw4 Některé věci vypadají dost zajímavě (držák kostiček do Eclipse, figurky do High Frontieru, apod.). Ale mají to za dost šílené ceny (pomalu přesahující cenu samotné hry). Viděl jsem, že i u nás jsou nějaké firmy, které se zabývají laserovým řezáním plastů v malém a zajímalo by mě jeslti je to opravdu tak drahé, nebo by něco podobného šlo u nás vyrobit za rozumnou cenu. Nezkoušel jste si už někdo něco podobného nechat vyrobit, případně nemáte (nebo nějaký známý) přístup k nějaké podobné technologii? Kdyby byl rozumný nápad tak věřím, že by se u něčeho dalo dohromady dost lidí, aby to bylo i s nějakými paušálními náklady zajímavé pokud by náhodou nešla vyrábět kusovka.
30.5.2012 00:15:44

to amis
Ať jsem hledal, jak jsem hledal, tak ten držák kostiček do eclipse jsem nenašel. Můžeš napsat odkaz?

30.5.2012 12:07:02

to kren
http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories a rolovat dolu

30.5.2012 12:39:54

hm, hm
Za tisíc korun 6 plastových mřížek na kostičky. Je to sice pěkné, ale až zas takový fanda nejsem. Nicméně pokud tady opravdu má někdo přístup k takové technologii, tak by to bylo fajn.

30.5.2012 13:04:01

som

laser
kamarád ho má (myslím laser) a už mi pár věcí dělal - především z překližky.

S cenou vám asi moc neřeknu - vždy záleží na složitosti a množství, ale jen pro ilustraci:
z překližky tl. 6 mm mi páli stromy do Waldschaltenspiele za 160,-. Do práce jsem poptával kulaté žetony prum 25mm ve dvoubarevném plastu (žeton je např. červený a ten vypálený text nebo obraz je bílý, barevných kombinací je hafo) a při počtu 2000 ks nahodil konečnou cenu 4,- za kus...

Na druhou stranu jeho překližkové krabičky na cokoliv (nejen na hry), to je prostě paráda!

30.5.2012 13:20:33 | Upraveno autorem (porovnej)

to som
Tak se ho zeptej, za kolik by vypálil z plexi mřížky na kostičky do eclipse. Viz dole odkaz od ndru?

30.5.2012 13:26:43

som
to zní zajímavě. Jak to funguje technologicky - v jakém formátu mu předáváš podklady pro výrobu? Jsou s tím nějaké paušální náklady - nějaká šablona, forma, cokoliv, nebo prostě dostane obrázek, vrazí ho do mašiny a vypadne jeden kus něčeho (možná se ptám blbě, ale nic o té technologii nevím ;-)

30.5.2012 20:57:49

kickstarter
diky ty! super zalezitost, prave jsem zjistil za co jsem se rozhodl vyhodit penize. :) (teda stve me ze budu muset resit zase nas retardovany celni zakon ale worth it !

30.5.2012 22:19:21

som

Ad Kren
Eclipse neznám/nemám, tak nevím, jak velké jsou ty kostičky? Další otázka je, jestli chceš mřížku (počítám dobře 3x12 ?) s průchozími otvory nebo by to mělo být zaslepené? Myslím tím, jestli když zvedneš mřížku, měly by ty kostky zůstat na desce nebo v mřížce?

31.5.2012 06:42:31

som

amis
Poklady jsou prý nejideálnější v Corelu, ale já mu dodával v dxf (AutoCAD) nebo Illustratoru a vše ok.
On si moje podklady nahraje do komplu, konvertuje do laseru (krabice velikosti multifunkční tiskárny) a už to jede. V laseru je položena deska materiálu (max. řezací plocha je tuším 30x40 cm) o tloušťce až 10mm, ale to prý ještě neřezal.
Technicky to funguje tak, že laserový paprsek se zaměří na bod mateiálu, tím dojde k jeho prudkému zahřátí a odpaření. Délka ohřevu pak určuje hloubku řezu.
Jinak materiál: dřevo, resp. překližku používá topolovou o tl 3 a 6 mm, ale prořezal i 8mm smrk destičku. Plexi 8mm milimetrů taky v poho, ale v té tloušťce už to chce větší výkon a materiál na hranách trochu "teče". Ty tenčí plasty (do 3 mm) jsou v pohodě. Umí to řezat i na sklo. Nedělá na materialy z PVC - při řezání se uvolňuje chlor, který mu naleptává čočky.
Přesnost je v cca 0,1mm, ale řez je kónický - nahoře může mít až 0,3mm (podle tlouštky mat) a dole má cca 0,1mm.

Tak snad sem Ti hlavu nezamotal ještě víc ...

31.5.2012 07:03:04

to som
Ano 8x12 přesně jak je to na těch dvou obrázcích z odkazu http://www.kickstarter.com/projects/1133945043/laser-cut-game-parts-and-accessories

Ohledně těch průchozích/neprůchozích děr nevím jaké jsou možnosti. Určitě by bylo praktičtější neprůchozí díry, aby se ten zásobník dal zvednout i s kostičkami. Nicméně ta dna těch děr by musela být průhledná, protože u odstraněných kostiček musí být vidět skrz to prázdné místo na stupnici pod ním. Pokud by to nešlo průhledně, tak to mohou být díry skrz a pak by klidně stačilo to plexi 3mm.

31.5.2012 09:59:57

mrizka
Kdyz by diry byly pruchozi, asi by nebyl problem je podlepit slabsim plexi obdelnikem.

31.5.2012 10:14:01

som

ad mrizka
no kdyby mela byt nepruchozi, tak by to samozrejme muselo byt podlepene (tedy ze dvou dilu - bude to urcite levnejsi a i hezci (kdyby to melo byt z jedineho kusu, tak by ty dna byly lehce mléčné (snížená průhlednost).

Rozměr mřížky - no já na těch fotkách vidím 3 x 12 ? A jaký je teda rozměr kostek?

31.5.2012 10:33:47

to som
No já jsem teď v práci, tak ti rozměr neřeknu. Ale jsou to takové ty malé kostičky, jak u většiny her. Takže jen orientačně bych chtěl vědět cenu.

31.5.2012 10:38:23

som

prodleva
Ahoj, byl sem ted mimo, takže to předávám až teď, ale určitě sem dodám jeho odpověď...

4.6.2012 07:30:22

som

Mřížka na eclipse
Dobré ráno všem, takže včera sem si pokecal s řezačem a situace je následující: Mřížku se dnem vyrobit nejde, nicméně ze dvou kusů (mřížka+obdélník pod ní) by to udělat šlo. Problém by ale mohl nastat při lepení - chce to najít lepidlo, které neporuší strukturu toho plexi. Jinak by totiž bylo průhledné pouze dno jednotlivé komůrky, ostatní by bylo matované.
Rozměry jsem se od vás bohužel nedozvěděl, takže jsem si je operativně zvolil sám ( http://imageshack.us/photo/my-images/94/stojaneclipse.jpg/ ). V tomto rozměru by teda vyšla cena mřížky bez dna v tloušťce 6 mm na 150,-, ve tloušťce 3-4mm kolem 120,-. Není v tom započteno vytvoření podkladů pro řez, ale ty bych vám klidně udělal já...

Pokud by byl zájem, rád zajistí kontakt skrz PM.

Jo a umí pálit i z papíru (aniž by shořel :)

5.6.2012 06:22:18

som

Finální mřížka pro Eclipse
Zdravím,
dnes ráno mi přišlo nacenění finálního tvaru mřížky (rozměry posvětili jak Křen, tak Kalif). Cena je 70,- Kč pro tloušťku 3mm. Plexi tl 6mm asi nebude moc praktických, ale kdyby náhodou, cena je 130,-. Destička pod mřížku (v tl. 3mm) vyjde na 20 bez lepení - to se zatím nepodařilo rozseknout.

26.6.2012 10:14:53

to som
Množstevní slevy nejsou možné? Cena je stejná ať si objednám jednu mřížku nebo 60 mřížek?

26.6.2012 10:59:40

som
Je to sice výrazně lepší cena, než u těch američanů, ale přece jen se člověk i tak cuká dát víc než třetinu ceny hry za doplněk (6ks základ + 3ks připravované rozšíření - člověk musí myslet na budoucnost ;-) Napadla mě ale ještě taková možnost, ale možná je to blbost: změnilo by nějak výrazně cenu mít namísto mřížky z jednoho kusu, vypáleného z 3mm plexi, něco jako sadu plexi obdélníků/pásků se zářezy do půlky výšky (o tloušťce zářezů a plexi podobné tomu, co jste teď nechali jako mřížku), kterou by si každý složil (akorát asi o fous vyšší než ty 3mm, aby to do sebe vůbec šlo zasunout)? Stačí úplně hrubý odhad, nechci s tím zbytečně otravovat, pokud by se cena neblížila polovině (čekám, že spíš ne, ale nedalo mi to ;-), tak to nemá cenu komplikovat. Mě osobně ta mřížka zajímá hlavně jako ochrana před drbnutím do stolu a na to by to stačilo (dno není potřeba).

26.6.2012 12:19:06

to amis
Ale naprosto vůbec jsem nepochopil, jak jsi to myslel. Zkus to namalovat a někde dát ke stáhnutí.

26.6.2012 12:24:00

som

SKLADANA MRIZKA
Jestli sem to dobře pochopil, tak cheš něco jako http://www.hradeckakartonazka.cz/vyrobni-program/vybaveni-krabic , ale to Tě asi zklamu - cena se počítá podle množství materiálu a podle délky řezu. Asi nemusím ani počítat ...

26.6.2012 12:30:24

to som
A to množství ??? Neříkej mi, že je jedno jestli si objednám jednu nebo šedesát mřížek.

26.6.2012 12:32:35

som

kren
Neříkám, neboť nevím.
Dotaz jsem přeposlal a stejně jako Ty čekám na odpověď :) Je ale pravda, že sem Ti to měl napsat ...

26.6.2012 12:36:22

som
jj, myslel jsem něco takového (a nějak jsem i tušil odpověď ;-)

26.6.2012 13:25:57

som

Mnozstevni slevy
Takže situace je taková, že cena je dost nízká sama o sobě ale při jednorázové výrobě 100+ kusů by byl ochotný jít o 5 Kč níž, což by mohlo pokrýt alespoň část poštovného...

27.6.2012 10:31:20

Tak nevím...
ale přijde mi, že se z toho pro pár drobnejch dělá kovbojka. Buď to chci nebo ne. Nabídka je ložená a jestli s tim chci dělat kšeft, pak to chápu, ale kvůli pár kouskům... Tak nějak je mi pak líto lidí, co se nám snaží něco nabídnout, sami s tím tráví svůj čas a energii a někdo jim pak řekne: Ty vole za ty prachy si to nech! Mě se alespoň v tomhle případě cena nepřiměřená nezdá.
Já tu hru mám prostě rád a už jsem do ní vrazil dalších asi 700 Kč za lodičky na stojáncích a představa, že nebudu muset před každou hrou rovnat ty prťavý kostičky do svých chlívků, je neodolatelná. A tak pro mě, dejme tomu stovka semtam, neni rozhodující. Ale každej to máme asi jinak.

29.6.2012 07:46:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Batanimo
Batanimo
Akt. cena: 19 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas