Ochranný náter

Ahojte,
Vopred sa ospravedlňujem isto tu už je ale ja som hľadal a nenašiel som vlákno o tejto problematike...

Oblepil som si drevené žetóny klasickou tenkou lepenkou a rád by som nane naniesol ochrannú vrstvu priesvitnú.

Poradíte mi? Rozmýšľal som lepidlo na puzzle, alebo herkules stetcom naniesť...
Určite nechcem aby sa mi tie žetóny rozpili - farby.

Díky moc
18.1.2018 12:50:03

Akrylový lak?
Zkus akrylový lak, popř. nekolik vrstev laku na vlasy.

18.1.2018 13:39:49

Lak
Lak na vlasy ne, hrozně dlouho lepí. Akrylový (nebo podobný) lak je ta správná cesta, nejdřív ho ale vyzkoušej na nějakém vzorku, právě kvůli barvám.

18.1.2018 16:27:58

Vďaka
Ďakujem pekne, vyskušam ten akrylovy... O lepidle na puzzle ste nepočuli, že či sa nepoužíva?

19.1.2018 14:20:46

hm
Ked uz musis.... Ja by som dal Duvilax - lepidlo na drevo, je to podobne daco, ako Herkules. Tekuty je biely, potom priehladny, tvrdy a da sa nim napustit karton, po rozriedeni.

19.1.2018 14:57:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Poluretanový spray

Já bych šel do polyuretanového laku ve spreji. Nejdřív jen tenkou vrstvičku z dálky, aby se to moc nenamočilo a pak druhou vrstvu silnější. Ale vyzkoušeno nemám!

1.3.2018 10:23:49

Polyuretanový nebo akrylátový lak
Ahoj, pokud někdo úspěšně použil polyuretanový nebo akrylátový lak, pak bych poprosil který, jestli je lepší ve spreji nebo něco natíratelného...

Na zahraničních stránkách jsem našel nějaké poznámky (matte sealer jsem při googlení našel polyuretanový):
One can "plastic coat" one's cards with a thin layer of hairspray or matte sealer. It lengthens the lifespan of cards, but is a messy process, and adds considerable drying time.

nebo akrylátový sprej:
If you want to use your home inkjet printer instead of a laser printer, spray the prints with a couple coats of clear acrylic spray before gluing and cutting. This will add that smooth protective finish that all cards should have.

nebo nějaký aerosol:
I would recommend a coat of the type of aerosol fixative that artists use to protect crayon or pastel drawings. I have been using it to prevent ink jet prints on Ilford Heavyweight Matt paper from fading, and so far it has worked well. It is invisible after a second or so drying, and I have had some trial prints in direct sunlight for about three months now, with no visible fading.

Ukázku takového povrchu jsem našel tady na videu:
https://www.youtube.com/watch?v=sfwcYj97M7Y

Ale nevím jaký vhodný produkt by byl sehnatelný u nás...

24.3.2018 07:59:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Scythe Vzestup Fenrise - krabice
Akt. cena: 370 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas